Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Vectra A C16NZ '89] problem z diagnostyką

21 Cze 2007 20:36 1286 7
  • Poziom 12  
    Mam problem w wymiganiu vectry z 89r 1.6 na gazie. Po zwarciu styków A i B w złączu diagnostycznym nic sie nie dzieje - jest tak samo jak przed zwarciem. Zwieram przy wyłączonym zapłonie, przekręcam kluczyk, lampka mignie raz i zapala się na stałe. Nie wiem co się dzieje.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Co jeszcze się dzieje, że próbujesz go diagnozować.(prawdopodobnie okablowanie lub uszkodzony sterownik ze wskazaniem na to drugie).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Chciałbym sprawdzić czy komputer zgłasza jakieś błędy bo czasami dzieją się dziwne rzeczy. Na benzynie nie chodzi w ogóle, nie działa wentylator chłodnicy, rozładowuje się nie wiadomo czemu akumulator, czasami szarpie przy przyspieszaniu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sprawdź przekaźnik pompy paliwa. Zasilania i masy sterownika silnika (komputera) . Przy uszkodzeniach występujących losowo i sporadycznie, czasami trzeba podpiąć pajączek żarówek ,żeby dojść do ładu.
    Co do rozładowywania akumulatora to zmierz natężenie prądu bez kluczyka.
    Często radio rozładowuje.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    jak dla mnie to problem z pompą paliwa (ewentualnie jak już kolega powiedział przekaźnikiem) a cała reszta to znikome problemy wiatrak sprawdzić sam wentylator, włącznik, przekaźnik
    a co do rozładowania aku to amperomierz w szereg i namierzyć obwód w parę minut
  • Poziom 12  
    No to sprawa nie działania na benzynie rozwiązana.
    Rzeczywiście problemem jest pompa paliwa której... nie ma.
    Ale cały czas martwi mnie niemożliwość wymigania komputera.
    Boję się że komputer może być uszkodzony.
    Wie może ktoś jak mogę to sprawdzić bez zbytniego rozbebeszania samochodu?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    .Do wtyczek komputera trza się dobrać.(prawy boczek obok nóg pasażera.
  • Użytkownik usunął konto