Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka Philips DVDR-70 - nie załącza się w stan pracy

21 Jun 2007 14:08 2524 3
 • Level 19  
  Po włączeniu nagrywarki do sieci pojawiają sie na wyświetlaczu kreski jakby pod zegar i włącza wentylator. Po wciśnięciu jakiegokolwiek klawisza lokalnego lub na pilocie pojawia się napis "Philips" i kręci wentylator by po ok.1 min. przejść w stan jakby zegara. I tak samo dalej po nacisnięciu jakiegolowiek przycisku. Na ekranie telewizora nic nie jest wyświetlane, ekran czarny. Nie otwiera szuflady, nie ma zadnej reakcji napędu. Silnik zasilony z bateryjki wsuwa i wysuwa tackę. Czyzby i w tym modelu był osławiony SA 56202TW i on był uszkodzony? Co robić???
 • Level 11  
  Witam.

  Dostałem do naprawy model nagrywarki DVDR 725H z dyskiem twardym 160 GB. Uszkodzony był układ SA56202TW. Oczywiście kupiłem układ i obsadziłem go na płycie napędu. Efekt był taki iż napęd nagrywarki podłączony do peceta działał prawidłowo natomiast podpięcie do nagrywarki stacjonarnej daje taki efekt jak ty napisałeś.
  Nagrywarkę dostałem niedawno więc na pewno podzielę się uwagami, gdy zostanie naprawiona.

  Pozdrawiam.
 • Level 11  
  Witam.

  Nagrywarka już naprawiona. Musiałem ją ponownie zainicjować, klient bardzo zadowolony.
  Jeśli chodzi o Twój "przypadek", nagrywarka w ten sposób się zabezpiecza, masz na pewno padnięty układ SA56202TW. U mnie uszkodzenie tego układu wizualnie nie było widoczne. Układ jest do kupienia -> www.lewandowscy.pl

  Pozdrawiam.
 • Level 22  
  witam, niesety w tym modelu nie był stosowany mechanizm VAD8041 tylko na sam koniec mechanizm VAD8031, a najcześciej spotykany to VAE8015, dwa głowne powody dla których nie przechodzi pomyślnie procedury uruchomienia to:
  1. uszkodzony laser ale w tym wypadku najczęściej wyświetla się blocked - w wypadku uszkodzenia optyki to i tak nic nie zrobisz bo nie ma napędów
  2. trzeba podnieść scalak BGA na płycie cyfrowej, następnie oczyścić pady, nanieść nowe kulki i przylutować jescze raz - w ty wypadku utleniają się pady i stąd niemożność uruchomienia.
  Reasmując to i tak jest to sprzęt leciwy, nagrywa na +R(tylko), brak odtwarzania divx, nie wiem czy jest wogóle opłacalne cokolwiek z tym robić, zwłaszcza że najtańsze frirmowe nagrywarki można kupić w cenie ok. 400 zł i będą nagrywać na wszystkim i wszytsko odtwarzać i niejednokrotnie posiadają złącze USB.
  Pozdrawiam.