Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA 5560A411 - błąd E07

sebekch 22 Cze 2007 18:52 3579 7
  • #1 22 Cze 2007 18:52
    sebekch
    Poziom 2  

pomóżcie jeśli możecie.
    pralka jak wyżej nabiera wody i po kilku chwilach miga 7 razy.
    wcześniej był problem z pompą teraz jest nowa i znów coś niechce działać
    poradźcie coś
    dzięki

0 7
  • Pomocny post
    #2 22 Cze 2007 19:08
    skryn
    Admin grupy AGD

Błąd E07- do wymiany szczotki silnika.
    Najprawdopodobniej.
    Nie sądzę, żeby moduł był uszkodzony...

0
  • #3 22 Cze 2007 19:43
    sebekch
    Poziom 2  

wielkie dzięki, pralka ruszyła.
    faktycznie szczotki są do wymiany, przeczyściłem na razie i poszło. zobaczę jeszcze jak przejdzie cały program, ale mysle że bębzie już grac.
    jeszcze raz wielkie dzięki, teściowa da mi wreszcie wolne
    pozdrawiam

0
  • #4 21 Paź 2007 19:57
    Rychu.d
    Poziom 9  

witam, tez mam problem z siedmioma mignieciami, tyle,ze moja pralka po nabraniu wody kreci bardzo szybko a potem siedem razy miga i koniec...
    chyba wiec szczotki sa ok?

0
  • #5 21 Paź 2007 20:14
    nares
    Specjalista AGD

Rychu.d napisał:
    witam, tez mam problem z siedmioma mignieciami, tyle,ze moja pralka po nabraniu wody kreci bardzo szybko a potem siedem razy miga i koniec...
    chyba wiec szczotki sa ok?

Szczotki są OK, natomiast coś jest nie tak z prądniczką tachometryczną na silniku - zacznij od jej sprawdzenia i połączeń na kostce silnika. Wpisz też temat w "szukaj", bo na temat PA jest wszystko :D

0
  • #6 16 Sty 2012 23:18
    bodek18
    Poziom 11  

Witam

znalazłem ten temat, pralka sygnalizuje 7 mrugnięć i słychać charakterystyczne odgłosy dla zużytych szczotek. Z tego co powiedzieli w sklepie z częściami, do tej pralki nie ma samych szczotek, tylko komlet z silnikiem, ale wyczytałem tutaj, że można dorobić szczotki jak również kupić, lecz nie mogę nic znaleźć. Może ktoś mógłby podać mi wymiary szczotek, lub namiar na jakiś sklep w necie, gdzie można kupić szczotki do tego modelu.

0
  • #7 17 Sty 2012 17:40
    karol5608
    Poziom 28  

Szczotki trzeba wymontować i pomierzyć, coś ok: 5X12,5x35. Ja wymieniam zawsze same szczotki przylutowując do starego szczotkotrzymacza. W sklepie powinni coś dopasować, jeśli będą odrobinę za duże to trzeba doszlifować. Powodzenia

0
  • #8 18 Sty 2012 21:54
    bodek18
    Poziom 11  

Dzękuję za odpowiedź.
    Szczotki wczoraj wyjęte, z dobraniem klucza rzeczywiście problem, ja zgniotłem jakiś nieużywany calowy 3/16 i dało się odkręcić. Dzisiaj już szczotki kupione, ale nie miałem okazji ich widzieć, podobno są za długie.

0