Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace 2.1 wielozłącze R6

robertododo 21 Jun 2007 01:16 2529 4
IGE-XAO
    robertododo
    Level 13  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Dokonałem przeglądu wszystkich postów na temat samochodu j.w. ale nie znalazłem nic na temat wielozłącza R6.
    Znajomy posiada taki samochód i w jego wnętrzu znajduje się wielozłącze R6, tylko, że nie wie gdzie go szukać?
    Może ktoś z Was szanowni elektrodowicze wie gdzie należy szukać tego ustrojstwa?
    A może ktoś z Was posiada schemat elektryczny instalacji tego pojazdu lub może książkę serwisową w postaci elektronicznej albo namiary na te rzeczy w postaci linków.
    Jednocześnie informuję, że jest to diesel.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam wszystkich.
  • IGE-XAO
    PiatyElement
    Level 21  
    a do czego do wielozłącze ma być, bo kilka wiem gdzie jest ale nie wiem o które Ci chodzi.
  • IGE-XAO
    robertododo
    Level 13  
    Witam . Dzięki za odpowiedź . Już myślałem , że nikt się nie odezwie. Nie wiem od czego ono jest ,ale najprawdopodobniej jest to główne wielozłącze , które zasila wiele podzespołów w tym pojeździe. Jest ponoć w tym samochodzie tylko jedno takie złącze. Najprawdopodobniej jest odpowiedzialne za to, że w samochodzie tym nie zawsze działają wszystkie podzespoły, tym bardziej , że chyba zostało zalane wodą z powodu przecieku szyby przedniej. Te informacje powziąłem od znajomego. To gdzie go mam szukać?
    Pozdrawiam
    PiatyElement
    Level 21  
    Wiam. Większość głównych złączy masz w komorze silnika ( nad nakolem przednim po stronie kierowcy - czarna skrzynka). Możesz też szukać przy skrzynce z bezpiecznikami w kabinie - pod wycieraczką od nóg pasażera, trochę kabli też masz pod plastikiem z lewej strony kierownicy. nie napisałeś o jaki rocznik/wersje dokładnie Ci chodzi Espace i dobrze by było gdybyś powiedział do czego Ci to złącze. Chcesz coś podpiąć? coś ci nie działa? Ewentualnie przejrzyj dokładnie stronkę: http://www.mbarak.de/espace/espaceframeset.htm
    tam masz schematy elektryczne espace w *.jpg.
    pzdr.
    robertododo
    Level 13  
    Witam
    Dzięki za odpowiedź i adres strony internetowej . Jest to rocznik 1992 . Jeśli chodzi o uszkodzenia , to wg relacji znajomego czasami nie działa oświetlenie piktogramów - chyba tak to się nazywa . Sporadycznie szwankują inne podzespoły, jak np: centralny zamek. Powodem była najprawdopodobniej nieszczelnośc przedniej szyby.
    Pozdrawiam