Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Fiat Ducato 2,5 TDI '97] Wskaźnik paliwa

21 Cze 2007 11:00 5568 3
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich. Mam problem ze wskażnikiem paliwa we Fiacie ducato 2,5 TDI 97r Chodzi o to że co jakiś czas wskazówka paliwa opada na minimum i zapala się lampka rezerwy pomimo że paliwa w baku jest dużo. Sprawdziłem czujnik w baku, złącze przy czujniku, złącze pod maską i licznik, wszystko wydaje się w porządku. Moim zdaniem po drodze jest jeszcze jakiś układ elektroniczny bo w czujniku w baku niema styku od lampki rezerwy i zapalanie się lampki jest ze zwłoką czasową. Tak samo ze sporą zwłoką reaguje wskażnik. Czy ktoś jest w stanie mi określić gdzie szukać układu pośredniczącego pomiędzy czujnikiem a licznikiem, bo w liczniku go niema. Może ktoś miał podobną usterkę to bardzo proszę o pomoc. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    A ile przewodów wychodzi z czujnika poziomu paliwa?Jeden czy dwa?Jeżeli dwa,to czujnik lampki rezerwy jest napewno przy czujniku poziomu paliwa.Jeden przewód to sygnał czujnika poziomu paliwa,drugi przewód to lampka rezerwy.Masa jest brana z obudowy baku do obudowy czujnika.
  • Poziom 33  
    pod deska rozdzielcza powinien byc tzw stabilizator jego uszkodzenie powoduje takie objawy
  • Poziom 12  
    Z czujnika wychodzą trzy przewody, jeden z nich to masa. Poszukam tego układu stabilizującego bo też myślę że tam może być uszkodzenie. Ale gdzie go szukać, bezpośrednio pod licznikiem czy może w komorze silnika?