Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka kamera Video?

themark 25 Lip 2007 20:29 94230 181
  • #91 25 Lip 2007 20:29
    Zdzichu
    Poziom 32  

Kupiłem PANASONIC SDR-H250 testuje, narazie nie mam zastrzeżeń. Na zdjęciu wydawała się większa w rzeczywistości to maleństwo ale wcale mi to nie przeszkadza. Jak się trochę nią pobawię coś nakręcę to się podzielę spostrzeżeniami. Program dołączony do niej całkowicie wystarcza do domowego montażu, szkoda tylko że nie jest po polsku. Filmy wyglądają fajnie ale zdjęcia są takie sobie ale to jest kamera nie aparat.

• #92 15 Sie 2007 09:36
    Lukadz_87
    Poziom 12  

Witam. Mam zamiar kupić sobie kamerę miniDV do 1300zł, zastanawiam sie nad Panasonikiem i Sony proszę o pomoc z wyborem modelu.

• #93 24 Sie 2007 11:38
    gVirus_FA
    Poziom 11  

Słuchajcie posiadacze kamery JVC jezeli kamera ma defekty tz, wyswietla sie stale lens cap czy zoom wariujej winny jest przetwornik obrazu.

Musisz pojechać do najbliższego serwisu JVC i za darmo wymienią ci
    przetwornik obrazu, jest wada fabryczna we wszystkich kamerach mojej też i
    ten przetwornik pokazuje lens cap lub inne błedy. Wymiana jest za darmo ale
    do października.

http://www.jvc.pl/knowledge-list.php?id=4

I szukaj serwisu i jedz :) zrobią za darmo i masz z głowy ale tylko do 1 październiaka. Wada obejmuje wszystkie kamery JVC.

• #94 31 Sie 2007 14:37
    __Piotr_
    Poziom 1  

Witam

Ja kupiłem kamere Sony sr32 i musze stwierdzić, że kamery z dyskiem się nie nadają na nagrywanie koncertów, meczów itp. Przy głośnej muzyce strasznie dźwięk trzeszczy, przy nagrywaniu popularnych trąbek gdy w trąby dmucha ok 10tyś ludzi kamera wyłącza się i występują takie błędy: błąd danych, błąd bufora a następnie: odzyskiwanie danych. W nieoczekiwanym momencie przy wysokim natężeniu dźwięku kamera przestaje nagrywać.

Postanowiłem, że kupię kamere DV do 1000zł, tylko pomóżcie jaką wybrać, żeby dobrze nagrywała wysoki dźwięk i basy. Ja się zastanawiam nad Sony hc27/37 a Panasoniciem GS60/80. Czy w kamerach minidv nie występują te błędy które pisałem wczesniej.

• #95 05 Wrz 2007 20:09
    polkos
    Poziom 17  

__Piotr_ napisał:
    Witam

Ja kupiłem kamere Sony sr32 i musze stwierdzić, że kamery z dyskiem się nie nadają na nagrywanie koncertów, meczów itp. Przy głośnej muzyce strasznie dźwięk trzeszczy, przy nagrywaniu popularnych trąbek gdy w trąby dmucha ok 10tyś ludzi kamera wyłącza się i występują takie błędy: błąd danych, błąd bufora a następnie: odzyskiwanie danych. W nieoczekiwanym momencie przy wysokim natężeniu dźwięku kamera przestaje nagrywać.

Postanowiłem, że kupię kamere DV do 1000zł, tylko pomóżcie jaką wybrać, żeby dobrze nagrywała wysoki dźwięk i basy. Ja się zastanawiam nad Sony hc27/37 a Panasoniciem GS60/80. Czy w kamerach minidv nie występują te błędy które pisałem wczesniej.

Obawiam się , że zaden standartowy mikrofon w kamerach nie "przeniesie" dziesięciu tysięcy dmuchających w trąby.

• #96 26 Wrz 2007 15:47
    werk0
    Poziom 2  

WITAM

ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZAKUPEM KAMERY HDD DO OK. 2000 zł

WSTĘPNIE WYTYPOWAŁEM TE 3:

Panasonic SDR H20 - w cenie od 1599,00,

SONY DCR SR52 - w cenie od 1845,00,

Panasonic SDR H250 - w cenie od 2249,00.

KTÓRA Z NICH JEST NAJLEPSZA (stosunek CENY DO JAKOŚCI)?

MOŻE ZNACIE JAKĄŚ LEPSZĄ W TYM PRZEDZIALE CENOWYM?

CZY WIECIE GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ JAKIEŚ PRÓBNE NAGRANIA Z TYCH KAMER?
    JAK SIĘ MA Przetwornik 1/6" CCD x 3 PANASONICA SDR H250 DO CCD o rozdzielczości 1 megapiksela SONY DCR SR52 (jak jest różnica w jakości nagrania)

PROSZĘ O POMOC

POZDRAWIAM

• #97 27 Wrz 2007 02:30
    polkos
    Poziom 17  

Jeżeli nie jest to duża różnica finansowa dla Ciebie to bierz Panasonica 250 z potrójnym przetwornikiem , mimo dobrego obiektywu Sonego wydaje mi się , że w tym przypadku Panasonic będzie miał lepsze rezultaty w czasie nagrywania obrazu, barwy powinne być wiarygodne i dokładnie odwzorowane. Nie brałbym pod uwagę pierwszego wymienionego przez Ciebie modelu Panasonica.

• #98 27 Wrz 2007 16:20
    werk0
    Poziom 2  

DZIĘKUJE BARDZO.

CZY WIECIE GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ JAKIEŚ PRÓBNE NAGRANIA Z TYCH KAMER CHCIAłBYM ZOBACZYć JAKA JEST FAKTYCZNA RóżNICA POMIęDZY POTRóJNYM PRZETWORNIKIEM PANASONICA, A TYM SONEGO.

• #99 21 Paź 2007 23:52
    darek-ania
    Poziom 1  

Co sądzicie o takiej kamerce jak JVC GZ-HD7 Czy nadaje się na filmowanie ślubów ?

• #100 31 Paź 2007 10:01
    wacork
    Poziom 10  

Zastanawiam się nad zakupem kamery SAMSUNG VP MX 10 zapis na kartach SDHC max 8 GB - ok. 200 min w najwyższej najości, format zapisu MPEG4 (720x480, 25/50 kl/sek.) Co sądzicie?

• #101 05 Lis 2007 20:28
    Zdzichu
    Poziom 32  

Mam już jakiś czas Panasonica SDR H250 i jestem bardzo zadowolony. Jak na razie nie znalazłem żadnych wad. Obraz i dźwięk z kamery rewelacje, oczywiście przy dziennym oświetleniu, ale i w nocy bez dodatkowego oświetlenia jest całkiem przyzwoicie. Bardzo prosta w obsłudze. Do edycji filmów "używam pinacle studio 11" dla amatora filmowca wystarczy. Jeżeli ktoś chce zobaczyć filmy zrobione tą kamerą to proszę bardzo podaje link, tu można pobrać filmy zrobione podczas meczu piłki nożnej.

http://5ligabielska.ovh.org/download.php?id=001

Filmy nie są obrobione, po prostu na żywca zrzucone z kamerki.

• #102 06 Lis 2007 15:36
    rufuse
    Poziom 15  

Witam dołaczam sie do tematu co powiecie o kamerze JVC GZ-MG135 albo może coś zaproponujecie do 2000zł.

• #103 11 Lis 2007 23:28
    xadam
    Poziom 11  

Co myślicie o kamerce Sony DCR-HC96E?
    Lepsza jest od Panasonica GS-320?

• #104 15 Lis 2007 15:26
    ministerpl
    Poziom 11  

czesc mam okolo 2500zl do wydania na kamerkę, zastanawiam się nad trzema

Sony DCR-SR290 E
    System zapisu: HDD 40 GB Matryca CCD (MPx): 4,6
    Zoom optyczny: 10 Zoom cyfrowy: 20

Sony DCR-SR190 E
    System zapisu: HDD 40 GB Matryca CCD (MPx): 2,3
    Zoom optyczny: 10 Zoom cyfrowy: 80
    Ekran: 2,7 cala Waga:

Sony HDR-UX3 E
    System zapisu: DVD Matryca CCD (MPx): 2,1
    Zoom optyczny: 10 Zoom cyfrowy: 80
    Ekran: 2,7 cala Waga:

a moze jakas inna ? chodzi mi oto aby nagrywany obraz byl albo na dysku, albo na pamięciach (karty) albo na plytkach DVD.

co poradzicie ?

• #105 16 Lis 2007 21:50
    rancereg
    Poziom 2  

szukam kamery w granicach około 3000 zł, z zapisem na hdd lub na kartach pamięci, lub hybryda (oba sposoby)
    Panasonic SDR H250 nawet by mi pasował gdyby nie to że ma zoom optyczny 10x.. szukam kamerki z zoomem przynajmniej 20x, oraz przetwornikiem 3xCCD, niestety nie znalazłem żadnej pasujcej na żadnej ze stron: panasonic.pl, hitachi.pl, jvc.pl
    czy mogę prosić o jakieś propozycje lub linki?

• #106 22 Lis 2007 23:04
    aresq
    Poziom 11  

Witam,

chcę kupić kamerę do 2 tyś. Nie mam wiedzy w temacie i zastanawia mnie rzecz, jak to jest, że kamera jest cyfrowa, a ma kasetę w środku? Jak to co jest nagrane na kasecie jest zamieniane w zapis cyfrowy?

Czy dostanę do 2 tyś. kamerę, która nagrywa odrazu na płyty, czy raczej radzicie coś z wbudowanym HDD?

• #107 23 Lis 2007 19:26
    darex1991
    Poziom 2  

Witam. Zamierzam kupić kamerę SONY HDR-FX7E może ktoś wypowiedzieć sie o niej? Oczywiście nie do użytku domowego. Zajmuje się nagrywaniem wesel, studniówek itp. Może coś innego?

• #108 27 Lis 2007 18:41
    klisiu
    Poziom 12  

Witam , sprawa jest tego typu .

Zamierzam kupic używana kamere .
    kamera ma mi sluzyc do nagrywania jazdy na desce ,
    bedzie tam najbardziej potrzebny zoom , LCD , i latwosc w utrzymaniu jej przy ziemi , czyli nie moze byc zbyt mala , w zwiazku z malym funduszem nie oczekuje ty nie wiadomo czego poniewaz mam na ten cel do przeznaczenia ok 300zl . szukalem na allegro .

znalzalem taka kamere - KAMERA miniDV Thomson VMD120

oraz Samsung VP-D453

kieruje sie bardziej ku thomsonowi poniewaz jest wieksza i ze zdjecia wydaje sie bardziej taka ktora bedzie sie lepiej trzymac e rece .
    ale jest jeden maly defekt i tu drugie pytanie .

poniewaz nie ma kabla USB przy kamaerze , skad wziasc kabel USB do Thomsona VMD 120 , lub jak pozniej zgrac nagranie do PC'ta z kamery bez urzycia kabla do USB .

pozdrawiam oczekuje na szybkie odpowiedzi poniewaz aukcje koncza sie na dniach .

• #109 02 Gru 2007 15:23
    zas
    Poziom 16  

Witam,
    Co myślicie o kamerach JVC GZ-MG155EZ oraz Sony DCR-SR52E??
    Zastanawiam się nad zakupem jednej z nich, która byłaby lepszym wyborem ??

Albo może JVC GZ-MG255?? lepsza od tamtych ale nie wiem jak z kasą wyjdzie.

Prosze o jakieś opinie o tych kamerkach.

• #110 04 Gru 2007 21:47
    kobasek3
    Poziom 1  

chcę kupic kamerę z twardym dyskiem za około 2 tys prosze doraccie mi jaka konkretnie marke i symbol bo ja jestem zupełnym laikiem

• #111 05 Gru 2007 09:39
    zas
    Poziom 16  

-> kobasek3 te kamerki co ja podałem są koło 2000 :D
    tylko fajnie by było jak ktoś by się wypowiedział na ich temat.

• #112 12 Sty 2008 21:45
    bendzi40
    Poziom 12  

witam ,jestem laikiem w sprawie kamer.
    szukam takiej do 1000 zł
    co powiecie o panasonicu nvgs60 za 650 zł?
    czekam na propozycje i podpowiedzi!!

• #114 18 Sty 2008 21:24
    bendzi40
    Poziom 12  

co powiecie o sony HC27 za 666zł
    ogólnie szukam kamery do celów prywatnych,(jestem zielony)
    do 1000zł,
    mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć bo przeczytałem troche na forach,
    ale rada to rada
    za odpowiedzi wielkie dzięki

• #115 25 Sty 2008 20:07
    polkos
    Poziom 17  

bendzi40 napisał:
    co powiecie o sony HC27 za 666zł
    ogólnie szukam kamery do celów prywatnych,(jestem zielony)
    do 1000zł,
    mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć bo przeczytałem troche na forach,
    ale rada to rada
    za odpowiedzi wielkie dzięki

Możesz brać śmiało , dla Ciebie wystarczy.

• #116 27 Sty 2008 03:12
    klisiu
    Poziom 12  

witam . kupilem kilka dni temu panasonica gs17 na allegro za 370zl z przesylka ( urzywana ) nowa 800zl w rtv euro agd .

jestem mega zadowolony jak na ta cene to chyba niczego lepszego nie kupie kamerka naprawde swietnie nagrywa i swietnie odtwarza wszystko mega wypas .

z tego co widzialem na allegro to mozna kupic za 600zl NOWA gs60
    a za 800zl w sklepie internetowym GS80

czym sie rozni gs 60 od gs17 oprocz lepszego zoomu cyf. i opt . to nie wiem chyba niczym wiecej sie nie roznia .

w gs 80 natomiast roznica jest taka ze posiada optyczna stabilizacje obrazu a nie jak powyzsze tylko cyfrowa .

pozdrawiam

• #117 28 Sty 2008 12:48
    hysteryk
    Poziom 9  

Witam. Szukam pomocy - chcę kupić kamerę, ale nie jestem zdecydowany którą wybrać: Sony DCR-SR190 E czy Panasonic SDR-H250. Będę wdzięczny jeśli napiszecie, która z nich jest lepsza i dlaczego (zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach). Z góry dziekuję

Janek

• #118 28 Sty 2008 13:23
    nomikoland
    Poziom 9  

Witam Wszystkich na Forum. Kupiłem właśnie niedawno Kamerę "Panasonic SDR-H20" i mam następujący problem. Natomiast, gdy podłączam ją do komputera (USB i Ładowarkę, bez wpiętego akumulatorka) i włączam program "ImageMixer3" to program bardzo wolno mi sie włącza :( i jak już to nastąpi i chce obejrzeć co mam na niej lub zgrać to na Twardy dysk komputera to bardzo ale to bardzo wolno myśli :( nie wiem co sie dzieje :( może ktoś mi poradzi inny program do zgrywania nagranego materiału z tej kamerki, bądź poradzi co zrobić :(

• #119 29 Sty 2008 18:04
    klisiu
    Poziom 12  

jesli chce pan to robic przez zwykly kabel USB to tak bedzie .
    potrzeba do tego portu oraz kabla FIREWIRE na allegro koszt kabla oraz nowej karty firewire to 20zl .
    jesli natomiast wystepuje ten problem przy karcie firewire to nie wiem co moz ebyc przyczyna . pozdrawiam

• #120 30 Sty 2008 09:34
    nomikoland
    Poziom 9  

To ja tego nie mogę zrobić za pomoc Kabla który dostałem w zestawie z kamera ?? (to jest kabel USB, wtyczka do portu USB a z drugiej strony wtyk do kamery)