Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polaczenie bezposrednie

26 Paź 2003 12:12 9363 40
  • Poziom 10  
    Hmm mam 2 komputery, na jednym jest internet, chcialbym polaczyc je siecia tak zeby w obu byl net. Jednak w jednym z nich powiedzmy jest niemozliwe podlaczenie sieciowki. Czy przez polaczenie bezposrednie (przez lpt) mozna udostepniac net?
  • Poziom 16  
    Hmmm niewiem ale słyszałem cos o połaczeniu komputerów przez port LPT i COM.Ponoć to jest podobne coś do sieciówki ale słaby transfer.
  • Poziom 34  
    a moze by tak:
    forum->hardware->przyklejony: problemy z siecią ;)
  • Poziom 26  
    dodam jeszcze ze się da za pomocą winGate.
  • Poziom 28  
    Po pierwsze temat był poruszany. Sam pytałem o to na forum i niestety nikt nie potrafił mi pomóc (jesli chodzi o LPT). Wspomniane było coś o sterownikach RAS Parallel... ale niestety nie udoło mi się ich wykorzystać w żadnym z systemów tzn. WinXP, Win2000, Win98 SE

Po drugie to zależy jak uzyskujesz dostęp do netu (modem czy sieć LAN)

Po trzecie to jeśli masz net przez LAN i na obu kompach lub na udostępniającym internet masz Win2000 lub WinXP to da się bez problemu przez LPT (COM jest o wiele wolniejsze) i mogę ci udzielić konkretnych wskazówek, począwszy od właściwego kabla (nawet jego wykonania), poprzez ustawienia w BIOSie, aż po konfigurację Windowsów.

Oczywiście problem dotyczy tylko sytuacji gdzie internet jest przez sieć LAN
    Pozdr.
  • Poziom 26  
    Ok skoro nie bylo wyjasnienia tematu na forum to ja to zrobie i mam nadzieje ze tym zamkne (przynajmniej do pewnego stopnia) problem.
    Na obu komputerach instalujemy w windows "Bezpośrednie połączenie kablowe"
    Konfigurujemy je tak aby dodac do niego protokół TCP/IP i ustawiamy na sztywno IP hosta i klienta (na obu komputerach)
    Instalujemy WinGate.
    W ustawieniach WWW Proxy ustawiamy aby połączenia były wykonywane na interfejsie wyjsciowym a akceptowane na zdefiniowanym jako LPT albo RS (domyslne ustawienia powinny być OK wiec możliwe że nie będzie trzeba nic zmieniac)
    Uruchamiamy NAt i odpalamy extended networking, WYŁĄCZAMY firewall WinGate (nie udało mi się dojśc jak go skonfigurować żeby się nie gryzł sam ze sobą) inne firewalle będą chodzić.
    Na komputerze klienta instalujemy klienta WinGate.
    Nastepnie na hoście odpalamy bezposrednie połączenie kablowe z opcją oczekiwania na połączenie (w zalezności od wersji widowsa różnie się to nazywa) a na kliencie odpalamy jako klient i pownien zestawić połączenie.
    W przeglądarce na kliencie ustawiamy proxy wpisując IP hosta.
    Powinno działać

Ja tak udostepniałem internet swojemu laptopowi przez RS wiec jakby co służe rada.
  • Poziom 28  
    Witam.

Dobra mam dwa komputery połączone przez LPT. Na obu jest system Win98 SE. Na Jednym mam internet przez LAN i jego ustawienia są takie:
    IP: 169.254.144.4
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 169.254.144.1
    Grupa robocza: Dom
    DNS: 194.204.159.1

Na drugim mam tak:
    IP 169.254.144.20
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 169.254.144.20 - ale tylko we właściwościach TCP/IP, po uruchomieniu winipcfg nie ma żadnej bramy

Zainstalowałem najpierw WinGate 5.0.0 jako serwer na pierwszym kompie bez kilku opcji (Auto update, e-mail coś tam)

Na drugim zainstalowałem jako klient ale nie mogę korzystać z internetu.

Jeśli nie sprawiłoby ci to kłopotu to napisz szczegółowe instrukcje jak i co po kolei zrobić, poustawiać aby ten internet był na drugim kompie ok.

Pozdr.

Dzięki.
  • Poziom 26  
    Zainstalowałeś "Bespośrednie połączenie kablowe"? Trzeba je doinstalowac bo win 98 nie instaluje go domyslnie.

directcc.exe (tak sie nazywa)

Przejrzyj ponizszy artykul.
    Tu jest link: http://www.pcworld.pl/artykuly/22072.html
    szczegolnie jesli chodzi o sekcje "Etap 3. Oprogramowanie"
    Tam ustawiasz IP Hosta i klienta np 192.168.0.1 i 192.168.0.2
    Po uruchomieniu "bezpośrednie połączenie kablowe" dopiero mozna probowac pingowac hosta z klienta i na odwrot.

Wywal wszystko co masz we wlasciwosciach TCP/IP na drugim kompie (klient) po polaczeniu przez kabel sam pobierze od hosta ustawienia IP

Hm, co by ci tu jeszcze napisac. Napisz czy pingi chodza po odpaleniu polaczenia. i zobaczymy co dalej.

PS. Polecam jeszcze te strone: http://www.siecilokalne.pl/page.php?id=art_all
    Jest tam cały dział dotyczący konfiguracji WinGate
  • Poziom 28  
    BPK mam na obu kompach. Czegoś tu nie rozumiem - to jak ma w końcu być z tym IP: statyczny (tak jak mam) czy dynamiczny. We właściwościach TCP/IP (Klienta) wywaliłem wszystko tzn. adres, maska - ustawiłem na Automatycznie uzyskaj ..., brama, DNS. Poustawiałem serwera i klienta według zaleceń ze strony siecilokalne, którą mi poleciłeś. (ale nie wiem czy dobrze) Pingi chodzą ale poudostępniałem po katalogu na obu kompach i przy uruchomieniu BPK na kliencie i podaniu nazwy Hosta pojawia się komunikat że Znalezienie komputera-hosta jest niemożliwe, ale za pomocą programów typu LapLink czy Windows Commander łączę się bez problemu.

Najlepiej jakbyś mógł to na GG (1584477 jestem codziennie po 18:00) byśmy pogadali i od razu powiedziałbym ci co i jak mam poustawiane (WinGate 5.0.0)

Po wpisaniu w przeglądarce jakiegoś adresu www i wciśnięciu Enter pojawia się takie okienko.
  • Poziom 14  
    Ja jednejrzeczy nie rozumiem mamy na forum takich fachofcow i nikt nie potrafi pomoc albo nie chce tyle mojej uwagi
  • Poziom 28  
    Proszę bardzo. Zamieszczam szczegółową instrukcję jak połączyć 2 komputery przez np. COM z wykorzystaniem serwera DIAL-UP.

Konfiguracja dwóch komputerów z Win98SE połączonych za pomocą kabla NULLMODEM z wykorzystaniem Serwera Dial-Up
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwagi:

I. Serwer Dial-Up działa tylko przez kabel szeregowy typu NULLMODEM na porcie typu COM
    II. Jeśli w komputerach są karty sieciowe należy zainstalować wcześniej sterowniki, inaczej w Otoczeniu Sieciowym
    na danym komputerze nic nie zobaczymy
    III. Nie trzeba ustawiać żadnych IP. Serwer Dial-Up zawsze ustawia IP 192.168.55.1 a
    Klientowi przydziela IP 192.168.55.2

1. Sprawdzamy i/lub dodajemy składniki systemu i sieciowe na obu komputerach:

Składniki systemu:

- Komunikacja -> Dial-Up Networking i Serwer Dial-Up

Składniki sieciowe:

- Klient sieci Microsoft Networks
    - sterownik karty sieciowej
    - Karta Dial-Up
    - Protokół TCP/IP -> sterownik karty sieciowej
    - Protokół TCP/IP -> Karta Dial-Up
    - Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks

2. Udostępnianie plików pojawi się po kliknięciu na Udostępnianie plików i drukarek i
    po zaznaczeniu opcji Chcę mieć możliwość udostępniania innym moich plików
    3. Logowanie do sieci podstawowej ustawiamy na Logowanie Windows
    4. Na karcie Identyfikacja muszą być inne nazwy komputerów ale takie same grupy robocze
    (chyba nie koniecznie tak jak w LAN ale to dla porządku powinny być takie same)
    5. Oczywiście zakładamy że w BIOSie porty COM są włączone i w Windows we właściwościach
    portów COM (wystarczy tego którego będziemy używać np. COM1) ustwić prędkość Bity na
    sekundę 115200
    6. Instalujemy wirtualny sterownik modemu RAS Serial Cable between 2 PCs
    7. Udostępniamy conajmniej po jednym katalogu lub dysku (najlepiej na pełny dostęp z hasłem
    lub bez - w zależności czy któryś z komputerów podłączony jest jednocześnie do innej
    sieci np. LAN, WLAN, Bluetooth itp.)
    8. Na jednym koputerze uruchamiamy Serwer Dial-Up w następujący sposób:

- w oknie Mój komputer otwieramy Dial-Up Networking
    - z menu Połączenia wybieramy Serwer Dial-Up
    - zaznaczamy opcję Dozwolony dostęp dla wywołującego
    - klikamy Typ serwera i wybieramy PPP:Internet, Windows NT Serwer, Windows 98 oraz
    zaznaczamy oba ptaszki jeśli nie są zaznaczone
    - klikamy OK (obok zegara na pasku pojawi się ikona Serwera Dial-Up)

Można również określić hasło dostępu i dodać komentarz

9. Na drugim komputerze tworzymy nowe połączenie modemowe w następujący sposób:

- w oknie Mój komputer otwieramy Dial-Up Networking
    - klikamy Utwórz nowe połączenie
    - nadajemy przyjazną nazwę połączenia i wybieramy modem RAS Serial...
    - podajemy dowolny numer telefonu bez kierunkowego np. 0, klikamy Dalej i Zakończ
    - następnie klikamy na utworzonym połączeniu i wybieramy Właściwości
    - na karcie Ogólne odznaczamy Używaj numeru kierunkowego...
    - na karcie Typy serwerów wybieramy PPP: Internet, Windows NT Serwer, Windows 98,
    odznaczamy Zaloguj się do sieci, NetBEUI i Zgodny z IPX/SPX i klikamy OK

10. Uruchamiamy utworzone połączenie i podajemy nazwę użytkownika oraz hasło o ile jest
    ustawione na Serwerze Dial-Up i klikamy Połącz (Nazwa użytkownika może byc dowolna lub
    też wcale może jej nie być). Po połączeniu okok zegara na pasku pojawi się ikona
    połączenia na komputerze klienckim oraz inna ikona połączenia na komputerze Serwera
    Dial-Up)
    11. Po około 1,5 - 2 minutach oba komputery powinny być widoczne o Otoczeniu sieciowym w jednym
    i w drugim systemie
    12. Można skonfigurować komputery odwrotnie albo jak już wcześniej wspomniałem udostępniać
    foldery z Pełnym dostępem - wtedy zarówno z jednego jak i z drugiego komputera można
    dowolnie zarządzać tym folderem czyli tworzyć, usuwać, zmieniać pliki i/lub podfoldery

KONFIGURACJA KOMPUTERA WINXP SP1 DO POŁĄCZENIA Z KOMPUTEREM WIN98
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Na komputerze z Win98 uruchamiamy serwer Dial-Up
    2. Na komputerze z WinXP włączamy konto Gość oraz usuwamy konto Gość z Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń
    lokalnych -> Odmowa dostępu do tego komputera z sieci
    3. Instalujemy wirtualny sterownik modemu RAS Serial Cable between 2 PCs
    4. Tworzymy nowe połączenie modemowe w następujący sposób:

- uruchamiamy Kreator nowego połączenia i klikamy Dalej
    - zaznaczamy Połącz z siecią w miejscu pracy
    - zaznaczamy Połączenie telefoniczne
    - wpisujemy dowolną nazwę połączenia np. Win98
    - numer telefonu podajemy dowolny np. 0
    - klikamy na Zakończ (można umieścić skrót na Pulpicie)
    - we Właściwościach połączenia na karcie Zabezpieczenia wybieramy Zaawansowane (ustwienia niestandardowe)
    klikamy Ustawienia i zaznaczamy Zezwalaj na używanie starszych wersji protokołu MS-CHAP dla serwerów Win95
    - na karcie Opcje można odznaczyć Monituj o nazwę użytkownika i Monituj o hasło
  • Poziom 14  
    <GELIP> amozesz podac opis do laczenia za pomoca lpt bo taki kabel zrobilismy ale potrzebujemy sobie neta odbierac dzieki i pozdrawiam
    ***@lbert***
  • Poziom 28  
    Uff... napracowałem się nie powiem ale macie tu pełny opis sprawdzony:

Konfiguracja dwóch komputerów Win98SE i WinXP SP1 (z dostępem do internetu przez sieć LAN) połączonych przez LPT z wykorzystaniem BPK
    oraz włączenie Udostępniania internetu dla komputera Win98SE
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwagi:

I. Udostępnianie internetu przez LPT możliwe jest tylko od WinXP SP1 do Win98SE
    II. Do tego celu wystarczy tylko protokół TCP/IP

1. Sprawdzamy i/lub dodajemy składniki systemu i sieciowe w Win98SE:

Składniki systemu:

- Komunikacja -> Bezpośrednie połączenie kablowe i Dial-Up Networking

Składniki sieciowe:

- Microsoft Family Logon (jeśli w Win98 korzystamy z kilku kont użytkowników, w przeciwnym wypadku nie musi być tego składnika)
    - sterownik karty sieciowej (jeśli takowa jest)
    - Karta Dial-Up
    - Protokół TCP/IP -> sterownik karty sieciowej
    - Protokół TCP/IP -> Karta Dial-Up

Sprawdzamy i/lub dodajemy składniki sieciowe w WinXP SP1:

Składniki sieciowe:

- Protokół internetowy (TCP/IP)
    (Harmonogram pakietów QoS nie jest konieczny)

2. Udostępnianie plików pojawi się po kliknięciu na Udostępnianie plików i drukarek i
    po zaznaczeniu opcji Chcę mieć możliwość udostępniania innym moich plików
    3. Logowanie do sieci podstawowej ustawiamy na Logowanie Windows lub Microsoft Family Logon
    4. Na karcie Identyfikacja muszą być inne nazwy komputerów ale takie same grupy robocze
    (chyba nie koniecznie tak jak w LAN ale to dla porządku powinny być takie same)
    5. Oczywiście zakładamy że w BIOSie porty LPT są włączone i ustawione jednakowo np. ECP+EPP
    6. Można na obu komputerach udostępnić po jednym katalogu ale to nie jest niezbędne
    7. Konfigurujemy WinXP SP1 w następujący sposób:

- uruchamiamy Kreatora nowego połączenia -> Konfiguruj połączenie zaawansowane -> Połącz bezpośrednio z innym komputerem ->
    Gość -> nazwa komputera Win98 (patrz właściwości sieci - karta Identyfikacja) -> Bezpośrednie połączenie kablowe (LPT1) ->
    Zakończ
    - ustawiamy właściwości połączenia -> Karta zabezpieczenia -> wybieramy Zaawansowane (ustawienia niestandardowe) ->
    zaznaczamy Zezwalaj na użycie tych protokołów i wszystkie ptaszki oprócz ostatniego -> Karta zaawansowane ->
    zaznaczamy Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera ->
    klikamy OK i OK i Tak i zamykamy okno Łączenie z... jeśli otwarte
    - ustawienia sieci LAN zostały zmienione więc ustawiamy je na poprawne tak aby mieć dostęp do sieci LAN i internetu
    - uruchamiamy ponownie Kreatora nowego połączenia -> Konfiguruj połączenie zaawansowane -> Zaakceptuj połączenia przychodzące ->
    Bezpośrednie połączenie kablowe (LPT1) -> Nie zezwalaj na wirtualne połączenia prywatne -> nie zaznaczamy żadnego użytkownika ->
    Właściwości protokołu TCP/IP -> zaznaczmy Zezwalaj komputerom wywołującym na dostęp do mojej sieci lokalnej -> wybieramy Określ
    adresy TCP/IP (określamy 2 kolejne IP np. 192.168.2.210 - 211, adresy te muszą być inne niż adresy obu komputerów, inne niż
    adresy używane w istniejącej sieci LAN, adresy nie mogą być zablokowane przez jakikolwiek Firewall np. na routerze, w WinXP systemowy
    firewall lub inny zewnętrzny program np. WinGate
    - klikamy Zakończ

8. Konfigurujemy Win98SE w następujący sposób:

- uruchamiamy BPK jako Gość na LPT1
    - podajemy nazwę komputera WinXP SP1 (patrz Właściwości systemu -> karta Nazwa komputera)
    - w przeglądarce internetowej ustawiamy Automatycznie wykryj ustawienia Proxy (to chyba nie jest niezbędne)

9. W WinXP SP1 w oknie Połączenia sieciowe powinna pojawić się ikona <Użytkownik nieuwierzytelniony>

W tym momencie powinien być już dostęp do internetu z obu komputerów niezależnie

Proszę admina o przyklejenie tego tematu w tym dziale.
  • Poziom 11  
    Siemka jestem nowy:) chciałem sobie laptopa do necika podłączyć przez RS232 na laptopie jest win95 a na zwykłym win98. Wiele osób daje tu rady rady ,ale ja nic z tego nierozumiem.czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi co trzeba zrobić krok po kroku? gdzie co się znajduje?najlepiej przoszę o kontakt na gg 4755468.Dziękuje i sorki za fatygę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tygryseb napisał:
    Witaj jestem nowy:) chciałem sobie laptopa do necika podłączyć przez RS232 na laptopie jest win95 a na zwykłym win98. Wiele osób daje tu rady rady ,ale ja nic z tego nierozumiem.czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi co trzeba zrobić krok po kroku? gdzie co się znajduje?najlepiej przoszę o kontakt na gg 4755468.Dziękuje i sorki za fatygę.

Powyżej masz dokładnie krok po kroku przepis jak to zrobić.
  • Poziom 28  
    Chciałem dodać że te instrukcje są na przykładzie udostępniania połączenia LAN a nie np. połączenia bezpośredniego do internetu np. za pomocą modemu.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem tak jak w instrukcji(win98-win98) niby się łączy z serwerem a jak chce włączyć gadu gadu to pisze w energis ze połączony ale gadu niedziała wogule:( stronki tez sie nieladuja sprawdzałem na różne sposby(lan,modem itp...) a i w sieci lokalnej się kompy niewidzą pozdro...
  • Poziom 11  
    Jest tu mowa o przypadku gdy komputer host jest podłączony do internetu poprzez sieć LAN, a co w przypadku neostrady? W takim przypadku nie można jednocześnie uruchomić "bezpośredniego połączenia kablowego" (przez LPT) i podłączyć się do internetu poprzez neostrade (modem USB) - konflikt o "karte dial-up" czy coś takiego. Czy to oznacza, że w takim przypadku nie można udostępnić neta przez LPT?

__/EDIT\__
    Czyżby już nikt nie odwiedzał takich tematów? Czy nikt nie wie nic na ten temat? :(
  • Poziom 11  
    Zapomniałem dodać, że LapLink i DCShare (który wymaga uruchomionego BPK / DCC) niepozwalają na jednoczesne uruchomienie neostrady i na odwrót, uruchomiona neostrada nie pozwala na odpalenie tych programów. :(

Potrzebuje czegoś, co nie wymaga do działania urucjomionego BPK (program "bezpośrednie połączenie kablowe") i działa pod Win98SE (programy pod WinXP odpadają).

Z góry dzięx za jakie kolwiek programy/pomysły, które zadziałają.
  • Poziom 28  
    Niestety bez udziału BPK nie da rady. Przecież aby udostępnić internet drugiemu komputerowi to najpierw należy mieć z nim połączenie - w tym wypadku przez kabel LPT lub COM, a więc musi zostać uruchomiony najpierw sterownik, protokół, program tworzący to połączenie.
  • Poziom 11  
    I właśnie dlatego poszukuje programu, który utworzył by takie połączenie bez ingerencji w "kartę dial-up", z której to korzysta neostrada (i nie ma zamiaru się nią dzielić :)). Ale nie mogę go znaleść nigdzie - a przekopałem już chyba pół internetu (polskiego i angielskiego). :(
  • Poziom 28  
    Zauważyłem pewną możliwość udostępniania internetu w win98 drugiemu win98. Nie mam jak tego sprawdzić ale: mam win98 oraz podłączoną IRDĘ do płyty głównej. Zainstalowałem jakiś sterownik modemu (tutaj Nokia 6610i IRDA) i stworzyłem połączenie Dial-Up czyli tak jak bym miał neostradę bo z tego co wiem to neostrada jest widziana przez system jako modem. Następnie zainstalowałem ICS z windowsa i zauważyłem że kreator pyta o wybór karty sieciowej - patrz załącznik - gdzie można wybrać szeregowy port podczerwieni - czyli fizyczne połączenie komputerów. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że gdyby na obu komputerach podłączyć IRDĘ, na jednym mieć połączenie Dial-Up i zainstalować ICS wybierając Szeregowy port podczerwieni udało by się udostępnić internet. Trzeba by się z tym trochę pobawić i sprawdzić ale nie mam w tej chwili czasu i możliwości.
  • Poziom 28  
    P.S. Ciekawe jakby to było wykorzystując Bluetooth?
  • Poziom 11  
    Gelip napisał:
    .... Trzeba by się z tym trochę pobawić i sprawdzić ale nie mam w tej chwili czasu i możliwości.

Ja za to mam czasu w brut, ale zerowe możliwości. Komuś się to może napewno przydać (bo ciekawie kombinujesz :)), ale ja jestem skazany tylko i wyłącznie na kabel LPT. :(

P.S.
    Help.... :(
  • Poziom 25  
    Witam czy ktos mi pomoze mam dwa kompy (xp)miedzy ktorymi dziele łacze
    na wingete net chodzi ok.Na drogim kompie klient wingeta gryzie mi sie z roznymi programami(microsoft word ,apache2,program bo bluetooth) Jak odlacze klieta to wszystko ok ale neta niemam.Prosze o pomoc
  • Poziom 13  
    mi sie udało udostępnić neta przez lpt

trzeba zrobic tak:

ja to zrobilem na win xp na obu kompach
    czyli tak:

1.komputer host (ten z internetem):
    naciskamy start>wszytstkie programy>akcesoria>komunikacja>połączenia sieciowe
    gdy otworzy nam sie okno po lewej stronie jest taka opcja "utwurz nowe połączenie" klikamy na to naciskamy dalej potem zaznaczamy opcje konfiguruj połącznie zawansowane potem zaakceptuj połączenia przychodzące w okienku zaznaczamy "bezposrednie połączenie kablow(lpt)" naciskamy dalej zaznaczamy zezwalaj na wirtualne połącznie vpn naciskamy dalej potem naciskamy dodaj wpisujemy nową nazwe urzytkownika np. nazwa: gość pełna nazwa gość hasło:1111 i powturz hasło : 1111 naciskamy ok i dalej potem mamy okienko gdzie jest protokuł tvp/ip naciskmy na niego raz a potem na właściwosći wybieramy określ adresy Tcp/ip i wpisujemy w pierwszym okienku np. 192.168.1.5 a w drugim 192.168.1.6 naciskamy ok i zakończ

2.teraz czas na komputer gościa:

naciskamy start>wszystkie programy> akcesoria>komunikacja>połączenia sieciow po lewej jest nowe połączenie sieciowe nciskamy na to i potem dalej potem konfuiguruj połącznie zawansowane i dalej potem połącz bezpośrednio z innym komputerem i dalej wybieramy gość w okienku wpisujemy nazwe komputera hosta i nacisakmy dalej w zakładce wybieramy bezpośrednie połączenie kablowe (lpt) i naciskamy dalej potem tylko zakończ uruchomiamy obydwa komputery ponownie

3.gdy komputery się włączą w komputerze gościa naciskamy start>wszystkie piogramy>akcesoria>komunikacja>połącznia sieciowe
    klikamy dwukrotnie na nowo stworzone połącznie wpisujemy nazwe urzytkownika i hasło kture stworzyliśmy na komputerze hoście (patrz punkt pierwszy) naciskamy "połącz" i cieszymy sie internetem

to powino tez działać z kabinacją sytemów win2000 i winxp osobiście robiłem to na dwuch win xp

P.S jeśli chodzi o win xp to żeby to działało to na żadnym z komputerów niemorze być wgrany dodatek do win xp service pack 1 ani service pack 2

ja na początku mialem i mi niedziałało zrobilem formata i niewgrywalem service pack 2 i chodzi bo w tym pack 2 jest blokada tcp/ip dlatego niechodzi

przypominam u mnie to chodzi
  • Poziom 28  
    Przecież wyraźnie napisałem
    Cytat:
    Konfiguracja dwóch komputerów Win98SE i WinXP SP1 (z dostępem do internetu przez sieć LAN)

że konfiguracja dotyczy konkretnej wersji WinXP a dokładnie z Service Packiem 1
  • Poziom 13  
    wiem ale to jest dal tyvh co twierdzą że sie nieda udostępnić neta przez lpt wszystko jest morzliwe tylko trzeba chcieć

sorry za nieścisłość z poprzednim postem