Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 silniczki w rytm muzyki

21 Cze 2007 16:32 1827 3
  • Poziom 16  
    Witam. Szukałem na elektrodzie ,ale nie ma...lub jestem tak zdruzgotany że nie widze. Czy ktoś ma schemat na taki układ ? Robie mały projektor laserowy na silniczkach DC. Taki układ jest w tych projektorach 5mw (Eurolite itp.) W tych urządzeniach układ ten stoi na dwóch LM 324 i dwóch CD 4060. Pomocy :cry: Pomożecie ? oczywiście nie za darmo :wink:
  • Poziom 13  
    HouseDeeJay napisał:
    Witam. Szukałem na elektrodzie ,ale nie ma...lub jestem tak zdruzgotany że nie widze. Czy ktoś ma schemat na taki układ ? Robie mały projektor laserowy na silniczkach DC. Taki układ jest w tych projektorach 5mw (Eurolite itp.) W tych urządzeniach układ ten stoi na dwóch LM 324 i dwóch CD 4060. Pomocy :cry: Pomożecie ? oczywiście nie za darmo :wink:

Lepiej kupic gotowca na allegro niz sie meczyc za te pare pln
  • Poziom 16  
    Wole się pomęczyć :wink: Co mi z gotowca ? :| Mam pomysł ,ale wątpie żeby zdało to egzamin.

Pisząc "nie za darmo" miałem na myśli punkty , za jakiś link lub schemacik .
  • Poziom 21  
    Witam.
    Domyślam się jak to pracuje. Na LM324 zrealizowane są pewnie filtry dolnoprzepustowe.
    Impulsy wyjściowe z LM przesuwają dane 4060. 4060 to licznik pewnie z jakimś genertatorem RC.
    Do wyjść 4060 podłączony tranzystor a w jego obwodzie silnik. Tak zrobione dwa kanały. Całość do zrobienia za małą kasę. Schemat wrzucę jak narysuję za dwa, trzy dni.
    Pozdrawiam.