Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 1998r centralny zamek

PIOTREL 21 Jun 2007 13:34 8277 7
    PIOTREL
    Level 26  
    Witam
    Gdzie w wymienionym samochodzie znajduje się sterowanie centralnym zamkiem?
    Chcę założyć nową centralkę do centralnego zamka z pilotem. Chciałbym podłączyć ją zamiast starej uszkodzonej. Czy stara centralka steruje zamkami przez przekaźniki?
    Proszę o pomoc.
    karolrak
    Level 18  
    Oryginalna centralka zamka centralnego wbudowana jest w moduł UCH- tak on się nazywa. Umieszczony jest nad lewą nogą kierowcy. Nie da się zastąpić tego modułu przez inną centralkę, można je tylko połączyć. Oczywiście oryginalny moduł steruje centralnym zamkiem przez przekaźniki.
    PIOTREL
    Level 26  
    Witam
    Czyli mogę odszukać te przewody i je podpiąć pod nowe sterowanie?
    Czy kolega sie orientuje gdzie są te przekaźniki?
    Żeby nie szukać kable dał bym od nowego sterownika pod nie.
    pkhenr
    Level 32  
    centralki steruja podobnie ,czesto sa podłaczone pod przycisk zamykania w kabinie oba kable razem i naprzemian otwiera i zamyka .Jak pamietam to same masy
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Masz nad lewa naga takie cos?To przekaznik Nzamyka aP otwiera zamki
    PIOTREL
    Level 26  
    Witam
    Czyli prawie wszystko jasne. Może zadam dziwne pytanie. Co zrobić, aby nadal działał ten włącznik centralnego w kabinie samochodu? Nie wiem dokładnie jak to jest tam rozwiązane. Czy on daje impulsy bezpośrednio na przekaźniki czy też przez starą centralkę?
  • Helpful post
    karolrak
    Level 18  
    Włącznik w kabinie daje impulsy do starej centralki. Ja podłączyłem dodatkowe sterowanie zamkiem centralnym bezpośrednio sterując przekaźnikami wewnątrz modułu oryginalnego, potrzebne były impulsy masowe. Przekaźniki odszukałem metodą łopatologiczną, słuchałem który stuka podczas zamykania i otwierania przyciskiem w kabinie.
    PIOTREL
    Level 26  
    Witam
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Jest tak jak kolega "Karolrak" opisał. Wszystko działa jest super.