Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia WiMAX 2Mb/s - jak wam działa? Proszę o opinie

rosomak88 21 Cze 2007 13:12 19354 27
  • #1 21 Cze 2007 13:12
    rosomak88
    Poziom 16  

Witam.
    Czy ktoś wie jak działa ten internet przez WiMax w Netii? Jakie są prędkości uploadu i downloadu itd. Proszę o opinię użytkowników.

0 27
  • Pomocny post
    #2 22 Cze 2007 23:53
    GangLord
    Poziom 2  

Witam.
    Necik smiga niezle, bez wiekszych zastrzezen.
    Predkosci: download 1,7-1,9 Mb/s
    upload to 250-300kb/s.
    Jakies szczegoly to z checia odpowiem- instalowalem wimaxa dla netii przez ostatnich pare miesiecy.pozdrawiam

0
  • #3 25 Cze 2007 00:28
    rosomak88
    Poziom 16  

Czyli transfery jak w neo :) To mnie cieszy, jutro jadę podpisać umowę o WiMax, od roku korzystam z usługi SkySat+ i już mi się kończy cierpliwość. Mam dość zamulonego neta przez satkę. Wielkie dzięki za info. Pozdrawiam.

0
  • #4 08 Lis 2007 09:36
    zaplonnik
    Poziom 10  

witam czy ktoś jeszcze może sie wypowiedzieć na temat Wimaxu w netii? bo przymierzam sie do przesiadki ze Srerii podobno nadajnik mam 3 km od domu , dodam że teren wokół jest zalesiony,czy nie będzie to miało wpływu na odbiór?
    na temat podziału łącza jeszczze sobie poczzytam na forum bo widze że już wiele osób pytało

0
  • #5 03 Sty 2009 22:43
    lebinho
    Poziom 12  

Zalesienie ani zabudowanie nie mają większego wpływu na WiMax .

0
  • #6 04 Sty 2009 12:54
    Wlodzimierz Piotrowski
    Poziom 17  

Dołączę się do tematu.
    1. Jaki sprzęt używacie do WIMax'a?
    2. Sprzęt od operatora czy własny?
    3. Podobno są karty mini PCI WiMax - czy ktoś ma taką?
    Pozdrawiam.

0
  • #7 05 Sty 2009 07:53
    abdenagof
    Poziom 23  

sprżęt kolego dostajesz od operatora, do kompa masz skrętke z ethernetem, jeśli chcesz rozdzielić neta musisz dodatkowo sobie dokupić router z ppp na intrfejsie zewnętrznym

0
  • #8 04 Mar 2009 12:58
    filazaf
    Poziom 10  

Właśnie złożyłem prośbe net z Neti
    2 mb za 106zł 36 miechów +montaż za 20zł.
    Ponoć na mniejszy okres kilaset złotych by mnie to kosztowało.
    Zrobiłem dobry interes?
    A jak zapomniałem o router poprosić?
    Bo mam lapka
    A jak wygląda sprawa z uploadem teraz?
    Oraz czy bedzie problemów z programami?
    Mam specjalny program który wymaga podania IP.
    A bede miał dynamiczne...

0
  • #9 17 Kwi 2009 11:56
    s6spn6
    Poziom 24  

PORAZKA !!! Własnie udalo mi sie wypowiedzie tego zas** wimaxa i zmienic na linie miedziana

Transfer ok ale.
    Pingi od 80ms w góre...
    Czeste zrywanie polaczeń

0
  • #10 05 Lis 2009 20:16
    ntzi
    Poziom 10  

Wimax w Netia to porażka! Od jakiś czerwca 2009 roku w ciągu dnia mam prędkość pobierania max 32 KB/s czyli prawie 4 razy wolniej niż deklarowana. Jak macie możliwość podłączenia lini miedzianej to miejcie wątpliwości. Mieszkam w Nowej Woli koło Piaseczna/Warszawy i podpisując umowę na 3 lata wpakowalem się w niezłe.....

Obecnie jest dużo więcej operatorów lokalnych jak np. Sekocin.net czy Konstancin.Net którzy moim zdaniem świadczą usługi dużo lepszej jakości i przy niższych pingach (80-120 ms -> śmiech na sali)

Z mojego doświadczenia odradzam operatora WiMax jakim jest Netia)

0
  • #11 03 Sty 2010 22:21
    DJ Pablo
    Poziom 13  

Cześć. Tak rozglądam się jaki internet założyć. Zainteresowałem się ofertą Wimax z netii i nie wiem co zrobić. Jak to właściwie po polsku jest? Ceny miesięczne, transfer i w ogóle. Ze strony netii nie bardzo rozumiem. Pozdrawiam

0
  • #12 03 Sty 2010 22:32
    Lightsaber
    Poziom 11  

106 zeta za 2mb na 3 lata? kurde, niezla cena;/ u mnie w sieci ludzie maja 2/1 od 12 do 24 a od 24 do 12 4/2 za 60 zeta.. montaz na 5Ghz na 15 m-cy 100zl.. ale chyba cena wynika z braku konkurencji bo innego powodu nie widze..

0
  • #13 03 Sty 2010 22:49
    DJ Pablo
    Poziom 13  

To aktualna cena? Chyba nie co

Dodano po 3 [minuty]:

Sorki że odkopałem temat ale chciałbym dowiedzieć się jak to teraz jest.

0
  • #14 14 Sty 2010 01:02
    danielbaza
    Poziom 10  

Witam!

Netia jest to firma szybko rozwijająca się, zależy im na jak najszybszym pozyskaniu jak największej ilości nowych użytkowników/abonentów, a co za tym idzie nie zbędny jest kontakt z klientem, i tu odbywa się to najczęściej (niestety?) telefonicznie... a żeby módz temu sprostać zatrudnia się masę ludzi, których zadaniem jest dzwonić/odbierać telefony od klientów czy to zamawiających nową usługe, czy to zgłaszających awarie. U tych tak zwanych "teleoperatorów" często występują oznaki niekompetencji w wykonywanej czynności, zpowodowanej "przemiałem" ludzi przez firme, znaczy mało jest ludzi którzy są "wygryzaczami", a przynajmniej trafić na nich dzwoniąc na infolinie graniczy z cudem. Mozna się spotkać z większym kłopotem przy załatwieniu czegoś w Netii, gdy udział w całej akcji bierze jeszcze TPSA... typu przesłanie dokumentów, przeniesienie numeru,itp. trwać to może do dwóch/trzech razy dłużej niż normalnie.
    Rzeczy wyżej wymienione, są najczęstszym powodem konfliktu Netia-Klient, ludzie czasami tracą nerwy, nie mają już siły więcej dzwonić na infolinie, często są to przyczyny zerwania umowy a co za tym idzie utracie klienta przez Netie. To są rzeczy oczywiscie niedopuszczalne aby tak traktować klienta, ale przy tak szybkim rozwoju i pozyskiwaniu klientów takie sytuacje bardzo często się zdarzają, także nawet gdyby zatrudnić wiecej o 1000 pracowników obsługujących klientów, na to miejsce przybędzie 10 000 użytkowników i znowu kółko się zamknie i bedzie brakowało ludzi w stanie pożądnie obsłużyc klienta.
    (Raczej?) widząc tą sytuacje, Netia nie zapętla się w zatrudnianiu wiekszej i wiekszej ilosci ludzi, a bardziej przekłada środki na utrzymanie bardzo dobrzej jakości oferowanych usług i utrzymanie sieci - co jest bardzo dobrą rzeczą oczywiście jak już staniemy się klientami.
    Przy wzroście liczby abonentów nieustannie robudowana jest sieć, nie jest ona tak wielka jak w TPSA, ale przynajmniej technologia nie sięga lat 50-tych, na liniach po których z ledwością "idzie" czasami 2Mbit!. W rozbudowie sieci wykorzystywane są najnowsze technologie dla dostarczenia usług, nawet w miejscach gdzie nie sięga strutura kablowa, oferowane są własnie usługi typu WIMAX.
    Mam nadzieję, że większość podejdzie z wyrozumiałością do tego tekstu i zrozumie, że nie jest łatwo nawet bardzo dużej firmie, posiadającej duży kapitał, dotrzeć do każdej jednostki i sprostać ich zapotrzebowaniom.

Pozdrawiam
    Daniel

p.s.
    odp na post: Wimax jeśli jest dobrze zamontowany, z dobrymi parametrami radia, będzie śmigał elegancko :):)
    uwaga przy montażu zimą, jeśli w bliskiej odległości miedzy anteną ODU a stacją bazową znajdują się drzewa, a latem obrodzą w liście, na które spadnie deszcz, może to znacznie obnizyć parametry radia a co za tym idzie prędkość transferów!! potrzebne będzie wtedy przemieszczanie anteny, "szukanie lepszego sygnału" no i znowu problemy..... :):)

0
  • #15 20 Sty 2010 21:34
    Nikusia_
    Poziom 1  

Jak działa NETIA?????

Od roku czasu walczę z Netią o wyłączenie usługi- listy zażalenia telefony nic nie dają. Dostałam dwa listy ze z powodu błędu ich pracownika nie odłączyli mi łącza za co ogromnie przepraszają i natychmiast odłączą i.....dostaję kolejne faktury z żądaniem zapłaty za usługę która już dawno powinna nie istnieć. Skierowałam sprawę do Rzecznika Praw Konsumenckich zajął się moją sprawą!!! Dostałam kolejne przeprosiny z zapewnieniem ze sprawa została wyjaśniona .PRZYZNAJĄ SIĘ DO BŁĘDU I ODŁĄCZĄ ( po raz trzeci) internet i jeszcze są mi winni 30 zł nadpłaty. Moja radość po roku nerwów nie miała końca!!! Niestety radość nie trwała długo. Dziś dostałam wezwanie do zapłaty należności za usługi z których nie korzystam, bo w praktyce nie istnieją. Według Netii zostały odłączone i to dwa razy. Jeśli nie zapłacę w ciągu 5 dni skierują sprawę do firmy windykacyjnej celem wyegzekwowania należności całe 102 zł. Jutro idę znów do Rzecznika :|
    Pojutrze składam pismo do Prokuratury o wyłudzanie przez Netię nienależnych im opłat.
    Zastanawiam się jeszcze nad złożeniem pozwu do Sądu przeciwko Netii o dręczenie psychiczne...bo inaczej tego nazwać nie można. Na marginesie zaznaczam ze na "szybki internet" czekałam ROK czasu bo ponoć przez błędy kolejnych pracowników moja umowa "leżała na dnie szuflady"

Ludzie!!! Jak najdalej od tej "firmy"

0
  • #16 30 Sty 2010 17:05
    ntzi
    Poziom 10  

Kolego Danielu. Włączanie tutaj Telekomunikacji Polskiej moim zdaniem jest bezsensowne... Netia Wimax jest oddzielną usługą całkowicie nie związaną z operatorem TP. Obecny transfer 25 KB z 128 KB możliwych.... (Netia 1 Mbps) Od ostatniego postu nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o jakość usługi (jeżeli nie jest jeszcze gorzej.

0
  • #17 17 Lut 2010 20:45
    spychoo
    Poziom 10  

Mój przypadek - najkrócej wszystko dzieje się w styczniu-lutym 2010:

1. Sprawdziłem na błękitnej TP czy mam parametry łącza - SĄ do 6MB
    2. Zamawiam netię
    3. Po miesiącu - Brak możliwości - TP odmówiła uwolnienia łącza - brak portów w obrębie centrali
    4. Brak możliwości zmiany centrali
    5. Rozwiązanie umowy z netią
    6. Nowa umowa na wimax

Generalnie wszystko zajęło jak narazie przeszło miesiąc - a ja dalej muszę pracować na iPlusie :)

Teraz czekam na podłączenie wimaxa - dodam, że wypadałoby poczytać o tej technologii. MUSI BYĆ wizura między nadajnikiem a anteną!!

Aby mieć możliwości techniczne do 2 MB trzeba być poniżej 8KM od nadajnika!!
    Ja mieszkam 1,2km od nadajnika Netia wimax w Krakowie więc napewno napiszę wam jak to u mnie działa. Wyszedłem na dach i wiem, że te nadajniki widać, facet z netii - dodam, że bardzo kumaty i rzeczowy, wszystko mi wyjaśnił! Jak facet facetowi.

Wydaje mi się, że jednostka handlowa wimax w netii jest na tyle mała, że jak zadzwonicie i powiecie z kim załatwialiście umowę to będą znali tą osobę.

0
  • #18 23 Kwi 2010 11:37
    Sanch0
    Poziom 10  

altare1 napisał:

PS dodam że moja lokalizacja od nadajnika wynosi około 12-14 kilometrów w linii prostej

Czy posiadasz widoczność optyczną do nadajnika?

0
  • #19 25 Kwi 2010 19:19
    wojtek204a
    Poziom 1  

mam netie od miesiąca i jestem zadowolony nadajnik znajduje się 8 km miejscowość zaczernie koło rzeszowa, miałem kiedyś neostrade oraz netie bsa w moim przypadku wimax wymiata bardzo stabilne łącze

0
  • #20 26 Kwi 2010 01:47
    altare1
    Poziom 11  

sanCH0 napisał:
    altare1 napisał:

PS dodam że moja lokalizacja od nadajnika wynosi około 12-14 kilometrów w linii prostej

Czy posiadasz widoczność optyczną do nadajnika?

tak, jest odemnie optyczna widoczność z nadajnikiem

0
  • #21 03 Maj 2010 14:51
    ntzi
    Poziom 10  

też zauważyliście że ze strony netii zniknęła oferta Wimax? Netia zaprzestała wdrażania tej usługi? mam umowę jeszcze na ok. rok.. a chyba potem będzie trzeba uciekać..

0
  • #22 03 Maj 2010 15:54
    GladiroR
    Poziom 26  

danielbaza napisał:
    Witam!

Netia jest to firma szybko rozwijająca się, zależy im na jak najszybszym pozyskaniu jak największej ilości nowych użytkowników/abonentów, a co za tym idzie nie zbędny jest kontakt z klientem, i tu odbywa się to najczęściej (niestety?) telefonicznie... a żeby módz temu sprostać zatrudnia się masę ludzi, których zadaniem jest dzwonić/odbierać telefony od klientów czy to zamawiających nową usługe, czy to zgłaszających awarie. U tych tak zwanych "teleoperatorów" często występują oznaki niekompetencji w wykonywanej czynności, zpowodowanej "przemiałem" ludzi przez firme, znaczy mało jest ludzi którzy są "wygryzaczami", a przynajmniej trafić na nich dzwoniąc na infolinie graniczy z cudem. Mozna się spotkać z większym kłopotem przy załatwieniu czegoś w Netii, gdy udział w całej akcji bierze jeszcze TPSA... typu przesłanie dokumentów, przeniesienie numeru,itp. trwać to może do dwóch/trzech razy dłużej niż normalnie.
    Rzeczy wyżej wymienione, są najczęstszym powodem konfliktu Netia-Klient, ludzie czasami tracą nerwy, nie mają już siły więcej dzwonić na infolinie, często są to przyczyny zerwania umowy a co za tym idzie utracie klienta przez Netie. To są rzeczy oczywiscie niedopuszczalne aby tak traktować klienta, ale przy tak szybkim rozwoju i pozyskiwaniu klientów takie sytuacje bardzo często się zdarzają, także nawet gdyby zatrudnić wiecej o 1000 pracowników obsługujących klientów, na to miejsce przybędzie 10 000 użytkowników i znowu kółko się zamknie i bedzie brakowało ludzi w stanie pożądnie obsłużyc klienta.
    (Raczej?) widząc tą sytuacje, Netia nie zapętla się w zatrudnianiu wiekszej i wiekszej ilosci ludzi, a bardziej przekłada środki na utrzymanie bardzo dobrzej jakości oferowanych usług i utrzymanie sieci - co jest bardzo dobrą rzeczą oczywiście jak już staniemy się klientami.
    Przy wzroście liczby abonentów nieustannie robudowana jest sieć, nie jest ona tak wielka jak w TPSA, ale przynajmniej technologia nie sięga lat 50-tych, na liniach po których z ledwością "idzie" czasami 2Mbit!. W rozbudowie sieci wykorzystywane są najnowsze technologie dla dostarczenia usług, nawet w miejscach gdzie nie sięga strutura kablowa, oferowane są własnie usługi typu WIMAX.
    Mam nadzieję, że większość podejdzie z wyrozumiałością do tego tekstu i zrozumie, że nie jest łatwo nawet bardzo dużej firmie, posiadającej duży kapitał, dotrzeć do każdej jednostki i sprostać ich zapotrzebowaniom.

Pozdrawiam
    Daniel

p.s.
    odp na post: Wimax jeśli jest dobrze zamontowany, z dobrymi parametrami radia, będzie śmigał elegancko :):)
    uwaga przy montażu zimą, jeśli w bliskiej odległości miedzy anteną ODU a stacją bazową znajdują się drzewa, a latem obrodzą w liście, na które spadnie deszcz, może to znacznie obnizyć parametry radia a co za tym idzie prędkość transferów!! potrzebne będzie wtedy przemieszczanie anteny, "szukanie lepszego sygnału" no i znowu problemy..... :):)

Nie negowałbym kabla miedzianego (telefonicznego) ;)
    Link

0
  • #23 15 Maj 2010 23:19
    ntzi
    Poziom 10  

jak macie możliwość miedziaka.. bierzcie miedziaka :)

Netia WiMax. Jest sobotni wieczór, a prędkosć internetu (Opcja 1 Mbit) 0.24 Mbit . (ponad 4 razy wolniej niż podana opcja)

Taki duży operator, śmiech na sali....

0
  • #24 16 Maj 2010 14:27
    pit979
    Poziom 9  

Ja też polecam linie miedzianą, ale u mnie takowej założyć nie można :cry:

Sciąganie w ciągu dnia przy dobrych warunkach jest ok. 70KB/s lecz z reguły wolniej. W nocy (od 1:00) mam za to 2mb cały czas :D
    Dodam, że tak już jest od prawie roku... Często u mnie Iplus lepiej działa. Tylko te limity...

0
  • #25 17 Maj 2010 00:43
    altare1
    Poziom 11  

zobacz czy nie masz przypadkiem podpisanej umowy w taki sposób że w dzień masz transfer 512 bo wartośc podana przez ciebie mniej więcej odpowiada temu

0
  • #26 17 Maj 2010 10:26
    pit979
    Poziom 9  

Nie sądzę, gdyż (w dobrych warunkach i małym obciążeniu BSa-ranek bo sylwestrze :D) necik chodził szybciej, często ponad 100KB/s, ale nie więcej niż 150KB/s. Dzwoniłem do nich i kilkukrotnie zgłaszałem usterkę, ale oni twierdzili, że wsadzili za dużo osób i teraz część jest przenoszona na jakiś inny sektor czy coś innego. Od tylu miesięcy...

A jeszcze mam gorzej bo net dzielę na dwa komputery.

A zapomniałem dodać, że ping równie świetny co transfer.

0
  • #27 17 Maj 2010 23:30
    altare1
    Poziom 11  

postaw sprawę twardo. zażądaj korekty należności. u mnie działa jak należy o każdej porze dnia i nocy. pomimo tego że uparcie twierdzono mi w netii że jestem poza zasięgiem ich stacji nadawczej. gdzieś na elce zamieściłem opis jak wejść samodzielnie w ustawienia zestawu odbiorczego alvariona. tam będziesz mógł sobie zobaczyć siłę sygnału odbieranego ze stacji nadawczej.
    szukaj w moich postach.

0
  • #28 25 Maj 2010 01:24
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Autor tematu nie bierze udziału w dyskusji, więc temat zamykam.

0