Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox phaser 8500 - materiały eksploatacyjne

22 Cze 2007 12:07 1245 2
  • Poziom 10  
    Szukam informacji na temat zamienników kostek atramentu do xerox phaser 8500. Kupilem ten model , a mam sporo kostek od modeli starszych , chcialbym je wykorzystać. Mają inny ksztalt , lecz to nie problem bo można je odlać w nowych formach , problemem może być inny sklad. W serwisie mówią oczywiście to co zwykle , że się nie da.
    Czy któryś z szanownych forumowiczów ma jakieś informacje na ten temat , a może wlasne doświadczenia. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    witam
    bracie mam doswiadczenia takie :
    TEKTRONIX DP850
    wkladalem czarne kostki do kolorow i dzilalo bez problemu - wiadomo wydruk czarny

wkladalem po przetopieniu na kostke - ink ten resztkowy co jest do wyrzucenia i tez drukowala i to ladnie

glowy sobie nie dam urwac ale to wszystko na jedno kopyto jest moim zdaniem
    nastepna uwaga - awaryjne te maszyny sa , badziew jak sie patrzy i wcale nie tanie w wydruku

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za informacje. Ja też myślę że kostki różnią się glównie ksztaltem.
    Te robione ze "ścieków" pracują bez problemów lecz dziwi mnie fakt że kostki od modeli serii 500 mają trochę inny kolor niż te do 8500 , są jaśniejsze jakgdyby mniej nasycone. Co prawda CMYK to zawsze CMYK i nie może być różnic, a jednak.

Nie chcialbym wyważać otwartych drzwi ani powtarzać popelnionych już blędów , stąd moje pytania. pozdrawiam..............
    dodano 26. 06 --przetopilem i odlalem w nowych foremkach (takich jak 8500) woski od starszych drukarek Tektronix , zaladowalem do mojej drukarki i drukuję. Mimo że kolor kostek po odlaniu jest trochę inny to na wydrukach nie ma różnicy.