Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik basowy. Cewki -skąd wziąć i jak podłączyć?

pawcio281 20 Cze 2007 13:32 2152 5
  • #1 20 Cze 2007 13:32
    pawcio281
    Poziom 9  

Siemka zrobiłem sobie sam 2 kolumny 3 głośniki zwykłe i 2 jako basowe w każdej kolumnie. Teraz mam zamiar kupić wzmacniacz i muszę jakość do nich zrobić żeby na tych głośnikach basowych szedł sam bas a na zwykłych zwykły dźwięk. Możecie mi podpowiedzieć jako mogę to zrobić słyszałem o jakiś cewkach ale nie wie skąd je wsiąść i jak je podpiąć. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

jeśli to nie jest ten dział proszę o przesunięcie lub info gdzie go mam założyć.

0 5
  • #2 20 Cze 2007 15:22
    jogaczew
    Poziom 16  

tzreba filtr zamątowac. a kolumny są robione na oko, bo jeśli tak to szkoda pisać!

0
  • Pomocny post
    #3 20 Cze 2007 16:05
    Bogdan58
    Poziom 32  

Ten zespół filtrów, to ZWROTNICA. Można ją kupić, jako samodzielny podzespół w większości sklepów internetowych z elektroniką.

Pozdrowienia.

1
  • Pomocny post
    #4 20 Cze 2007 16:24
    domofon1988
    Poziom 10  

http://www.kolumny.prv.pl/zwrotnicab.php trzymaj wpisz wartości samo ci wyliczy potem zasuwaj do sklepiku i będziesz miał taki basik:P jaki sam chcesz i który będzie odpowiadał twojemu głośnikowi ( nie że jak kupisz np głośnik niskotonowy ma pasmo przenoszenia np 50Hz do 10KHz a filtr (zwrotnica) będzie przepuszczał np ino od 100Hz do 20KHz )

0
  • #5 20 Cze 2007 20:55
    pawcio281
    Poziom 9  

domofon1988 ja mam te głośniki na bas niskotonowe to też może być czy muszę zmienić na wysokotonowe?? i czy na ten niskotonowy głośnik to musiał bym kupować zwrotnice i obliczać Filtr dolnoprzepustowy??

A i którego rzędu ma być ten filtr??

Dodano po 52 [minuty]:

dobra nieaktualne. Mam jeszcze 1 pytanie Co mussze zrobić ponieważ po połączeniu wszystkich głośników wyszło mi 7,1 ohm. A musze mieć nie mniej niż 8 ale nie dużo więcej. Bo próbowałem innymi sposobami połączeń ale wyszło mi 12 ohm.

0
  • #6 20 Cze 2007 22:36
    tomboy81
    Poziom 11  

Witam!!!
    Spokojnie to nie jest scisla matematyka nie robisz przeciez tego sprzetu do opery.
    Moze byc 7.1 ohma najwyzej zmieni sie nieznacznie moc i to wszystko.

0