Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie uC i silników DC do L293D...

Troll_u 21 Jun 2007 22:17 2052 6
    Troll_u
    Level 12  
    Witam!

Mam pytanie:

Jak połączyć ze sobą mikrokontroler, układ l293d i dwa silniki DC?

Sprawa ma się tak, na uC mam dwa wyjścia (a i b) które sterują silnikami A i B. Jesli na a jest 1 to silnik A pracuje,jeśli 0 - silnik stoi, analogicznie do B.

Znam nazwy wyjść dla L293D więc jeśli ktoś mi powie co gdzie podłączyć (gdzie do mostka podłączyć silniki i gdzie do mostka podłączyć wyjścia a i b) to będę wdzięczny. Nadmienię jeszcze tylko że szukałem na forum takiego czegoś, ale nie jestem w stanie przejrzeć tylu tematów związanych z L293D, a google zasypuje całą masą śmieci. Ew. jak ktoś ma jakiś fajny link to może zarzucić.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam!
    adamowicz
    Level 21  
    2,9(12,19) tutaj podłącz wyjścia uC do końcówek 1( 11) podłącz + zasilania uC . W ten sposób na stałe otworzysz driver. Silniki będziesz mógł włączać i wyłączać przez zmianę stanów a i b końcówki 3,8(13, 18 ) podlącz do silników a drugi zacisk silników do masy zasilania.
    Końcówka 20 do +36V , 14, 15,16,17 do masy układu z uC. W nawiasach masz opcjonalnie dwa inne drivery.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przecież w drugim temacie, w którym zadałeś pytanie kompletnie nie związane z nim, masz rozrysowany schemat podłączenia tego scalaka do mikrokontrolera.

Napięcie do wartości +36V.
    treker
    Level 25  
    Piny które nalezy podłaczyć do uC.