Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Testy odsłuchowe sprzętu sklepowego

tomaszo 08 Feb 2006 14:11 217462 168
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oj... na takie komplimenta to ja nie zasluguje...
    olexy22
    Level 2  
    witam serdecznie. Widze, ze na forum jest kilku dobrych fachowcow. Chcialem zapytac o kolumny Eltax Millenium 500. Mam amplituner Yamaha RX-v740 i chcialbym do niego dobrac jakies w miare tanie kolumny. Slucham w zasadzie wszystkiego, ale najwiecej Pop, disco i techno. Czy te kolumny sa w stanie mnie zaskoczyc pozytywnie czy raczej bede plakal. Dodam, ze juz je zamowilem i nie moge wybrac nic innego w podobnej cenie.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
    tomaszo
    Oj - no to troszkę za późno na pytania czy znalazłoby się coś lepszego :) Jeśli już są w drodze - to moim zdaniem, w podanym przedziale gatunkowym, zadowolą Cię w 70 procentach. Braknie im podstawy basowej - czyli może się okazać, ze dla Ciebie to nie będzie 30, a 50 lub więcej procent sukcesu mniej. Dużo będzie zależało od pomieszczenia i samego ustawienia.
    vespereq
    Level 26  
    Witam serdecznie. Zastanawiam się nad skompletowaniem kina domowego, tylko ze teraz tyle jest tej ryżowej produkcji, że boje się na cokolwiek zdecydować, jeżeli chodzi o kolumny to przyglądałem się narazie tylko kodzie AV707 AV702 AV860, niestety nie miałem przyjemności ich słuchać może ktoś mógłby mi o nich coś powiedzieć, może zaproponowac coś od konkurencji (eltax albo cuś?) miałoby to grać w pokoju nie większym niż 20m^2, musiałoby to być uniwersalne tj, filmy, koncerty na DVD, muzyka (wszystko co podleci ale głównie blues i dinozaury rocka), oraz rzecz na której najmniej mi zalezy mianowicie od czasu do czasu gry.Zalezy mi na jakości ale bez przesady, ja tam nie słysze czy kable są pocynowane czy nie itp. oraz na tym ze gdyby trzeba było, miały odpowiednie udezenie. Do tego jakiś amplitunerek w przyzwoitej cenie, mysle nad tym czy nowy czy używka, byleby dał rade głośnikom, myślałem o jakiejś yamaszce, ale jestem otwarty na propozycje, dzieki za pomoc

UPDATE: hmm a może Koda F51+SW1000?? na allegro 1200zł?? co do amplitunera to mysle o yamaszce 557 albo 657 lub pioneer VSX515
    ragnar2
    Level 11  
    Witam

Chciałbym się dowiedzieć coś odnośnie QUADRAL QLX 185 czy warto kupić te kolumny,jak stoi sprawa dzwiękowa w tych kolumnach (odnośnie muzyki rock, club) czy byłby to dobry zakup do amplitunerka sony str DB790
    tomaszo
    Vespereq - dobrze myslisz jesli chodzi o amplitunery, polecam 657.
    Jesli chodzi o zestaw glosnikow - subwoofer pokroju SW1000 to rzetelna maszyna, moze nie zabija - ale w pokoju 20 metrow kw. zatrzesie juz wystarczajaco (dla normalnych ludzi), najwazniejsze - brzmi jak trzeba. Dobre proporcje basu, ladna definicja, dobre prowadzenie i zejscie jak na 10 cali. Wzmacniacz wystarczajacy.
    Jednak pchalbym Cie w strone zestawow AV - i ten 860 bylby niezly. 700setki tez nie sa zle - to juz naprawde przyzwoite zestawiki do takiego pomieszczenia w sam raz.

Ragnar2 - oplaca sie. Nie wiem czy dobrze model kojarze, ten DB gra dosc ostro - ale to nie szkodzi. Do podanych gatunkow sprawdza sie wysmienicie. Polecam odsluchy. Aha - zebys sie nie dal nabrac na konturowane brzmienie konkurencyjnego Magnata - parszywie wyglada oferta w tym pulapie, dudniacy, sztucznie efektywny bas (wysoko BR stroja), wysokie drazniace i za glosne wzgl. srednicy - czyli standardowy kontur.
    zlotnik
    Level 16  
    witam. mam pytanie czy ktoś wie może co siedzi w kodzie av 505 i av 600 głównie ciekawi mnie wielkość trafa i radiatora i jaką posiadają pojemność kondensatory filtrujące w zasilaczu ,bardzo bym chciał zdjęcie środka tych wzmacniaczy przeszukałem całe google i nic :/
    wyczytałem tylko że av 600 ma dwa kondenasory po 10 000 uf ale niewiem jakie siedzą w 505 :/
    jeszcze bym prosił niech sie wypowie ktoś kto posiada jakiś z tych amplitunerów kina domowego
    tomaszo
    Przyznam, ze bebechow nie widzialem - sa odpowiednio ciezkie, jednak zdjecia istotnie by sie przydaly... Spytam znajomego, moze uda sie "wycyganic" kilka fotek...
    Sly
    Level 12  
    Witam.
    Co sądzicie panowie o zestawie Denon 1706, koda av702, sw-1000. Najbardziej ciekawi mnie opinia tomaszo. Może napisze coś o tej konfiguracji.
    Dzięki i Pozdrawiam
    tomaszo
    Ogolnie amplituner nie jest zly. Poradzi sobie z nawet sporymi zestawami...

Teraz tylko kwestia pomieszczenia - generalnie taka konfiguracja sprawdzi sie dla przecietnego sluchacza (czyt. wymagajacego jakosci ale niekoniecznie niszczacych zycie natezen) do nawet 30 metrow kw. SW-1000 to ustawowe minimum w dziedzinie dobrego wspomagania basowego - gra przyzwoicie po prostu, rzetelne urzadzenie choc wiadomo, ze z ograniczeniami spowodowanymi wielkoscia przetwornika (wzmacniacz jest wystarczajacy dla tego glosnika). Zapewni jednak ladny bas od okolo 35 Hz z przyzwoitymi natezeniami, bardzo istotne bedzie ustawienie subwoofera zarowno w kwestii brzmienia jak i uzyskiwanych w miejscu odsluchowym natezen...

Warto moze przeskoczyc wyzej z zestawami, jesli finansowo da rade... Naturalnie nie kosztem subwoofera - SW-1000 to minimum.

Mozna jeszcze taka opcje rozwazyc - zamiast zmieniac zestawy przesiasc sie na wiekszy kaliber subwoofera, 12 cali napewno zwroci sie w postaci o wiele ciekawszych osiagow i szerszego usmiechu podczas ogladania filmow czy sluchania muzyki po przekreceniu potencjometra daleko w prawo...
    Sly
    Level 12  
    Witam.
    Dzięki za opinie.
    Pokoik mały (15-17m²) także myśle, że sw-1000 w zupełności wystarczy.
    Faktem jest, że musiałem się trochę nabiegać z subwooferem po pokoju aby uzyskać optymalne rozwiązanie:P ale jestem zadowolony. Całość gra, moim zdaniem, ładnie, bardzo wyraźna jest przestrzeń i oczywiście wysokie. Myśle, że na start może być (czasami już wywołuje uśmiech) a z czasem jeśli zdobęde więcej pieniędzy i doświadczenia to oczywiście zmienie na coś lepszego.
    Dziękuje bardzo za posta i Pozdrawiam
    tomaszo
    W takim pomieszczonku jak najbardziej wystarczajaco - az za dobrze. SW-1000 generalnie sprawdza sie do 30 m kw., choc juz dla bardziej wyrobionych sluchaczy, niekoniecznie zwolennikow membranoterminatorow.

Problemy z ustawieniem i uzyskaniem odpowiedniego brzmienia w tak malych pomieszczeniach (ponizej 20 metrow kwadratowych) to normalka, wynikaja z charakterystyki pomiesczenia, nie z niedociagniec subwoofera.
    kborowiec
    Level 18  
    Witam wszystkich.
    Jako, że jestem tu nowy, więc na początek kilka słów o sobie.
    Interesuję się tematyką audio od dawna, mniej więcej od połowy lat 80-tych. Pierwotnie moje zainteresowania skupiały się na elektronice, a później elektroakustyce. Muszę tu zaznaczyć, że jestem jedynie pasjonatem i nie mam wykształcenia elektronicznego. W domu obecnie słucham na DVD Panasonica S49 (kupiony okazyjnie), wzmacniacz Diora WS 442, monitory własnej konstrukcji na ARN 150-05-04 i GDWK 8/50 w obudowie zamkniętej wykonane do wykorzystania w zestawie kina domowego wraz z subwooferem na ARN 226-03-04 w obudowie zamkniętej około 50l i elektronika Sony DAV S-400. Pomieszczenie na poddaszuo wymiarach 4,5x5,5x1,7-2,2 m (pochylony sufit). kolumny ustawione na podstawkach stalowych około 1 m od ścian bocznych i 30 cm od ściany tylnej, sub przy prawej kolumnie. Ściana tylna karton-gips. Na ścianie lewej drzwi wejściowe i garderoba z drzwiami przesuwnymi, na ścianie prawej okno. Sufit podwieszany z płyt 60x60, wykładzina podłogowa gruba dywanowa. Meble: stolik na TV między kolumnami, sofa ok 30 cm od ściany, obok niej regał na książki, a zdrugiej strony szafka i stół z fotelami. Słucham praktycznie wszelkiej muzyki od disco polo po metal. Preferuję równy, szybki dźwięk pozwalający wyłapywać niuanse brzmienia. Przydatność tego opisu nie będzie duża dla osób, które kupują sprzęt nowy, bo część sprzętu nie jest już produkowana, dla szukających sprzętu używanego może być to jakaś wskazówka.

Chciałem opisać moje wrażenia z testów odsłuchowych jakie udało mi się w swoim czasie odbyć.
    1. Kolumny Koda AV707 z amplitunerem i DVD Yamahy serii 500 (dokładnych oznaczeń nie pamiętam). Ten odsłuch był w innym pomieszczeniu o wymiarach około 3,5x5x2,5 m, bez wytłumienia, kolumny rozstawione na ok. 2,5 m. Z uwagi na brak porównania opis ten może dotyczyć jedynie kolumn jako najbardziej odpowiedzialnego za finalną jakość elementu toru odsłuchowego. Dźwięk: wysokie dość szczegółowe, ale nieco zbyt natarczywe, niskie zbyt dudniące. Jeśli do jakości podzakresów nie miałem większych zastrzeżeń (poza basem), to ich nierówna ilość była dla mnie niestrawna.
    2. DVD-amplituner Sony DAVS-400 ze wzmacniaczami cyfrowymi S-master. Dźwięk: bas nieco ograniczony od dołu (zmierzyłem - obcinany przy 40Hz), góra i środek niezbyt rozdzielcze, choć dobrze wypełnione
    i niestety mocno ograniczające możliwości nawet moich kolumn. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić czy z SACD jest lepiej.
    3. DVD-amplituner Philips DFR-1600. Dźwięk: po wpięciu Philipsa po Sony uspokoił się, a jednocześnie stał się bardzo przejrzysty jakby zdjęto koc do tej pory wiszący między mną a kolumnami. Sprzęt zdecydowanie wart polecenia mimo mocno ograniczonej funkcjonalności (czytał tylko DVD i CD) i użycia scalaków w końcówce mocy (LM 3886).
    4. Kolumny ESA Vivace (zestaw kina domowego) z dedykowanym subem z głośnikiem 30 cm (oznaczenia nie pamiętam) odsłuchiwane na Sony DAV S-400. Dźwięk: podobał mi się choć nie odpowiadał ściśle moim preferencjom, wysokie tony i średnica jasne, czytelne z dobra przestrzenią(podobne do moich kolumne lecz oczywiście lepsze), natomiast bas (suba)bardzo głęboki, ale nieco przyciężkawy robił wrażenie swoją brutalną siłą, choć już nie szybkością, Głośniki frontowe mimo, że podłogowe z basem nisko zejść nie potrafią i pomoc suba jest konieczna.
    5. DVD Panasonic S 49. Dźwięk: Niestety w obecnej konfiguracji niewiele mogę powiedzieć o basie (sub jest bierny więc mozliwości jego podłączenia właściwie nie ma), natomiast wysokie tony to ilościowo lekka przesada, choć do ich jakości nie mam większych zastrzeżeń. Przestrzeń jest dość sugestywna, ale do Philipsa nie ma porównania Sporym ograniczeniem jest tutaj wzmacniacz, który do szczególnie przejrzystych nie należy, ale zaglądając do wnętrza trudno się temu dziwić.
    I tyle, jeśli chodzi o sprzęt jakiego używałem w ciągu ostatnich dwóch lat w zbliżonych warunkach akustycznych.
    PZ IX
    Level 34  
    Witam. Od razu na wstepie mowie, że to jest test sprzetu uzywanego, jaki spotkamy w komisach po przystepnych cenach. :)
    1. Amplituner YAMAHA RX-330+ CD YAMAHA CDX-390 + słuchawki PHILIPS SBC-HP200
    bas - ładnie wyeksponowany, w miarę dynamiczny jak na te klase sprzetu, po wlaczeniu funcji bass extension niedudniąco podbity niski bas
    średnica - naturalna, nie gubi sie nawet w dosc skomplikowanych utworach
    gora - dosc ostra (troche za ostra do rocka), slychac szczegoly i nawet male trzaski, szumy nagrania itp.
    ogolne brzmienie - troche ostre, blizsze naturze (no nie tak jak hi-end :P ), sprzęt ma klase
    korekcja dzwieku - za te pieniadze nie spodziewajmy sie cudow - gora zaczyna troche potrzaskiwac, a bas robi sie bardziej "sedesowy" :|
    Na lepszych sluchawkach odsluch bylby zdecydowanie bardziej emocjonujacy. :)
    przestrzen - slychac juz ze instrumenty są blizej
    CENA - 200 Zł
    2.Wzmacniacz PIONEER A-351R + CD SONY CDP-311 + słuchawki PHILIPS SBC-HP200
    bas - mieciutki, traci troszke na dynamice ale slucha sie troche przyjemniej
    srednica - troche mi nie pasuje - jest tak wygladzona, ze nadaje sie tylko do muzyki klasycznej i "gladkiego" sluchania rocka
    sopran - dosc ladny ale troche za malo szczegolow (brzmienie podobne do srednicy) - za to jest bardzo cieply
    brzmienie ogolne - dzwiek jest cieply, momentami troche za cieply, zestaw nadaje sie do sluchania przy kominku :)
    korekcja - troche lepsza niz w yamasze :)
    przestrzen - intsrumenty troche oddalone
    CENA - 250 Zł
    3. Ocena koncowa
    Niewątpliwie yamaha pokazala klase - slychac to od razu, choc Pionek i Sony tez nie są zle. Jak wiadomo niektorych ludzi interesuje ostre brzmienie, skierowane bardziej ku naturze, a innych - lagodne i cieple.
    MOJA OCENA - oczywiscie to są oceny adekwantne do tej klasy sprzetu :)
    Yamaha Pioneer
    bas 5-/6, 4+/6
    gora 5/6, 4/6
    srednica 5/6, 4+/6
    przestrzen 5-/6, 4/6
    naturalnosc dzwieku 4/6, 4-/6
    korekcja basu i sopranu 3/6, 3+/6
    WERDYKT YAMAHA - 5/6, PIONEER - 4+/6
    snubber
    Level 1  
    Witam serdecznie. Widze, ze na forum jest kilku dobrych fachowcow więc może i mnie zechce ktoś pomóc. Niedawno zakupiłem zestaw kolumn Tonsill Excellence 80/150W. Do tej pory borykam się z zakupem amplitunera dodam że biore pod uwagę harmana kardona AV135 ewentualnie AX140, a Yamaha RX-V757. Wiem że HK napewno dodał by basu moim głośnikom czego na pewno im brakuje. Niestety nie miałem możliwości odsłuchu ani HK ani Yamahy.

Z góry dziekuję za odpowiedz.
    tomaszo
    Basu nie doda za bardzo zaden amplituner. Mozliwosci w tym zakresie to kwestia glownie po stronie glosnikow.
    Natomiast zawsze mozna wykonac lub dokupic subwoofer i rozwiazac sprawe na odpowiednim poziomie.

Polecam jednak poogladac oba modele, obu firm. W miare mozliwosci odsluchac u siebie w domu - powinno sie dac wziac sprzet na 2 dni do odsluchu - i wybrac lepszy, lepszej metody nie ma. Jesli o mnie chodzi kupilbym Yamahe w ym wypadku - ale to nie znaczy, ze HK jest do bani, to kwestia preferencji.

W tym zakresie cenowym jest jeszcze kilka firm godnych uwagi, moze niekoniecznie musi to byc nowy sprzet, uzywany w dobrym stanie tez sie sprawdzi - Denon, moze i nawet jakies Onkyo, przystepna cenowo i niezla KODA, nieraz poprawny Pioneer, nawet i Sony - nie wiem co lubisz i czego oczekujesz, wyrownane Yamahy nie zawsze ludziom pasuja, a w praktyce 3 milionow efektow sie nie wykorzystuje, bo raz sie ustawia optymalnie i tak dziala cale wieki... wiec trzeba, niestety, sie porozgladac.
    ragnar2
    Level 11  
    Witam

Nie wiem czy tutaj się jesczecoś dzieje ale jeśli tak to mam pytanko chciałem kupić kolumny podłogowe do muzyki główi rock i lekki metal jake kolumny byłyby odpowiednie czy coś z kody czy jakieś inne propozycje cena jaką chcę przeznaczyć to tysiąć pln mam amplituner SONY DB-790 QS

Z góry dziękuje za propozycje
    Tomo66
    Level 15  
    ja mam kode 707v2 z subem sw 1000v2 i gra dobrze
    fajna scena wysokie tony dobra dynamika
    a chcesz same kolumny czy z subem?do muzyki rockowej sie nadaja jak i do muzyki typu Mike Oldfield cena 5.0 to cos koo 900 zł a z subem 1300 a sub jest fajny perkusja i bębny brzmią prawie jakby stały obok
    ja tych kolumn odsłuchiwałem w pewnym sklepie w krakowie niebylo jakiejs specjalnej sali odsłuchowej taki normalny sklep pomieszczenie pelne głośników i telewizorów z34m wysokosc z 2.7 m 2 duze okna wszystko to było podpięte do pioneera vsx416 kupiłem cały zestaw i niejesyem zawiedziony
    ale moja opinia jest zapewne subiektywna
    tomaszo
    Ragnar2 - jesli potrzebujesz tzw. wykopu i nie chcesz samemu budowac - to moze warto odwiedzic komisy i posluchac sprzetu wyzszej klasy z odpowiednio wiekszymi mozliwosciami w zakresie maksymalnych natezen...
    tomaszo
    Dodam opis, ostatnio mialem mozliwosc odsluchu czegos nowego.

Zestawy glosnikowe (glowny bohater) - JBL E100.
    System - Yamaha 497 RDS (chyba dobrze pamietam, to ten starszy model amplitunera, ubozszy w efekty, ale przyzwoicie grajacy, nie wiem czy nie lepiej do nastepcy) i DVD z tej samej serii (oj zapomnialo sie jakie oznaczenie modelu - ale to nie jest najwazniejsze).

Polaczenia standardowymi przewodami, interkonekty Hama za 20 zl od sztuki (czyli najnizsza klasa w pelni ekranowana i nie rozlatujaca sie), glosnikowe - plecionka beztlenowa 4mm kwadrat.

Pomieszczenie w ksztalcie litery L, dodatkowo poddaszowe, czyli sciany na kogu "L" i w koncowce pochylone, nie stanowiace powierzchni odbijajacych bas, co najwyzej lekko go tlumiace (karotngips, potem ocieplecie i na koncu dachowka).

Ogolnie kolumny sa wyposazone dosc bogato - uklad trojdrozny na dwoch 25cm niskotonowych, BR obustronnie profilowany i wyprowadzony do przodu. Testowane byly w wersji z czarna okleina - wszystko ladnie wykonczone, front szarosrebrny. Maskownice w oparciu o plastikowe ramki, raczej delikatne i slyszalnie nie wplywajace na brzmienie. Dosc masywne, 20 kilka kg jedna. Front dosc gruby. Ladnie opakowane w duze pudla, z dobrym blokowaniem styropianowymi wytloczkami.

Brzmienie:

Same gabaryty E100 sugeruja spore mozliwosci natezeniowo - dynamiczne. Tak tez jest, choc zestawy wygladaja zgrabnie, inaczej niz sugerowalyby to same wymiary. Mozliwe, ze dzieki maksymalnemu ograniczeniu szerokosci frontowej scianki, nadrobili spora glebokoscia. Dodatkowo stoja na nozkach z twardego tworzywa zakonczonych czyms gumopodbnym, kolce sa na wyposazeniu zestwow. Wkrecenie dodatkowo nadajes smuklosci, calosc bedzie jeszcze wyzsza.
    Bas jest dobrze zdefiniowany, dosc miesisty i zapuscza sie naprawde nisko. Moze najnizsze rejony nieco sie rozlaza, jednak trzeba by sprawdzic na mocniejszych koncowkach, by jednoznacznie okreslic ich mozliwosci. Nie zawuwazylem w tym powieszczeniu tendencji do pohukiwania. BR nie jest zbyt nisko strojony ale sprawdza sie to brzmieniowo. Potrafia wytworzyc spore natezenia.
    Srednica dosc zywa i jasna, moze troszke popada w ostrosc ale to nie jest to zjawisko, ktore moze przeszkadzac. Pasuje do rozbudowanej podstawy basowej. Wysokie podobnie, calosc napewno nadaje sie do muzyki rozrywkowej, mocniejszego uderzenia w zakresie hard rocka, metalu czy muzyki elektronicznej. Nie jest to pozycja dla melomanow muzyki powaznej, choc natezeniowo napewno niezawiedzie. Gorzej z oddaniem rzetelnych barw instrumentow i stereofonia - ta jest raczej w obrebie srodka, scena nie jest za duza. Nie wiem jak przy wiekszych rozstawach - moze cos by sie poprawilo, te staly zaledwie 3 metry od siebie i to jest dla nich jednak za malo.

Ogolnie to interesujace pozycje, napewno dla ludzi lubiacych spore natezenia i posiadajacych spore pomieszczenia. Proponowalbym jednak mocniejsze wzmacniacze, takie 150 - 200 watowe do ich napedu.
    Cena w granicach 600 euro nie jest moze zbyt okazyjna, jednak nie jest takze przesadzona.
    łysy32
    Level 14  
    Szukając sprzetu do domu wybrałem kilka modeli które miały dobre recenzje w prasie w necie i z opinii znajomych.Oczywiscie istotną role odegrała cena.Pod nóz poszły C Audio a500 dwa modele Nada (c320 a drugi nie pamiętam) , HK 670.Kolumny Avance omega 503 mk2 i Audio academy w podobnej cenie.Wbrew opiniom w prasie jak na mój gust najsłabiej wypadł C Audio a500 a najlepiej wypadł Harman Kardon (moje subiektywne odczucie) którego też kupiłem.Z kolumn wybrałem avance choć miałem spory dylemat (Audio Academy miały mocniejszy bas) bo oba zestawy grały podobnie (jak na moje ucho)Zauwazyłem również róznicę w kontroli basu po wymianie kabli i tu muszę przyznać ze dobrze opisywane w prasie kable DNM Reson wypadły
    jak dla mnie super (słychać było róznicę- choć wczesniej nie wierzyłem ze kable moga coś zmienić)Kabelków jeszcze nie mam ale wiem że jeśli kupie to tylko te.
    bhp57
    Level 10  
    http://media-max.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=70

Co powiecie o tym zestawie ??? Kolumienki po odluchach bardzo fajne

Czy amplituner i dvd ma najpotzrebniejsze funkcje?? Poniewa zniejest to najwuzszy model..

Nie znam sie za bardzo ale w instrukcji DVD wyczytalem ze nie ma HD

Zestaw ma byc do nowego telewizora smasunga LCD 40 cali

Amplituner Pioneer VSX-516

Moc wyjściowa: 6x 100W
    Wejścia: USB na panelu przednim, 2x koaksjalne, 1x optyczne, 3x audio, 3x audio/video, 2x composite
    Wyjścia: 1x audio, 1 AV + 1V, 2x composite, 1x przedwzmacniacza dla subwoofera
    Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic IIx, DTS, DTS 96/24, DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES Matrix 6.1, DTS NEO:6, WMA 9 Pro
    System autokalibracji z mikrofonem MCACC
    Zapamiętywanie 30 stacji tunera

Odtwarzacz Pioneer DV-490

Odtwarzane formaty: CD, CD-RW, DVD, DVD-RW, DivX, MP3, SVCD, WMA, VCD, JPEG
    Odtwarzane płyty: DVD -R/-R DL/-RW/-RW DL/+R/+RW, SVCD, VCD, CD -R/-RW
    Wyjścia: HDMI, component, Euro-SCART, Audio RCA
    Progresywne skanowanie Pure Cinema
    Funkcja Zoom
    Cyfrowo-analogowy przetwornik obrazu: 108MHz/12-bit

Zestaw głośników Koda AV-707v2

Moc znamionowa: 120W
    Pasmo przenoszenia: 42-20000Hz

Subwoofer aktywny SW-1000v2

Moc: 80/120W
    Pasmo przenoszenia: 35-150Hz
    Głośnik: 255mm
    tomaszo
    Wszystko zalezy do jakiego pomieszczenia to bedzie i jakie masz preferencje. Wstepnie masz juz spory potencjal na takim zestawie, jesli pomieszczenie nie bedzie wieksze niz 25 metrow kw. to z pewnoscia w pelni zadowalajaco bedzie. Jesli powierzchnia jest wieksza, to warto dolozyc subwoofer z glosnikiem rzedu 12 i wiecej cali. Moze byc Kody, ladnie graja.
    Hefajstos
    Level 35  
    (D)Koda z serii AV i SW, jest całkiem spoko.

Co do pytania "Nie znam sie za bardzo ale w instrukcji DVD wyczytalem ze nie ma HD", to nie rozumiem po co ci to. To jest chwyt reklamowy, a przeciez bez plyt bly ray cała zabawa nie ma sensu.

Poza tym - spora czesc telewizorow "HD Ready", po prostu potrafi przyjac sygnal HDTV. A następnie go zmniejsza! Ale przyjmuje sygnal, wiec moga umiescic naklejke. To tak jak margaryny z 0,5% dodatkiem masła.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    robin102
    Level 14  
    six_string_heaven wrote:
    ... Mało tego, jest podatny na wilgotność powietrza! ...)

to przetworniki w kolumnach sa podatne na ciśnienie i wilgotnosć . inaczej brzmią , a nie wzmak czy CD

Dodano po 2 [minuty]:

ragnar2 wrote:
    Witam

Nie wiem czy tutaj się jesczecoś dzieje ale jeśli tak to mam pytanko chciałem kupić kolumny podłogowe do muzyki główi rock i lekki metal jake kolumny byłyby odpowiednie czy coś z kody czy jakieś inne propozycje cena jaką chcę przeznaczyć to tysiąć pln mam amplituner SONY DB-790 QS

Z góry dziękuje za propozycje

MAGNAT lub HECO lub JBL
    jocker_en
    Level 21  
    Miałem okazje odsłuchać takiego zestawu Prism Emerald HT-300 http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=869 Podłączyłem to pod własny ampli YAMAHA RX-V757 natomiast muzykę z płyt CD puszczałem z DVD Sony DVP-NS355 .
    Pomieszczenie to pokuj 5x6m.
    Cóż powiedzieć słabiutki zestaw za te pieniądze czyli około 1000zł za te pieniądze można kupić coś wiele lepszego. Koda np. Gra lepiej w tej cenie i to zdecydowanie.
    Bas płaski trzeba nie źle odkręcić gałkę żeby jako taki bas wydobyć z tego zestawu, średnica dominująca i na dodatek nosowa, tony wysokie uciekają bardzo w średnice więc o ładnym cykaniu można zapomnieć a co za tym idzie kolumny nie potrafią budować szerokiej sceny.
    Zresztą nie tylko ja chyba mam podobne zdanie o tym zestawie bo co nóż natrafiam na necie na takie artykuły http://www.maxaudio.pl/serwisy/aktualnosc/id/796 .
    Kolega który je zakupił po krótkim czasie zwrócił się z prośba czy nie da sie z nich czegoś wykombinować, bo zwracać juz nie chciał, skoro grają to kto uwzględni reklamacje.
    W momencie demontażu głośników sporo rzeczy mnie rozśmieszyło. Praktycznie taka sama objętość komory dla 2 głośników basowych co dla jednego średnio tonowego czyli skrzynia przedzielona w połowie,(co dziwne na stronie audio klanu widze tylko wersje z jednym głośnikiem basowym a ja miałem z dwoma) pomiary zwrotnic wykazały skrajnie inne indukcyjności cewek w obu kolumnach. Wysokotonowiec to badziew za parę groszy zresztą widać na zdjęciu szkoda tylko że nie miałem okazji cyknąć więcej fotek. Ale odradzam każdemu ten zestaw.
    tomaszo
    Dzisiaj cos z segmentu budzetowego.

Zakupilem do malutkiego pokoju, w ktorym jestem teraz chwilowo uwieziony, dosc kompaktowy subwooferek. Zwarty jest przede wszystkim w cenie, firma Mivoc miesiac temu oglosila obnizke ceny do wyczerpania zasobow magazynowych na model SWW4000.

http://www.speakertrade.com/home-hifi/details...html?marke=mivoc&artikel=SWW%204000%20walnuss

Stwierdzilem, ze na moje tymczasowe tutaj potrzeby i mozliwosci, wykonanie subwoofera aktywnego bedzie zabiegiem drozszym, niz w sumie jakies tam ryzyko zakupu tegoz pudelka.

Pudelko okazalo sie ladnie wykonane, ladnie oklejone, zawiera plastkiowe kolce, ktore mozna wlozyc w otwory w nozkach i gabkowe koleczka przylepne, w razie jakby kolce nie byly wymagane. Calosciowo zrobiono je z MDFu o grubosci 12mm. Niby nie za duzo, jednak skrzyneczka nie jest wielka.
    W gruncie rzeczy nie trzeba tego wzmacniac, naturalnie ja nie bylbym soba, gdybym paru beleczek nie dal do srodka, nie wspomne o wladowaniu profilu aluminiowego miedzy scianke gorna, a scianke tworzaca BR celem ich usztywnienia. BR wyprowadzono tunelem prostokatnym przez cala szerokosc obudowy, szpara ma 2,5 cm. Zupelnie wystarczajaco jak na ten kaliber. Nalezy dodac, ze scianka tworzaca BR na poczatku jest fazowana sporym promieniem, rzadko sie spotyka takie wykonczenie tego typu BR - owocuje brakiem jakichkolwiek szumow w czasie pracy.

Najwazniejsze: naped.
    Subwoofer zbudowano w oparciu o glosnik srednicy 200mm. Nie ma go w ofercie, a szkoda! Gorne zawieszenie tworzy faldowana pianka, membrana mocno powlekana, naprawde sztywna! Kosz jest blaszany, jednak w tej cenie bym sie nie spodziewal odlewu - za to cewka 1,5 calowa (prawdopodobnie, moze ma jakis nietypowy wymiar, napewno nie jest mniejszy od 1,5 cala - bo jest naprawde spora), magnes srednicy 11,3 cm(!!!) i wentylowany rdzen (otwor srednicy 20mm, krateczka zabezpieczajaca przed przedostaniem sie syfilisu do srodka. Zrobil na mnie wrazenie ten glosniczek powiem szczerze, spodziewalem sie jakiegos badziewia z gora 8 cm magnesikiem i 20 mm ceweczka, a tu taka niespodzianka!
    Zawieszenie dosc malo podatne, membrana nie wyglada mimo sztywosci na zbyt ciezka - jednak cewka napewno nie jest lekka, wiec rezonansowa nie bedzie zbyt wysoka.

Modul: oparty na ukladzie LM3886TF. Tutaj sie nieco zdziwilem, spodziewalem sie jakiegos TDA. Cale szczescie nie ma tam TDA - uklad LM3886TF to naprawde przyzwoity scalaczek, chyba najbardziej przyzwoite brzmienie "zespolone". Mocowo nie bedzie porazal, tym bardziej, ze zasilanie to +- okolo 30V. Dysponuje moca okolo 38 W dla 8miu omow i jakies 50 kilka dla 4R. Czy to nie za malo? Ano, zalezy od glosnika... Nie uprzedzam faktow.
    Warto wspomniec, ze modul zapewnia zasilanie ze zrodla niskopoziomowgo (dla dwoch kanalow) jak i wysokopoziomowego (takze dwa kanaly). Mamy wiec sumator i mozliwosc podlaczenia pod wszystko - czyli spokojnie z wyjsc wzmacniacza mozna go zasilic wspomagajac jakies male monitorki.
    Modul ma trzy tryby pracy - stale wylaczony (czerwona dioda), automatyka (po dostarczeniu sygnalu o naprawde niskim nawet poziomie wlacza sie automatycznie, czyli w praktyce niecale pol sekundy i dolacza do grania), stale wlaczony (w momencie wlaczania - drugi kolor diodki - zielony).

Ci, ktorzy poznali juz uklad LM3886 wiedza, ze 3300uF na galaz to za malo - uklad sie wtedy o wiele szybciej przesterowuje. Dolozylem conieco pojemnosci - i teraz jest okolo 12500uF na strone, lacznie 25000uF. Czy to cos dalo? Poprawilo zejscie o okolo 2 Hz, ogolna dynamike i osiagalne sa wieksze natezenia (wyraznie wiekszy obszar przechodzenia wzmacniacza w przesterowanie).
    Trafo nie jest wielkie, standardowy transformator w pelni ekranowany. Napisali dwa razy 18V 1A - czyli moca znamionowa nie poraza. Jednak w zupelnosci tutaj wystarcza jak sie okazalo - glosnik ma impedancje rzedu 6 omow, nie jest to typowa Re dla 4ro omowca, ani dla 8mio omowca. Taki bezpieczny, nieco ponizej 8miu omow.
    Modul nie posiada regulacji czest. odciecia - niby bardzo zle, praktyka jednak nie byla straszna.

Testy odsluchowe:

Zaczne moze od pomiaru char. przetwarzania. W warunkach, w jakich je przeprowadzilem nie mozna mowic o dokladnosci wiekszej niz 15%, jednak wszystko jest jasne. Zejscie w oryginale (czyli BR strojony nieco ponizej 50Hz, po 3300uF filtrujacych, zadnych wzmocnien i wytlumienia) okreslic nalezy jako 35 Hz ze spadkiem 3 dB. To wynik przyzwoity, zwazywszy na male rozmiary skrzyneczki i 8mio calowy glosnik. Spadek rzedu 9 dB wystepuje przy okolo 30Hz.

Po moich drobnych korektach, czyli:
    - malemu przedluzeniu tunelu BR (obnizylem o jakies 2-4 Hz cz. strojenia),
    - wzmocnieniom (nie graja wiekszej roli)
    - dodaniu pojemnosci filtrujacej,
    - wytlumieniu (200g waty)
    zejscie jak i maksymalne natezenia sie poprawily : 3dblowy spadek przy 33Hz, 9cio przy nieco ponizej 30 Hz to wynik naprawde ladny. Charakterystyka jest lekko podbita w zakresie 35 - 45 Hz, o jakies 2 dB, potem siega ze spadkiem okolo 3 dB do okolo 120 Hz, generalnie producent bardzo rzetelnie podal pasmo.

Nasuwa sie pytanie, czy tak wysoka praca nie powoduje podbarwien itd? Generalnie subwoofer odcina sie w okolicach 80 - 60 Hz. Otoz nie. Nalezy zauwazyc, ze glosnik promieniuje w podloge, BR wyprowadzony jest z tylu - co nieco ogranicza "upierdliwe" promieniowanie sredniego i nieco wyzszego basu. Subwoofer ladnie komponuje sie z zestawami pelnopasmowymi, wtedy naturalnie sredniego basu jest nieco za duzo, generalnie daje sie to wyregulowac. Nalezy pamietac, ze jest to subwooferek kompaktowy ze wskazaniem do wspolpracy z malymi lub srednimi monitorkami, nie z pelnopasmowymi zestawami wolnostojacymi. W zastosowaniu docelowym - czyli z zestawami nie zapuszczajacymi sie ponizej 50 Hz - dziala bardzo elegancko, idealnie laczy sie to w jedna calosc.

Charakter basu - jest to dobry bas w tym rejonie. Jak na cene powiedzialbym (mam na mysli ta obnizona, 49 jojro), ze to rewelacja jakosc-cena. Kontrola, szybkosc i twardosc. To nie jest wymuszone "luuuu" z 8miu cali, jednostajne i nic poza tym. To jest naprawde dobry subwooferek, ktory jednak nie porazi maksymalnymi natezeniami ani zejsciem do samej piwnicy. Jednak jak na jego cene to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!
    Jakby nie patrzec to niezly wzmacniacz - w koncu LM3886 nie jest zlym ukladem w takim zastosowaniu jak tutaj - i przyzwoity glosnik, z pewnosci z bardzo niska dobrocia calkowita.

W pomieszczeniu rzedu 10 m kw. naturalnie potrafi sporo jesli chodzi o natezenia, przy tym nic nie huczy i nie paskudzi.
    Poddalem go jednak testom z dojrzalym zestawem kina domowego, w pomieszczeniu rzedu okolo 35 m kw. Moze 40, nie chcialo mi sie dokladnie mierzyc powiem szczerze. Yamaha, zestawy na Visatonie (front to dwa wolnostojaki na 2xW130Si DT94, center dwa W130SC i jakis tytanik, satelity monitorki na W130S i DT94, suwboofer naturalnie w oparciu o BSW154II) i czestotliwosc odciecia, ustawiona w amplitunerze, rzedu 60Hz. To trudne zadanie dla takiego subwooferka, praca przy tak niskiej cz. odciecia z duzymi zestawami. Czy sobie poradzil? Tak, poradzil sobie. Przy BSW154II w 100litrach netto wygladal jak Dawid przy Goliacie, naturalnie nie mozna tez mowic o tym, ze Dawid w tym akurat pojedynku wygral... Nie wygral, bo nie mial prawa - ale wyszedl obronna reka. Jesli mozna bylo z dosc sporymi natezeniami posluchac takiego utworu jak "Big long now" Nirvany (stopka bardzo frywolna i niska, cztery W130S w pomieszczeniu jej nie odtwarzaja przynajmniej) i slyszec poprawnie odzwierciedlona taka stope perkusji, to jest dobrze. Nie mowie, ze Pink Floyd tez zadowalaja przy sluchaniu ze srednimi natezeniami, nie ma odzwierciedlenia tego co naprawde dzieje sie na samym dole, jednak na cale szczescie nikt nie probowal tego robic na sile. Nieraz spotyka sie totalnie wymuszone 8mio czy nawet 10cio calowce, pracujace jednostajnie i totalnie meczaco, byle tylko troche tego miecha wladowac gdzie sie da, obojtenie czy jest czy go nie ma w utworze...

Reasumujac - to jest dobrze brzmiacy subwoofer. Moze za 99 jojro jak na poczatku - nie dalbym mu maksymalnej noty w kat. jakosc-cena, tylko powiedzmy 4,5-6, to za 49 jojro to promocja. Ladnie wykonany, w sumie nie wymagajacy poprawek (ale mozna) i poprawnie dostosowujacy sie do wszelkich systemow. Wszystko uszczelnione, zarowno glosnik jak i modul (ktory dodatkowo nie "pierdzi" przez nieszczelnosci wtyczek itd.). Fanow "luuuu" to nie zadowoli mowie od razu. Jednak jesli ktos szuka poprawy niskich rejestrow bez degradacji jakosciowej - to warto. Podpialem tez subwoofer pod dosc dobry wzmacniacz mocy okolo 100W na kanal - byla poprawa, czyli modul moglby byc lepszy. Zejscie moze sie nie zmienilo, jednak dynamika i natezenia maksymalny z tego glosnika dalyby sie, przy mocniejszym zasilaniu, jeszcze podciagnac.

Musze wspomniec o pewnym zdarzeniu przy okazji. Po okolo 2ch tygodniach od zakupu (zamowilem w niedziele wieczorem, we wtorek o 11tej byl kurier) cisza. Wszystko dziala, diodki sie "swica", ale zachowuje sie jak w trybie stndby. Pomierzylem - napiecia sa jak trzeba. Albo nie dziala jakis scalaczek w ukladzie czuwania, albo akurat ta kostka LM3886 byla felerna - akurat nie miala zadnego napisu.
    Teorytycznie stracilem gwarancje po dolozeniu wzmocniec itd. Dzwonie jednak o 10tej rano do firmy pod numer z karteczki instrukcyjnej - mowie co jest grane, mily pan prosi bym spakowal calosc i chce sie umawiac, kiedy ma przyjechac kurier po urzadzenie. Zapytalem, czy moze daloby sie sam modul wymienic, bo sobie poradze napewno (heheh, nawet polaczenie modul-glosnik za pomoca wtyczek - ja naturalnie polutowalem, wtyczki bleee) - mily pan z wielka radoscia przyjal propozycje, powiedzial mi, zebym sobie stary modul zachowal (no chyba, ze chce odeslac, to moge, choc prosilby, zeby niekoniecznie) i ze przybedzie niebawem nowy. To byl bodajze poniedzialek 10ta rano, wtorek o 11tej mialem nowy modul w rece. Ten mial nieco inne kondensatory filtrujace (jednak tez 3300uF) i na kostce widnial jak powinien napis LM3886TF.
    Czyli albo czesc modulow byla puszczana z czesci, ktore "spadly z wymogow jakosciowych", albo mialem pecha... Teraz wszystko dziala w kazdym razie. Brawo za taka obsluge klienta, choc z obawami co do tego pierwszego modulu.

Troche zdjec, wszystkie na raz juz bez rozwodzenia sie:
    robin102
    Level 14  
    tomaszo wrote:

Czyli albo czesc modulow byla puszczana z czesci, ktore "spadly z wymogow jakosciowych", albo mialem pecha... :

To się nazywa technologiczna karta odstępstw
    Za obsluge rzeczywiście duży plus dla sprzedawcy.:D
    Caleb_
    Level 33  
    magnes faktycznie robi wrazenie, ale membrana wyglada jak chinska. najwazniejsze jednak brzmienie - skoro sobie radzi w malych pomieszczeniach to czego wiecej chciec - tym bardziej za 50 ojro i nie jest to "subwoofer" pasywny bez odciecia...