Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz blokada pompy paliwa

Arisotos 20 Jun 2007 12:09 3363 2
 • #1
  Arisotos
  Level 11  
  Witam,

  Ostatnio nasiliły się kradzieże samochodów w dzielnicy w której mieszkam i potrzebuję dodatkowo zabezpieczyć mój pojazd. Przedmiotem jest Matiz rocznik 2002 wart może jakieś 9tys. Włożyłem do niego nowy akumulator, wymieniłem pasek rozrządu, przednią szybę (typowa przypadłość Matizów), klocki hamulcowe i trochę byłoby go szkoda.
  Od razu piszę, że nie chodzi o zabezpieczenie przed prawdziwymi złodziejami (bo tacy Mietków nie kradną :-) tylko przed gówniarzami, którzy kradną wózki dziecięce, rowery, maluchy, cinquecenta i to na co jest aktualnie zapotrzebowanie na giełdzie (np. prawe lusterko od VW Polo). Mojego poprzedniego samochodu (Fiat CQ700) nie ukradli ze względu na zwykły pstryczek odcinający prąd do stacyjki.

  Chcę więc zainstalować w Matizie zwykły ukryty pstryczek, który odcina prąd do pompy paliwa. Do pompy idzie 5 przewodów 2 czarne, żółty, fioletowy i pomarańczowo-czarny. Na którym zamontować przełącznik?

  Jak można jeszcze w prosty sposób dodatkowo zabezpieczyć Matiza?

  Myślałem o pstryczku, bez włączenia którego samochód miga długimi światłami, ale to już po fakcie kradzieży. Poza tym złodzieje mogą wyłączyć światła, a jak się jeszcze biedaki rozwalą na słupie to będzie na właściciela, że miał niesprawny pojazd i sprawa skończy się w sądzie. I jeszcze przyjdzie mi płacić odszkodowanie :-)

  Zacznę więc od przełącznika na przewodach pompy paliwa. Tylko na którym go zamontować?

  Pozdrawiam,
  Marcin
 • #2
  solecki.m
  Level 26  
  Tnij pomarańczowo-czarny.
 • #3
  Arisotos
  Level 11  
  A odnośnie innych prostych zabezpieczeń? Czy ktoś ma jakiś pomysł.
  Z góry dziękuję.

  Pozdrawiam
  Marcin