Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki do domu, dobry schemat, wzmacniacz 80W 5.1

rafimilo 19 Cze 2007 20:36 1998 13
  • #1 19 Cze 2007 20:36
    rafimilo
    Poziom 12  

Witam , mam wzmacniacz 80W 5.1 chciałbym głośniki zrobić sam poszukuje porady co do budowy głośników , jakie głośniki dobrać , dobry schemat budowy .Czekam na porady na forum i na gg 2580575

0 13
  • #2 19 Cze 2007 20:52
    majkel sony
    Poziom 25  

Poszukaj pod DIY na forum. Jest tam wiele dobrych rozwiązań i pomysłów.

0
  • #3 19 Cze 2007 22:07
    Pawel S.
    Poziom 39  

chcesz zrobic cale kino??
    ile kasy?? jakie pomieszczenie?? czego oczekujesz??

a najlepiej zajdz na audiomania.info lub diyaudio.pl

0
  • #4 19 Cze 2007 22:46
    Gilotyn@
    Poziom 30  

Nie odsyłajmy kolegi od razu na inne forum ;-) niech na poda możliwie jak najwięcej informacji co to ma byc konkretnie czego od tego oczkuje ile ma kasy gdzie to ma grać itd. myślę że mu pomożemy ;-)

0
  • #5 19 Cze 2007 23:41
    rafimilo
    Poziom 12  

Gilotyn@ dzięki za powagę sytuacji . Co do kasy ma być skromnie ale dobrze czyli bez przesady jestem przygotowany na koszty ale .....Pomieszczenie 30m2 i chciałbym aby miało to COŚ . dzieki za zainteresowanie

Dodano po 36 [minuty]:

GDN 32/300/8SC 300W RMS 8 OHM STX chciałbym zrobic na tym głośniku niskotonowym

0
  • #6 19 Cze 2007 23:44
    Gilotyn@
    Poziom 30  

OK Teraz napisz nam jaki masz wzmacniacz konkretnie marka.model
    - mam rozumieć że mamy złożyć tobie cały zestaw 5.1 czy tylko suba
    -musisz podać nam orientacyjna chociaż kwotę jako możesz przeznaczyć na ten cel.
    - rozumiem że główny cel to odtwarzanie filmów?
    - Czego oczkuje od zestawu ( konkretnie proszę napisać)

Jak już to zamiast tego stx lepiej jest dołozyć trochę grosza i zakupić tonsila 30/120 wyższa półka lepsza jakość. Tylko do tego potrzeba wzmaka 200W a ty masz 80W i to pewnie nawet i nie .

0
  • #7 20 Cze 2007 02:53
    rafimilo
    Poziom 12  

Wzmacniacz posiadam typ KENWOOD KRF-V5020 AMPLITUNER a co do sumy ciężko mi powiedzieć bo chce to rozłożyć w czasie .

0
  • #8 20 Cze 2007 09:10
    Gilotyn@
    Poziom 30  

Nie odpowiedziałeś na wszystkie moje pytania.
    Pokój masz spory, więc potrzeba zbudować suba aktywnego. Twój wzmak na nic sie nie przyda bo jest za słaby do przetworników które są zalecane w takie typu metraże.
    Do takiego pokoju zalecam był takie kombinacje.

1. Tonsil 30/120 + plus wzmak 200W 8r. Co do wzmaka to albo samemu zrobić na Holtonie 400 lub zajrzeć do oferty matrnix.pl lub napisać do forumowego kolegi który zajmuje się budą takie typu urządzeń. Jego nick to irek2

2. BSW 124 + plus wzmak 200W ( lub więcej) 4r. Co do wzmaka to albo samemu zrobić na Holtonie 200 lub zajrzeć do oferty matrnix.pl lub napisać do forumowego kolegi który zajmuje się budą takie typu urządzeń. Jego nick to irek2

3. BSW 154II ( to połączenie polecam :-) ) plus wzmak 300W 4r ( lub więcej). Co do wzmaka to albo samemu zrobić na Holtonie 400 lub zajrzeć do oferty matrnix.pl lub napisać do forumowego kolegi który zajmuje się budą takie typu urządzeń. Jego nick to irek2

Suby z tych 3 punktów bardzo dobrze sprawdzą si w 30m2 zagrają na bardzo dobrym poziomie.

0
  • #10 20 Cze 2007 19:24
    matador123
    Poziom 19  

stereosystem napisał:
    http://www.kolumny.prv.pl/ tu masz wszystko

Kiepska ta strona :-(. Nieaktualne linki, nie otwierają się wszystkie rysunki... Wskazałbym jednak forum DIY Elektrody :-) .

0
  • #11 20 Cze 2007 23:44
    Pawel S.
    Poziom 39  

rafimilo opowiedz nam dokladnie o co tobie chodzi. czego oczekujesz i co chcesz zbudowac. oraz odpowiedz na powyzsze pytania

0
  • #12 26 Cze 2007 22:46
    rafimilo
    Poziom 12  

jak wiadomo oczekuje sie bardzo dobrego dzwieku do muzyki i filmow .Pomieszczenie(pokoj ) mam 30m2 a nasprzet chciałbym w miare tanio kupic-zrobic-zbudowac

0
  • #13 26 Cze 2007 23:14
    ---DjMbass---
    Poziom 19  

Rozumiem że chcesz wszystko zrobić samemu, ale dokładnie ile masz na to sianka i w jakim czasie chcesz to wszystko wykonać?

Nie lepiej tobie zająć się oferta firmy np Koda?
    Możesz przecież kupować zestaw po kolei, a za wszystko wyjdzie ci podobna cena jak za nowe i ładne z katalogu! :P

tutaj cały zestaw za śmieszną cenę:
    http://www.allegro.pl/item209170095_koda_av_701_gwpl_okazja_raty_3x0_fotomedia.html

Do tego jakiś dodatkowy wzmacniacz na sub i po kłopocie!

0
  • #14 19 Kwi 2008 10:47
    wasyliszek
    Poziom 2  

rafimilo napisał:
    Wzmacniacz posiadam typ KENWOOD KRF-V5020 AMPLITUNER a co do sumy ciężko mi powiedzieć bo chce to rozłożyć w czasie .

witam wszystkich, to mój debiut na portalach o profilu elektroniki użytkowej, jednak również jestem posiadaczem amplitunera krf-v5020 i zastanawiam się jakie kolumny mozna do niego dokupić/zbudować aby mozna było z przyjemnością posłuchac muzyki. pokój 24 m2 nie posiadam suba a jedynie 2 jeszcze starsze kolumny tonsila, w których wymieniałem kiedyś głosniki niskotonowe, więc nie trzymają juz parametrów z tabliczki znamionowej. czy warto jest ingerować w ten amplituner (upgrade) aby uzyskać dobre brzmienie czy lepiej go utylizować ??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo