Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Mikrofalowa SAMSUNG RE-1330F -przestała działać

MARO111 19 Jun 2007 21:24 5833 4
 • #1
  MARO111
  Level 11  
  Witam ponownie wszystkich i zwracam sie o pomoc,teraz mam problem z mikrofalą SAMSUNG.Do soboty działała bez problemu,az zona zabrała do znajomych i tam po podłączeniu okazało sie ze nie działa,po przywiezieniu do domu niestety ,potwierdziło sie ze niestety klapa nic nie działa, dziwne zanim zabrała z domu działała m,zawiozła tylko na miejsce i juz nie działała, rozebrałem ,i sprawdziłem bezpieczniki,byłem w mieście kupiłem 2,bo dwa tam rożne znalazłem,wymieniłem i niestety nic,poruszałem kablami myśle ze cos nie łączy,może gdzieś
  kabelek sie obruszył jak przenosiła,ale nic to nie daje,nadal nic nie działa,najlepsze ze nic nie ma nawet wyświetlacz ani światełko w środku nie działa.Nie zauważyłem żeby cos gdzieś sie cos spaliło,nic nie śmierdzi, tak wizualnie nic podejrzanego,proszę o pomoc bo ja jestem totalnym laikiem w tym.
  Jeszcze raz tylko dodam ze mikrofale zanim zabrała działała,po przewiezieniu na inne miejsce nie ruszyła juz :!:,mnie to wygląda jakby cos przestało łączyć,ale sie nie znam na tym,i najlepsze ze nic nie działa nawet wyświetlacz,żadnych reakcji ?
  Teraz ok,co to forum pisowni czy co ,że brak kropki nad "z"to problem ??
 • #2
  Ekspedyt1
  Level 11  
  Cóż , jeżeli jak sam piszesz jesteś laikiem będzie ci trudno sobie poradzić z problemem. Niemniej postaram się ci pomóc , okoliczności zdarzenia wskazują ,że możliwe iż usterka nie jest poważna. Możliwe jest ,że kabel zasilający stracił ciągłość. Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Przede wszystkim
  należy urządzenie odłączyć od zasilania , mówiąc krótko wyjąć wtyczkę z gniazda ( bezpieczeństwo!!!), sprawdzić połączenie we wtyczce (jeżeli jest rozbieralna) , następnie zdjąć obudowę tak by dostać do listwy łączeniowej, sprawdzić omomierzem ciągłość żył kabla zasilającego. Przewody te , mimo to ,że to linka często ulegają złamaniu , najczęściej przy wtyczce , ale zdarza się ,że przy wejściu do urządzenia . Jeżeli kabel będzie uszkodzony najlepiej kupić nowy , przy podłączaniu pamiętać o przewodzie ochronnym (żółto-zielony) , by podłączyć go w odpowiednie miejsce ,musi mieć kontakt z obudową urządzenia . Założyć obudowę , podłączyć i spróbować , jeżeli kabel był faktycznie uszkodzony (b. prawdopodobne ,wynika z tego co napisałeś), mikrofalówka będzie działać. Jednak jeżeli kabel po sprawdzeniu okaże się być dobrym , a jak sam piszesz nie masz specjalistycznej wiedzy skorzystaj z punktu napraw sprzętu AGD, albo z pomocy kogoś zaprzyjaźnionego kto ma odpowiednie doświadczenie . Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 • #3
  azu
  Level 17  
  Przyczyn może być kilka, od pierdółki typu mikrowłącznik przy drzwiczkach, aż do czegoś poważniejszego. Skoro twierdzisz, że jesteś laikiem w tego typu sprawach to najrozsądniej będzie jeśli oddasz sprzęt do serwisu. Czasem to taniej wychodzi niż "domowe" naprawy.
 • #4
  MARO111
  Level 11  
  No właśnie,może to jakaś pierdoła,to po co zaraz do serwisu.Dziwi mnie to że nawet wyświetlacz nie działa,licze że ktoś da trafną diagnoze i sie uda,pralke automatyczną też zrobiłem,jak dostałem dobrą rade co może być.
 • #5
  Ekspedyt1
  Level 11  
  Masz już dwie podpowiedzi , jeżeli udało ci się z pralką może i tym razem ci się uda . Fakt ,że nie działa nawet wyświetlacz sugeruje ,że brak jest zasilania , więc sprawdź ,jak naprawdę jest . Jeżeli wykluczysz brak zasilania , możesz szukać innych przyczyn.


  P.S. Naturalnie ,nie jest powiedziane ,że przyczyną jest brak zasilania . Należy jednak to sprawdzić....