Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferdek 7318 plus multiswitch 9/8 - czy wystarczy...

Icehouse 22 Cze 2007 09:15 818 4
  • #1 22 Cze 2007 09:15
    Icehouse
    Poziom 9  

witam kolegów,

pomimo silnych związków z obszarem nowych technologii - niestety nie jestem specjalistą w temacie TV SAT. Przeprowadziłem się niedawno do nowozbudowanego domu i chciałbym uruchomić instalację antenową w pełnej funkcjonalności. Posiadam czaszę 85cm plus dwa konwertery quattro, do tego anteny kierunkowe tv naziemnej - w związku z czym do tablicy technicznej schodzi mi 9 kabli. Stamtąd następuje rozprowadzenie pojedynczymi kablami do poszczególnych pomieszczeń. Do tego kupiłem właśnie Fergusona AF-7318 oraz multiswitch Viper 9/8.

moje pytania dotyczą następujących spraw:

- czy do tego zestawu muszę dokupić przełącznik DiSEqC coby korzystać z dwóch konwerterów? czy multiswitch sam dokonuje przełączeń? przegladam schematy przeróżne i jestem nieco zdezorientowany...
    - czy ktoś posiada taką konfigurację sprzętu i czy Ferdek współpracuje z Viperem? Odnalazłem w specyfikacji, że F obsługuje DiSEqC 1.0, 1.2 i 1.3 a V ma na obudowie logo z 2.0 - czy będą razem funkcjonować?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wsparcie techniczne od szanownych kolegów,
    H.

• #2 22 Cze 2007 09:57
    michcio
    Poziom 33  

Wystarczy, że do zbioru wejść "A" w multiswichu podłączysz kable od konwertera na HotBird, a do wejść "B" podłączysz kable od Astry.
    Teraz tylko wystarczy podpinać kable od odbiorców do wyjść multiswicha.
    Nie potrzeba żadnych przełączników. Wszystko, co potrzebne już masz.

DiseqC 2.0 jest, o ile się orientuję, kompatybilny wstecz, tzn. współpracuje ze starszymi wersjami tego standardu, więc powinno być OK.

Ferdki podobno dobrze pracują z wszelakimi osprzętami, bywają problemy raczej z takim sprzętem jak EchoStar (Cyf. polsat). Czasami nie lubią się z "diseqcami".

Aha. Nie zapomnij o gniazdkach R/TV/SAT w każdym pokoju.

• #3 22 Cze 2007 10:16
    Icehouse
    Poziom 9  

michcio napisał:
    Wystarczy, że do zbioru wejść "A" w multiswichu podłączysz kable od konwertera na HotBird, a do wejść "B" podłączysz kable od Astry.
    Teraz tylko wystarczy podpinać kable od odbiorców do wyjść multiswicha.
    Nie potrzeba żadnych przełączników. Wszystko, co potrzebne już masz.

DiseqC 2.0 jest, o ile się orientuję, kompatybilny wstecz, tzn. współpracuje ze starszymi wersjami tego standardu, więc powinno być OK.

Ferdki podobno dobrze pracują z wszelakimi osprzętami, bywają problemy raczej z takim sprzętem jak EchoStar (Cyf. polsat). Czasami nie lubią się z "diseqcami".

Aha. Nie zapomnij o gniazdkach R/TV/SAT w każdym pokoju.

Dziękuję bardzo za opinie i pomoc. Oczywiscie gniazdka R/TV/SAT mam już podłączone we wszystkich pokojach, mam nadzieję że się uda.
    H.W.

• #4 22 Cze 2007 19:56
    pajo21
    Poziom 35  

Nie wszystkie tunery współpracują a Viperem.Viper nie 'widzi" sygnałów sterujących z tych tunerów przy dłuzszych przewodach i trzeba to brać pod uwagę.
    Miałem dwa razy "przygodę" Viperem i przestałem go montować.

• #5 22 Cze 2007 23:00
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    co masz na myśli mówiąc " z tych tunerów"
    ja nigdy nie miałem problemów z Viperem
    żadnych
    pzdr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME