Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2.1 wielozłącze R6

21 Cze 2007 01:16 2325 4
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Dokonałem przeglądu wszystkich postów na temat samochodu j.w. ale nie znalazłem nic na temat wielozłącza R6.
    Znajomy posiada taki samochód i w jego wnętrzu znajduje się wielozłącze R6, tylko, że nie wie gdzie go szukać?
    Może ktoś z Was szanowni elektrodowicze wie gdzie należy szukać tego ustrojstwa?
    A może ktoś z Was posiada schemat elektryczny instalacji tego pojazdu lub może książkę serwisową w postaci elektronicznej albo namiary na te rzeczy w postaci linków.
    Jednocześnie informuję, że jest to diesel.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 21  
    a do czego do wielozłącze ma być, bo kilka wiem gdzie jest ale nie wiem o które Ci chodzi.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 13  
    Witam . Dzięki za odpowiedź . Już myślałem , że nikt się nie odezwie. Nie wiem od czego ono jest ,ale najprawdopodobniej jest to główne wielozłącze , które zasila wiele podzespołów w tym pojeździe. Jest ponoć w tym samochodzie tylko jedno takie złącze. Najprawdopodobniej jest odpowiedzialne za to, że w samochodzie tym nie zawsze działają wszystkie podzespoły, tym bardziej , że chyba zostało zalane wodą z powodu przecieku szyby przedniej. Te informacje powziąłem od znajomego. To gdzie go mam szukać?
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Wiam. Większość głównych złączy masz w komorze silnika ( nad nakolem przednim po stronie kierowcy - czarna skrzynka). Możesz też szukać przy skrzynce z bezpiecznikami w kabinie - pod wycieraczką od nóg pasażera, trochę kabli też masz pod plastikiem z lewej strony kierownicy. nie napisałeś o jaki rocznik/wersje dokładnie Ci chodzi Espace i dobrze by było gdybyś powiedział do czego Ci to złącze. Chcesz coś podpiąć? coś ci nie działa? Ewentualnie przejrzyj dokładnie stronkę: http://www.mbarak.de/espace/espaceframeset.htm
    tam masz schematy elektryczne espace w *.jpg.
    pzdr.
  • Poziom 13  
    Witam
    Dzięki za odpowiedź i adres strony internetowej . Jest to rocznik 1992 . Jeśli chodzi o uszkodzenia , to wg relacji znajomego czasami nie działa oświetlenie piktogramów - chyba tak to się nazywa . Sporadycznie szwankują inne podzespoły, jak np: centralny zamek. Powodem była najprawdopodobniej nieszczelnośc przedniej szyby.
    Pozdrawiam