Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller

SebaD 20 Jun 2007 14:12 3783 23
Bosch
    SebaD
    Level 16  
    Witam

Mam mały problem. Otóż mój szef zakupił rozmontowaną sortownię. Sortownia ta posiada szafę sterowniczą KLOCKNER MOELLER. Ja dostałem za zadanie poskładać ją od strony elektronicznej. Problem w tym, że nie ma do niej schematów!

Oto dane szafy:

Klockner Moeller
    Typ: VDE 0660-5/-113/IEC 439/____
    Rated Voltages: 220/380V 50Hz
    Rated Current: 200A
    Wiring Diagram No: 3SB 43/27-2873
    Serial No. 27/8184

GK 12184 IP54

Czy ktoś ma schemat do tego urządzenia? Szafa ta jest zbudowana na firmy Klockner Moeller. Podłączyłem do niej zasilanie 3x380 (do samej
    szafy bez odbiorników) ale nie działała, tzn. Na wyjściach pod silniki nie było napięcia. do elektroniki także nie dochodzi napięcie. Wydaje mi się, że brakuje jeszcze panelu sterowniczego, którego my możemy nie mieć. Sama szafa wygląda na kompletną. Szafa składa się z przełączników, styczników, bezpieczników, transformatorów, itp.

Proszę o Waszą pomoc! Jeśli ktoś ma dostęp do schematów tej szafy, to proszę o udostępnienie lub wskazanie gdzie można je uzyskać. Wiem, że nic nie jest za darmo, więc zawsze się można dogadać.

Z góry dziękuję.
    SebaD
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch
    mieciop
    Level 18  
    Witam!
    Myślę, że należy podłączyć urządzenie tzn. silniki, czujniki itd.
    Napewno są jakieś uzależnienia dlatego nie działa.
    Czy jest może sterownik?
    SebaD
    Level 16  
    Witam

Hmmm, z tymi odbiornikami, to jutro spróbuję

Sterownika jako takiego to tam nie ma... Z elektroniki to jest tam duże urządzenie Ampact AM31-415-18-200F i mała skrzyneczka Bosch, która w środku ma wejście pod antenę- nie wiem po co...

Tak w ogóle to jest sortownia firmy DEDERICHS
    bako
    Level 15  
    Witam,

jeśli masz namiary na producenta urzadzenia (linii), a także znasz jej nr seryjny, typ itd. to proponuje zwrócić się do producenta z zapytaniem o przysłanie schematu el.

przeważnie producenci są rzetelni i pomagają klientą, tym bardziej jeżeli jednoczesnie z zapytaniem o schemat zamówisz od nich jkieś cześci zapasowe do tej linii.
  • Bosch
    SebaD
    Level 16  
    Właśnie tak zrobiłem... Firma ta ma w Polsce swój oddział. Napisałem do nich, ale odpowiedzieli mi, że nie potrafią pomóc, ponieważ szafa ta nie była składana w Polsce... Sądząc po oznaczeniach, to twierdzę, że złożono ją w Niemczech... Ci z Niemiec też mają swoją stronę. Narazie napisałem do nich po Polsku, zobaczy czy odpowiedzą...
    bako
    Level 15  
    Witam,

jeśli masz namiary na producenta urzadzenia (linii), a także znasz jej nr seryjny, typ itd. to proponuje zwrócić się do producenta z zapytaniem o przysłanie schematu el.

przeważnie producenci są rzetelni i pomagają klientą, tym bardziej jeżeli jednoczesnie z zapytaniem o schemat zamówisz od nich jkieś cześci zapasowe do tej linii.
    slawek1111

Level 27  
    Witam
    Jeżeli masz taką możliwość to zamieść jakieś zdjęcia tej szafy może postaram ci pomóc.
    mieciop
    Level 18  
    Ten AMPACT to może być przetwornica częstotliwości (falownik)-do regulacji obrotów silnka. Mogę się mylić -może zdjęcie by pomogło.
    Jest regulowana od sygnału lub przez potencjometr na elewacji rozdzielni.
    Co Ty na to.
    SebaD
    Level 16  
    Myślę, że zdjęcia będą tu bardzo pomocne. Dzisiaj postaram się je zrobić i wkleić.

Co do tego Ampact'u możecie mieć racje, bo podłączony jest do niego silnik elektromagnesu i transformator elektromagnesu, który daje 75V po wyprostowaniu...
    Tyle narazie udało mi się ustalić...
    SebaD
    Level 16  
    Dodaje zdjęcia (jest ich trochę)

Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller Proszę o pomoc w sprawie szafy sterującej Klockner Moeller

Reszta później...

!!!Uwaga!!! Fotki są bardzo dużej rozdzielczości

to jeszcze nie wszystko... cierpliwości
    mieciop
    Level 18  
    Witam!
    Ampact jest troszke starszej budowy dlatego nie jestem pewny czy to falownik czy sofstart.Widziałem sterowanie gwiazda-trójkąt może alternatywa dla dużego silnika zamiast sofstartu.Przekaźnik EMT współpracuje z termistorem silnika.Podaj ila masz silników i jakie moce.
    Olesno to obok Tarnowa?
    Firma Klockner-Moeller rozpadła się i został tylko Moeller.
    Adam1988
    Level 26  
    Ten bosch to chyba jakis odbiornik od radiolini, wyglada ze dochodzi do niego zasilanie i ma dwa wyjscia przekaznikowe. Nie masz moze drugiej czesci tej radiolini ?
    Mozliwe ze on blokuje start rozdzielnicy.
    Pozdatym przy maszynie pewnie byly 'grzybki' awaryjne, bez nich raczej nie ruszy.
    Przesledz jak idzie zasilanie czesci sterowniczej.
    mieciop
    Level 18  
    Nie odpowiadasz na pytania!
    Gdzie jest sterowanie, czy jest panel przy urządzeniu a może było z sterowni?Kto demontuje w ten sposób rozdzielnie bez kabli i oznaczników!
    Mogę podać nazwy elementów rozdzielni ale to nic nie da.
    Masz to urządzonko?
    SebaD
    Level 16  
    Witam
    Jeśli chodzi o sterowanie, to nie mam tej części! Prawdopodobnie ją dostaniemy, ale to nie jest na 100% pewne! Wychodzi na to, że jest to skrzynka z przyciskami, ale co w środku się znajduje to nie wiem.
    Nie podam firmy, która to sprzedała, ale było to zakupione jako złom, resztki sortowni :-)

Jeśli chodzi o radiolinię Bosch to nie mam reszty... Do czego dokładnie służy te urządzenie i czego jeszcze mi do niego brakuje?

Sterownia jest podłączona do złącza z tymi czerwonymi kabelkami. Po przez mostkowanie niektórych wyjść z 220V potrafię załączać prawie wszystkie przekaźniki.

Silników wszystkich miało być chyba 13szt, ale nie mamy wszystkiego, a i tak nie będą one wszystkie montowane.

Sorry, że tak długo czekaliście na odpowiedź, ale Praca mnie pochłania... Czym dłużej siedzę przy tej szafie, tym więcej wiem.

Aha, Olesno, miasto w którym mieszkam, znajduje się w woj. opolskim, koło Kluczborka

pozdro
    mieciop
    Level 18  
    Jeśli styczniki zaskakują to można zamontować przyciski na elewacji
    rozdzielni lub dopracować sterowanie obok urządzenia.
    Większa ilość silników jest załączana bezpośrednio, mogą być uzależnienia
    ale trzeba znać technologię pracy urządzenia.
    Z fotek wygląda, że są dwa większe silniki: 3k1M sterowany gwiazda-trójkąt, zasilany z "AMPACT" (tu będzie problem).
    Przekażnik 7F1 jest dla silnika 7K1M ale można zmostkować (sprawdz w puszce zaciskowej silnika 7K1M czy są wyprowadzone kabelki od termistora podłączenie T1,T2)
    Wyjścia przekaźnikowe z radiolini (BOSCH) można przerobić na zwykłe przekażniki tylko trzeba zlokalizować co załączają.
    Olesno to daleko od Brzeska - a szkoda !
    Nie napisałeś nic o urządzeni!
    Hydraulika, magnesy, pompy- coś tam masz?
    SebaD
    Level 16  
    Witam:
    Urządzenia, które posiadamy:
    -elektromagnes z taśmą zasilaną silnikiem
    -dwa bardzo duże silniki
    -pare mniejszych, których jeszcze niewiem gdzie mają być zamocowane w sortowni

Co do tego co napisałeś o tych silnikach i przekaźnikach, to sprawdzę w poniedziałek.

Każde wasze odpowiedzi są dla mnie cenne i dziękuję za wyrozumiałość.

SebaD
    mieciop
    Level 18  
    Jeszcze jedna uwaga: trafo. 380/220 (separacyjne) do sterowania jest
    przystosowane na poprzednie napięcie sieci.
    Należy zmierzyć woltomierzem na wyjsciu i wyregulować na wejściu
    +-5% jeśli będzie potrzeba.
    Miłej niedzieli!
    SebaD
    Level 16  
    Witam
    Więc tak... Udało mi się już załączyć prawie całą szafę, zastępując panel sterowniczy zwykłymi zworami, heh

Zauważyłem, że radiolinie można wyłączyć włącznikiem "HYDRAULIK", co oznacza, że steruje hydrauliką odpowiedzialną za podnoszenie i opuszczanie kontenera

Nadal nie umiem włączyć tego Ampactu... Steruje on prawdopodobnie silnikiem oznaczonym jako RAKFÓRDERER. Jest to silnik, który napędza wielką taśmę na odpady. Jeśli wrzucę tryb HAND to silnik działa (omija AMPACT), jak wrzucę AUTO, gdzie Ampact powinien zadziałać, to nie kręci.

Jak zmusić Ampacta do działania? Może jeszcze coś źle robię?
    PIXOSTAT
    Level 24  
    Jeśli Cię interesuje pomoc bezpośrednia wal na prv - jestem z Kluczborka, więc mogę podjechać :D
    SebaD
    Level 16  
    PIXOSTAT wrote:
    Jeśli Cię interesuje pomoc bezpośrednia wal na prv - jestem z Kluczborka, więc mogę podjechać :D

Jeśli nie otrzymamy panelu sterowniczego i nie będę mógł sobie poradzić, to skorzystam z Twojej pomocy bezpośredniej :D Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał Cię fatygować do Olesna...

Wszystko okaże się w praniu...

Dzięki
    mieciop
    Level 18  
    W sterowaniu ręcznym HAND taśma ma stałą prędkość, natomiast z falownika prędkość jest uzależniona od ......?
    Może są jakieś czujki na taśmie albo na końcu jest lub była fotokomórka.
    W innym przypadku pozostaje potencjometr do regulacji obrotów.
    SebaD
    Level 16  
    Witam

Udało mi się uruchomić tego Ampacta, więc narazie sobie radzę...

Dziękuję Wszystkim za wszelaką pomoc!!

Jeśli będę miał jeszcze jakieś problemy to się odezwę

pozdro
    mieciop
    Level 18  
    Witam!
    Jeżeli moje podpowiedzi pomogły to jest ok!
    Pozdrawiam Mieciop.