Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Testy odsłuchowe sprzętu sklepowego

tomaszo 30 Apr 2007 11:03 214753 168
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zeby chinskie membrany byly takie sztywne :)
  • OptexOptex
    takero
    Level 32  
    głośnik jak alpierd ew80 wygląda :)

Ogólnie to wygląda na nieźle zaprojektowaną budżetówke.

A jak on pod względem TS wygląda ?
    tomaszo
    Takerunio, nie mam chwilowo jak pomierzyc :/ Jednak jak na taka prace w okolo 25 litrach netto to musi miec niska dobroc. Aplierd ew80 to na szczescie nie jest :)

Wlasnie dlatego strzelilem dokladnego "opisa" - to jest niezla budzetowka. Po prostu poprawny subwooferek do niewielkich pomieszczen. Mam tylko nadzieje, ze manewry z tym modulem to nie standard, a moj pech...
  • OptexOptex
    maryoosh13
    Level 2  
    Witam wszystkich wielbicieli dobrego brzmienia.
    Najpierw krótki test:
    Pomieszczenie 25m.kw.
    DVD Thomson DTH (najniższy model)
    Ampli Kenwood KRF-V5020
    Kable Hama
    Kolumny KLH 410.
    Całość złożona całkiem przypadkowo. Grała bardzo miło i przyjemnie, zwłaszcza zadowolony byłem z kolumn. Jedynym niedostatkiem był Bas. A właściwie sam dół zbyt dudniący. Sprzęt już dawno poszedł "między ludzi" więc nie pamiętam dokładnie modeli.
    Ostatnio zakupiłem na allegro Ampli Harman/Kardon HK 3270 i podpiąłem pod zestaw JBL (sub + 2 satelitki). Niestety nie zagrało z powodu różnicy w impedancjach. Teraz staram się sprzedać głośniki i kupić inne. I tu mój ukłon w kierunku fachowców brylujących na tym forum:
    Co najlepiej zabrzmi z tym ampli?
    mam pomieszczenie 30mkw, słucham rocka, jazzu, popu, trochę klasyki.
    chciałbym żeby brzmiało czysto, selektywnie, nie męcząco. Na grzmiącym basie mi nie zależy (wolałbym mięsisty i zwarty). Jako źródło planuję najwyższego DVD Philipsa. Po zakupie na pewno napiszę recenzję. Pozdrawiam wszystkich "dźwiękowców" .
    tomaszo
    Wszystko zalezy od pulapu cenowego :)
    maryoosh13
    Level 2  
    Mocno myślałem o zakupie lekko używanego sprzętu. Na kolunmy mogę wydać do 1000zł. A za taką kasę nic nowego nie dostanę. Niestety. Więc tylko rynek wtórny.
    lukjar6
    Level 15  
    Witam!
    Jeśli chodzi o nowinki techniczne to nie jestem zbyt na topie więc z gory przepraszam za laickie pytanie. Interesuje mnie amplituner 5.1. Zależy mi na dobrym dźwięku, lecz nie mam pojęcia czym mógłbym się zainteresować czy pioneer a może yamaha , denon czy koda jest bardzo dużo modeli a smae paramety nie powiedza jak one brzmią. Chcę przeznaczyć na sam amplituner 3000pln. Prosiłbym o ukierunkowanie mnie, podanie mi kilku modeli z którymi mógłbym się bliżej zapoznać i udać się do sklepu w celu odsłuchania i stwierdzenia co mi najbardziej będzie odpowiadało. Wiem , że głośniki są równie ważne jak nie ważniejsze ale chciałem je dopasować do amplitunera. po za tym jeśli chodzi o subwoofer chcę go zrobić samodzielnie i w tej sprawie chciałbym prosić również o pewne sugestie i wskaówki. Mam pewna wiedze z elektroniki i myślę ,że mogłbym sobie poradzić po za tym słyszałem , że subwoofer robiony własnoręcznie może byc naprawdę dobry gdy włoży sie w niego "troche" pracy i cierpliwości.
    pzdr Łukasz
    grucha.m
    Level 11  
    Ja posiadam wierze Philips FW-R7. Źródłem dźwięku jest komputer (Realtek ALC650), sygnał jest brany z wyjścia cyfrowego. Pokój ma wymiary 3X4. Kolumny stoją na ręcznikach na górze mebli (dłuższa krawędź pokoju). Wszystkie drzwiczki od szafek mają filc przy brzegach żeby nie "pierdzały" razem z basem. Zastosowałem "jakieś" kable (oczywiście żyłka) do połączenia między głośnikiem a wzmacniaczem, są grubsze od oryginalnych i nie ma ŻADNEGO spadku jakości dźwięku. Na przeciwko mebli stoi wersalka.
    Dźwięk jest czysty i przejrzysty, bas głęboki. Dużo ładniej gra niż Radmor A-5510 + kolumny Unitra Tonsil Space '86 (Philips posiada taką jakby lekkość i dynamikę). Bez problemu można usłyszeć różnicę między tą samą mp3 skompresowaną w 128, 160, 192 ,224 i 320 [kbit/s]. Jedyną wadą może być zastosowany wentylator do chłodzenia wzmacniacza, ale na szczęście pracuje na wolnych obrotach (trafopowielacz w telewizorze bardziej piszczy). Smaruję go co 2 albo 3 lata żeby się za bardzo nie rozklekotał.
    tomaszo
    Po kolei:

za 1000zl wtornie mozna "poszalec". O ile sie nie myle, w tej chwili spokojnie mozna zakupic np. Avance Omega, cos wiekszego z tej serii, np. 504ki. To bardzo dobre kolumny, powinno dac sie latwo wyszperac za okolo 1000 zl jakies nienajnowsze, ale grajace...
    Najlepiej jakbys sam podal kilka przykladow, co znalazles, wtedy zastanowimy sie co wybrac :)

Lukaszu - 3000 zl na amplituner pozwala Ci wejsc od razu w klase srednio-wyzsza. Tutaj juz sa dostepne naprawde udane modele, bez wiekszych kompromisow i z kupa bajerow.
    Polecam Yamahe i jej wyzsze modele, to znaczy optymalnie zblizajace sie cena do tego pulapu. Tak samo moge z czystym sumieniem powiedziec, ze Denon Cie zadowoli, choc moze miec mniej bajerow. Nie jestem fanem Onkyo, jednak to tez nie jest zly sprzet - musialbys, jednym slowem, sam sprecyzowac czego oczekujesz. Czy chcesz miec jak najlepsze brzmienie i wystarcza Ci 5.1, czy moze wolisz miec 7.1 albo jeszcze bardziej wielokanalowa maszyne z dziesiatkami efektow?...
    Generalnie - firmy typu Yamaha, Denon, Onkyo, Harman Kardon napewno oferuja w tym pulapie dobry sprzet, co nie znaczy, ze nie ma miedzy nimi roznic mogacych jednego zachecic, drugiego zniechecic.
    lukjar6
    Level 15  
    Witam!
    Otóż czego ja oczekuję, więc chciałbym aby dźwięk był czysty , wyraźny, żeby można było wyodrębnić prawie każdy dźwięk. Ciężko słowami opisać mi dźwięk jakiego oczekuje, jednym słowem dźwięk musi być naprawdę dobry. Wiem że nie mogę sie spodziewać cudów ale podejrzewam ,że tak jak napisałeś tomaszo amplitunery klasy średnio wyższej nie powinny mnie rozczarować. Jeśli chodzi o bajery czytałem na temat amplitunerów yamaha i rzeczywiście oferuje ona nieco więcej niz jej rówieśnicy. Zainteresowałem się modelem yamahy RX-V2500 która oferuje moc 7x180W (ok2550pln) oraz trochę tańszy model RX-V657 7x135W(1919pln) oraz dwoma modelami Harman Kardon AVR-335 7x50W(2565pln) i AVR-240 7x50W(2649pln). Pytałeś mnie czy to ma byc 5.1 czy 7.1 czy więcej kanałów, więc jeśli chodzi o to to w sumie nie słyszałem amplitunera 7.1 i nie wiem jak duża jest różnica w odsłuchu pomiędzy nimi. Poza tym zależy mi na dobrym basie którego można regulować i dostrajać na różne sposoby w zależności od odsłuchiwanego dźwięku, czy jest to w ogóle możliwe czy to jest już działka samego subwoofera. Wizualnie podoba mi się Harman Kordon ale to nie musi być wyznacznikiem. Więc co mógłbyś mi doradzić kolego tomaszo jeśli mogę Cię o to prosić.
    Pzdr Łukasz
    tomaszo
    Moce Yamaha podaje nieco z rozmachem heheh - to zanczy kazda koncowka tyle da ale sama bedac obciazona. Wszystkie na raz przewaznie wyduszaja kollo 40 - 50 W co jest wynikiem naprawde dobrym. W stereo mozna te amplitunery porownac z wzmacniaczami stricte stereo za jakies 50 - 65% ich ceny, co tez jest wynikiem niezlym. Generalnie najwazniejsze, ze graja przyzwoicie, sa na przyzwoitych elementach (spore trafo, sporo poj. filtrujacej, dobre tranzystory) i sama koncowka jest bardzo dobrze zabezpieczona - raczej nie klekaja.
    657 jest ok, jesl mozesz wez model wyzszy. Troche boje sie lekko przycmionej srednicy, szczegolnie tego wyzszego jej zakresu. Tak jak zawsze - najlepsza metoda sa porownania...
    Wielokanalowosc... jesli da sie to ustawic i wykorzystac (spore pomieszczenie) daje nieco wiecej niz samo 5.1 - ale po prawdzie wole 6.1 niz 7.1. Teraz zreszta dodaja jakies przednie efektowe, tylne, masakra... Lepiej postawic na lepsze 5.1 niz na sile sie pchac w "150.1", ktorego sie nie wykorzysta nigdy...

Polecilbym Ci spore zestawy wolnostojace. Wg tego co piszesz, chodzi nam o krystaliczna srednice i wysokie, do tego pelnowymiarowy bas. Czyli wchodzimy w wysokie pulapy cenowe zestawow wielodroznych - ale to, wbrew pozorom, sie na dlusza mete oplaca (raz a dobrze).

Potrzebujesz Visatonow model Vox 251.
    czaroslaww
    Level 26  
    maryoosh13 wrote:
    Mocno myślałem o zakupie lekko używanego sprzętu. Na kolunmy mogę wydać do 1000zł. A za taką kasę nic nowego nie dostanę. Niestety. Więc tylko rynek wtórny.
    EHO!
    Level 10  
    Witam! Jestem nowy, ale forum przeglądam już dość długo. Mam pytanie do Tomasza. Chciałbym kupić jakieś głośniki i amplituner + dvd. Na całość mam ok 3tys zł. Chodzi mi o zestaw stereo. Zależy mi na dość dobrych niskich częstotliwościach. Pokój ma 18m2. Myślałem o Jamo E680 - proszę o opinię na temat tych konkretnych głośników. Mile widziane również inne propozycje(byle były to głośniki nowe). Jeśli chodzi o amplituner, to myślałem o Yamaha RX-497. DVD jakieś z Yamahy do kompletu. Co Pan myśli o takim zestawie?
    tomaszo
    EHO! - co do amplitunera jestem za. To dobry sprzet za niezbyt wysoka cene. Lepiej troszke wiecej przeznaczyc na glosniki, jesli calosc ma zagrac w miare dojrzale, szczegolnie na basie.
    Mialbym propozycje kupienia uzywanych zestawow, czy to wchodzi w gre? Avance Omega, najlepiej te wieksze? Visaton cos z VOXa? To by zagralo w pelnym pasmie poprawnie i dodatkowo bas nie pozostawialby wiele do zyczenia, szczegolnie w takim pomieszczeniu.

Nie moge z czystym sumieniem polecic tych Jamo, choc znam ludzi, ktorym sie bardzo podobaja.
    Jesli nie moga to byc nowe zestawy to postaramy sie cos dobrac z nowych.

Porponowalbym skupic sie na frontach, satelitki i centralny mozna dobrac pozniej, a szczegolnie centralny. Ustawienie 4.0 czy 4.1 tez jest ok - a subwoofer nie bedzie konieczny w takim pomieszczeniu przy dobrych frontach. Wlasnie, czy w tej cenie mamy sie zmiescic z systemem 5.1? Czy moze zaczniemy od 4.0?
    EHO!
    Level 10  
    Wolałbym jednak coś nowego. A może Canton GLE 409? Nie chcę kina domowego, bo zupełnie nie zależy mi na 5.1. Chcę dobre stereo do muzyki i niczego innego. Nawet 4.0 mi nie potrzeba. Na dobrą sprawę mogę wydać nawet do 4tys zł(za głośniki, amplituner i DVD), ale to już ostateczna granica. Niech Pan poleci co do tej ceny z dobrym basem, ale mi zależy na 2.0, bo brak miejsca na większą ilość głośników to raz a dwa i tak słucham tylko muzyki, więc nie potrzeba mi nic więcej.
    Caleb_
    Level 33  
    to po co dvd? nielepiej cdplayer i wzmacniacz?
    EHO!
    Level 10  
    Do DVD-AUDIO a czasami do MP-3. A amplituner z powodu... radia, bo czasami warto posłuchać jakichś wiadomości itp. Szukam dalej jakichś innych kolumn i wpadły mi w oko DALI Concept 8 - może to by był dobry wybór? A może JBL Northridge E100? Ogólnie jestem otwarty na propozycje.
    Caleb_
    Level 33  
    a moze nowe tonsile siesta? do radia mozna kupic osobno tuner jakby co ;)
    EHO!
    Level 10  
    Tonsil'e Siesta - może jakby do tego jeszcze sub ACTIV 200, ale same raczej mają za mało basu(lubię bas niski i głęboki). A o radiu wiem, ale amplituner zajmuje mniej miejsca i taki zestaw tzn wzmacniacz + tuner jest sporo droższy niż amplituner. A może INFINITY BETA 50? Sporo tych głośników w cenie ok 2500zł i wybór trudny.
    tomaszo
    Cantony i Dali tak. Trzeba posluchac i wybrac, sa niezle. Infinity Beta tez warte przesluchania, moze beda zbyt mlodziezowe :D

Skoro tak to ma wygladac to moze amplituner, ale stereofoniczny? Czy moze chcesz w przyszlosci rozbudowac sprzet - to wtedy ampl. kina domowego bedzie trafniejszy.

Subwoofer Activ 200 - odradzam. Krotko powiem, ze odradzam, nie bede sie narazal bardziej :)

Jesli EHO! lubi dosc nisko zapuszczajacy sie bas to generalnie Tonsil odpada, oni maja polityke moze i poprawna, ale od 40 Hz w najlepszym wypadku.
    EHO!
    Level 10  
    Te Infinity mnie coraz bardziej przekonują a to, że mogą być zbyt młodzieżowe... hmmm mam 20 lat, więc to nie jest problemem. O Cantonach czytałem, że mają dość wyostrzony i konturowy dźwięk. Dali... o nich nic nie znalazłem jak do tej pory więcej. Jeśli chodzi o amplituner, to ja cały czas mam na myśli stereofoniczny. Przecież model, który prędzej wymieniłem jest właśnie stereofoniczny(Yamaha RX-497). Nie chcę 5.1 z powodu preferencji - TYLKO muzyka i na dodatek brak miejsca na odpowiednie ich rozstawienie(tak jak pisałem pokój ma 18m^2). O Tonsilach ma podobne zdanie do Pana Tomaszo. Co do ACTIV 200... miałem suba na Tonsil GDN 20/80/2 i nie narzekałem aż tak bardzo. Co z tych trzech modeli głośników by Pan wybrał: Canton, Dali, czy Infinity? Chcę ładnego czystego dźwięku z ładnym i niskim basem.
    tomaszo
    Heheh - i tutaj, niestety, trzeba przesluchac. "Dali i nadal daja" - dzwiek zrownowazony i generalnie sa bardzo poprawne. Czyli w pierwszym momencie nie rzuca na kolana ale po roku sluchania doceni sie ich neutralnosc. W wiekszych modelach basu nie braknie.

Canton - w tanszym pulapie istotnie, jeszcze zdaza sie ciagatka do "niemieckiego" brzmienia, czyli kontur... Ale niektore modele naprawde oferuja bardzo wiele.

Infinity - to nie jest zla firma.

Jednym slowem - przesluchac kilka modeli w podobnym pupapie i wybrac. Jeszcze lepiej - jakby sie dalo podac jakie modele wchodza w gre, to wtedy moze cos wiecej poradzimy.

Amplitunera w sumie nie trzeba bylo wymieniac. Bo tak naprawde to udany model byl i zapewnia spore mozliwosci, wiecej poprawic moga lepsze zestawy niz ciut lepszy wzmacniacz, a z pewnoscia w kategorii jakosc-cena.
    Moja propozycja to zakup uzywanego wzmacniacza podchodzacego pod referencyjny (np. Pionier A757) sprzed zapewne nie mniej niz 10ciu laty, ale i tak oferujacy brzmienie nieporownywalne do tanich, nowych rozwiazan. Ile jest niezlych NADow, ile Coplandow, ktore mozna dosc tanio wyrwac... Nieraz sie i trafi jakis rewelacyjny amplituner Nakamichi... Do tego mozna zawsze skoptowac tuner, nie musi byc najwyzszych lotow przeciez - ale i tak pozostaje mozliwosc kupna lepszego, a nieco starszego (nie nowego) modelu. Taki system wykroczy o wiele dalej od integry amp.-tun.

18 metrow kw. to juz jest pokoik, gdzie sprzet mozna poprawnie rozstawic i gdzie ma to szanse zagrac przyzwoicie. Mysle szczegolnie o basie, ktory jednak nie lubi malych pomieszczen (jednak teoria o mieszczeniu sie fali i jej odbiorze sie sprawdza, bas o dlugosciach fali wiekszych niz polowa najdluzszej przekatnej pomieszczenia rzeczywiscie jest niekontrolowany i zlewa sie w jedna mase, warto dysponowac pokojem, o przekatnej wiekszej od 5 - 6 metrow).
    EHO!
    Level 10  
    Źle się zrozumieliśmy z tym "wymienieniem" amplitunera, bo mi chodziło o to, że już prędzej pisałem jaki planuję kupić a nie o to, że zmieniłem z jakiegoś na inny. Planuję wszystko kupić nowe, bo jakoś boję się używanych. Chyba się zdecyduję na DALI, bo jednak te Infinity trochę za drogie są. A amplituner ten z Yamahy RX-497 i mam nadzieję, że będzie dobrze. Z tym odsłuchem to wiem, że powinno się przesłuchać, ale w moim przypadku jest to dość mocno utrudnione z powodu braku odpowiedniego sklepu w okolicy i dodatkowo z powodu utrudnień w poruszaniu się(poruszam się na wózku). Dlatego właśnie postanowiłem zasięgnąć opinii kogoś, kto ma z takim sprzętem styczność i kto może mi doradzić co jest warte uwagi a co nie.
    tomaszo
    Aha, to tym lepiej. Amplituner niech zatem bedzie RXem 497 bo jest to dobry zakup.
    Dali jak najbardziej poprawne i dojrzale. Moznaby sie skupic na wolnostojaku serii Concept, choc osobiscie upolowalbym sobie Evidence 470 i naprawde, jesli to gra to bedzie gralo, nie ma sie co bac. Tym bardziej, z ludzie kupujacy takie glosniki raczej nie sa przecietnymi amatorami Altusa i jakiegos wzmacniacza ze strychu.
    suzukis
    Level 17  
    Planuję niedługo zmienić kolumny frontowe w moim zestawie i proszę o poradę.
    Na początek co mam: amplituner Yamaha RX-V550 DVD też Yamaha 500 a fronty to Tonsile Fenixy.

Co chciałbym kupić? Najlepiej to JBL NORTHRIDGE E 90, ale niestety fundusze ograniczają wybór i jestem w stanie przeznaczyć na zestaw ok 1.000zł. Dlatego zastanawiam się nad Jamo S 708. (Kiedyś słyszałem Jamo X550 i to jest kwintesencja tego czego szukam - czyli dynamika przede wszystkim, niestety swego czasu te głośniki były dla mnie za drogie, teraz już ich nawet nie produkują) Nie uważam się za audiofila, nie szukam głośników w których usłyszę kazdy detal idealnie na równi z innymi. Muzyki słucham bardzo rożnej i nie "do oporu" - nie zależy mi na głośnikach dużej mocy. Pomieszczenie ma ok 16m. Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie. Pozdrowienia dla fanów dobrego brzmienia!
    tomaszo
    Fenixy trzeba wymienic, to fakt. Znowu zaproponuje zakup uzywnach glosnikow w dobrym stanie...
    E90 graja dosc dynamicznie, choc bas niecu zamulony (no ale siega dosc nisko). Raczej do muzyki rozrywkowej w ogolnym pojeciu...
    Jesli Jamo S708 Cie zadowala, to... nie musisz szukac dalej, choc osobiscie bym szukal w segmenciu uzywanych zestawow, naprawde mozna ciekawe rzeczy wytropic.
    Npzwso1
    Level 10  
    Witam.
    Zaczynam rozbudowę mojego sprzętu w pokoju. Przede wszystkim brakuje mi basu, więc rozejrzałem się na Allegro za jakimś sub'em. Mam na oku trzy propozycje:

http://www.allegro.pl/item259392280_hurt_skrzynia_soling_cp123_blaupunk_1200w_mdf_prof.html
    http://www.allegro.pl/item260095724_hit_cenowy_magnat_systema_sub_25_hit_g_24m.html
    http://www.allegro.pl/item259578508_subwoofer_blaupunkt_gtb_1200_750w_kupuj_markowe.html

Zdaje sobie sprawę że to 4Ohm sprzęcik jest ale jakoś sobie z tym poradzę. Niewiem jak z tym Magnatem bo nie pisze ale wydaje mi się ze 8Ohm. Proszę o pomoc w wyborze lub jakieś inne propozycje. Do dyspozycji mam 200zł.
    czaroslaww
    Level 26  
    z tych trzech zdecydowanie magnat.

to jest bardzo dobra cena jak na nowego subka.
    przemo-lukas
    lukjar6 wrote:
    Witam!
    Otóż czego ja oczekuję, więc chciałbym aby dźwięk był czysty , wyraźny, żeby można było wyodrębnić prawie każdy dźwięk.

Więc ja poleciłbym Tobie raczej stereo.
    http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=273&Title=Azur%20740A%20amplifier
    lub coś z nada (ale o 800zł droższy)
    http://nadelectronics.com/products/hifi-amplifiers/C372-Stereo-Integrated-Amplifier
    To już zupełnie inna bajka.
    wilku_sc
    Level 21  
    Tonsil GDWK 10/80/7 a STX GDWK 10/200/8 pj

Witam!
    mam dylemat- nie wiem które kopułki kupić.
    ceny prawie identyczne, tonsile użyto w klonach Mite, a z drugiej czytałem ze te stx-y brzmią lepiej jednak lepiej (na audiostereo wyczytałem że brzmią podobnie do visatona SCN10)
    kopułki będą grac z tonsilami GDN 16/30 napędzane GC.
    Muzyka łagodna, obfitująca w wokale.
    Pozdrawiam