Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Po陰czenie piecyk przep造wowy plus zasobnik projekt

22 Cze 2007 11:00 1478 2
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich,

od dawna chodzi mi po glowie pomysl po陰czenia zasobnika z piecykiem przep造wowym marki Junkers 250kb -5.

W za陰czniku jest schemat takiego po陰czenia.
    Mam pytania:
    Czy to ma szanse dzialac?
    Czy pompka obiegowa od c.o. jest w stanie wymusic obieg na tyle skutecznie, aby za陰czy piecyk? W instrukcji jest napisane, 瞠 wystarczy 0,12 bar.
    Czy ktos z Was robil moze podobne eksperymenty?
    Prosze o uwagi - r闚nie krytyczne.
    pozdrawiam
    markower
  • Poziom 26  
    Wg mnie pod陰czenie pieca do w篹ownicy i ogrzewanie wody w zasobniku jest ma這 ekonomiczne,ale je郵i chcesz to robi dla zabawy to my郵 瞠 powinno to dzia豉,chocia ja wstawi豚ym w uk豉d obiegu elektrozaw鏎 dla pewno軼i,瞠 nie b璠zie jakiego obiegu grawitacyjnego i jeszce powinien by chyba zaw鏎 zwrotny.
  • Poziom 14  
    Pomys stosowany w r騜nych uk豉dach.
    Pompa najlepiej aby by豉 przed przep造w闚k. Nie wiem poco ci czujnik nr 1. Raczej czujnik ten jest nie potrzebny.
    Jak b璠ziesz mia za ma陰 temperatur w zasobniku to czujnik umieszczony w zasobniku a nie na wyjsciu z zasobnika na rurce ciep貫j wody, za陰czy ci junkers i pompke jednocze郾ie. I tak samo wy陰czy ( nie wiem czy pompa nie powinna mie wybiegu np. 1 minuta aby sch這dzi przep造w闚k - zale篡 od junkersa).

Dobrze by by這 aby moc przep造w闚ki nie by豉 za du穎 wi瘯sza ni moc cieplna w篹ownicy zamontowana w zasobniku. Wprzeciwnym razie b璠zie ci cz瘰to si za陰cza豉 i wy陰cza豉 przep造w闚ka. Lepiej mniejsze 廝鏚這 ciep豉 ale 瞠by d逝瞠j pracowa這 - Lepsza sparawn嗆 urz康zenia i mniejsze zu篡cie.
    Czy ta przep造w闚ka ma zabezpieczenie (zaw鏎 bezpiecze雟twa, przepon闚ka), je郵i nie to trzeba zamontowa
    Powodzenia w realizacji. Uda si na pewno :spoko: