Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra +, możliwość instalacji anteny na balkonie?

artur1991 22 Jun 2007 13:30 2979 10
    artur1991
    Level 12  
    Witam.

Mam takie pytanie planuje założyć Cyfre + mam okna i balkon na zachód mieszkam na 8 piętrze w 10 piętrowym bloku i nie mogę wystawić anteny na dach czy możliwa jest instalacja tej anteny na balkonie

Z góry dzięki
    szycha
    Level 17  
    Witam.

Oczywiście, że tak. Przed montażem anteny lepiej zapytaj się administratora budynku, ale na moje nie powinno być żadnego problemu.

<<<SZYCHA>>>
    O2 can do.
    artur1991
    Level 12  
    Administratora pytałem sie i mówi ze na dachu nie można a wiem ze antena ma być skierowana na południowy wschód i mam możliwość zamontowania tylko na balkonie (na zachód) stąd moje pytanie :)
    waldekg
    Level 28  
    Czy są tam inne anteny satelitarne w okolicy?.więc kierunek ustawiania będzie podobny.Antenę ustawiamy w kierunku południowym z niewielkim odchyleniem w stronę zachodu.
    artur1991
    Level 12  
    są lecz wszystkie (prawie) z drugiej strony budynku na stronę zachodnią są 2 na 10 piętrze
    waldekg
    Level 28  
    Weź kompas do ręki i pochodź z nim koło budynku .Postaraj się wyznaczyć kierunek południowy,to podstawa.zy antenę będziesz montował samodzielnie? Jeżeli tak,to poczytaj więcej na forum.
    rubit
    Level 16  
    Witam to co piszesz to wynika z tego że trzeba wysiegnik.
    Ja też przechodzłem ten sam problem i mój wysiegnik liczy dokładnie
    3m i 28cm. i problem rozwiązany.

pozdrowienia :idea:
    artur1991
    Level 12  
    Gdzie taki wysięgnik nabyć (bo jakby odrazu z anteną sie dało w salonie cyfry+ to byłoby idealnie)i czy monter nie ma później problemów z zamontowaniem czegoś na 3 metrowym wysięgniku...
    pajo21
    Level 35  
    W salonie C+ to takiego wysięgnika nie znajdziesz a monter żeby ustawić antenę musiałby mieć 3 metrowe ręce.
    Podczas silnego wiatru takim wysięgnikiem musi też bardzo rzucać chyba że będzie bardzo solidny.
    Ogólnie rzecz biorąc spory problem.
    rubit
    Level 16  
    Kłopot ale czeba próbować.
    Ja kiedyś montowałem na 7 piętrze ponad 2.5m i dzała.
    Trzeba jakąś rurke najlepiej hudrauliczną z gwintem i kolankiem i druga małą i próbować wystawjać za balkon ale tylko do ustawiania na tunerze analogowym i próbaaaaaaaa. pajo21 zapraszam na zana na podgląd czaszy na 3.28

pozdro :D:D
    romeok01
    Level 35  
    Proponuje takie rozwiązanie jak na rysunku, uchwyt antenowy montowany do barierki balkonu.

Może byc taki uchwyt jak w sklepie Dipola, al może być również inny, np z bocznym mocowaniem do ścianki bocznej balkonu.
    [/img]http://www.dipol.com.pl/sx/pl/katalog/Uchwyt_antenowy_TV-Sat_WG5-50_50cm_E8736.htm

Dodano po 11 [minuty]: