Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt seria SD 27 (np Melbourne)

Kaool 22 Cze 2007 23:06 8031 34
  • #1 22 Cze 2007 23:06
    Kaool
    Poziom 14  

Witam
    Zainteresował mnie ten Blaupunkt myślę ze w tym kierunku idzie postęp techniczny i płytki cd znikną z rynku. Czy warto inwestować w takie radio ? miał już ktoś z nim kontakt, do jakiej pojemności obsługuje karty sd ? Jaki jest dzwięk z tego radia bo przecież to jest najważniejsze. Za zainteresowanie tematem z góry dzięki
    pozdrawiam ;-)

• #2 25 Cze 2007 11:21
    Kaool
    Poziom 14  

nikt nic nie wie o tym radyjku ?? ;(

• #3 02 Lip 2008 11:37
    m.olek
    Poziom 9  

witam !!

Temat może troszkę stary, ale lepiej kontynuować niż zakładać nowy. Mam zamiar kupić radio Blaupunkt Melbourne SD 27, bardzo proszę o rade czy jest się nad czymś zastanawiać czy lepiej szukać innego modelu i producenta. Głównie zależy mi na "dobrym" radiu i karty SD, CD tak jak w tym przypadku nie jest konieczny.

• #4 02 Lip 2008 13:25
    djtommy
    Poziom 23  

Na mp3 jakosc jest kiepsciutka. z kart pamieci pewnie jeszcze gorzej niz z plyty. ile masz na radyjko? moze jakis clarion albo alpine?

• #5 02 Lip 2008 14:06
    m.olek
    Poziom 9  

myślałem o radyjku do 300 zl bardziej cenie cała szybe w aucie niz o markowym radiu. myslałem o tych wszystkich medionach, Easytouch, AEG itp, ale nie mogę się zdecydować. Wiadomo dobrze by było kupić Pioonera czy JVC czy Clariona ale cena mnie troche ogranicza....

np czos takiego by mi sie podobało ..... http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=393120499

• #6 02 Lip 2008 14:59
    djtommy
    Poziom 23  

to ma grac a nie sie podobac. poszukaj czegos z jvc albo kenwooda dobre jakosciowo radyjka znajdziesz w tej cenie

• #7 02 Lip 2008 23:03
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

myślisz że złodziej nie wybije szyby bo to nie jest alpine?
    mylisz się

• #8 06 Lip 2008 13:13
    Kaool
    Poziom 14  

Panie djtommy czy kiedykolwiek słyszałeś dzwiek z radia melbourn ?? Myślę ze nie i piszesz co popadnie. Najpierw przetestuj a potem krytykuj. Radio jest bardzo fajne :-) jak również dźwięk. Jeśli chodzi o same radio to nie jest za cudowne (nie mam zastosowanego wzmacniacza antenowego i mieszkam w takiej okolicy ze sygnał radiowych nie jest wysokiej jakości jednak gdy jadę na trasę nie mam żadnych zastrzeżeń) Muzyka z katy SD bardzo fajna oczywiści mówie o 320. Polecam go :)

• #9 17 Lip 2008 20:32
    Leolas
    Poziom 10  

Witam.

Sam myślę nad zakupem tego modelu.

Na pewno plusem radia jest czytnik sd, który moim zdaniem jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż odtwarzacz płyt. Niema problemu z odtwarzaniem, zepsutym laserem, a połączenia karty są stykowe czyli nie musimy martwić się o wstrząsy.
    Nie ma też różnicy w jakości dźwięku odtwarzanego z płyty CD czy karty SD.

• #10 18 Lip 2008 22:42
    sokolr
    Poziom 15  

kOLEGO Leolas niestety nie masz racji :( jest różnica w dźwięku i to duża :( jestem monterem car audio i słyszałem już radia na karty pamięci, pendrive'y i inne tego typu... Płyta CD to płyta CD nawet jakość płyt mp3 jest już odczuwalnie (słyszalnie) gorsza ;)

• #11 19 Lip 2008 09:31
    DJSzmer
    Poziom 20  

djtommy napisał:
    Na mp3 jakosc jest kiepsciutka. z kart pamieci pewnie jeszcze gorzej niz z plyty. ile masz na radyjko? moze jakis clarion albo alpine?

Wytłumacz mi co za różnica odtwarzać mp3 z karty pamięci czy mp3 z płyty CD-R ??

Co do wyższości CD-Audio nad formatem *.mp3 nie ma dyskusji, mp3 to porażka.

• #12 19 Lip 2008 17:17
    sokolr
    Poziom 15  

rodzaj zapisu... analogowy i cyfrowy... z płyty cd piosenka kopiowana jest do buffera a z karty leci bezpośrednio.... jest tylko jeden sposób na dobra jakośc muzyki z kart pamięci... mp3 musi być w 320 kbps zgrana z oryginalnej płyty... wtedy można porównywać ją z płytą cd

• #13 19 Lip 2008 17:47
    powalla
    Moderator CarAudio

sokolr napisał:
    rodzaj zapisu... analogowy i cyfrowy... z płyty cd piosenka kopiowana jest do buffera a z karty leci bezpośrednio.... jest tylko jeden sposób na dobra jakośc muzyki z kart pamięci... mp3 musi być w 320 kbps zgrana z oryginalnej płyty... wtedy można porównywać ją z płytą cd

dooobre ...........naprawdę dobre .......... ja rozumie sobota ,relax ale człowieku piszesz bzdury .........mp3 320 i jakość CDaudio .....nawet napisać te słowa obok siebie trudno ,a co dopiero słuchać mp3 i mówić o jakości .

• #14 19 Lip 2008 18:15
    trance84
    Poziom 28  

Nie powalla nie mogę jak czytam takie bzdury no naprawdę nie mogę.

Do kolegi sokolr:

Pokaż mi człowieku gdzie w mp3 masz w radiu choćby milimetr drogi między płytą z mp3 pendrivem kartą SD gdzie jest sygnał analogowy???
    To samo tyczy się płyty CD???
    Bo przy kaseciaku i płycie winylowej to się zgodzę.

Jeżeli nie wiesz na jakiej zasadzie jest skonstruowana płyta CD to nie wypowiadaj się na forum a tym bardziej nie pisz że jesteś monterem Car Audio jak siebie dumnie nazwałeś....

W każdym przypadku zarówno przy CD jak i MP3 wszędzie panuje przekaz cyfrowy w formie 0 1 czyli jest napięcie nie ma napięcia.

Jedynie przy mp3 jest tych 0 i 1 więcej bo są upakowane koderem formatu mp3 i dlatego wchodzi parę płyt w formacie mp3 na jedną CD-MP3.

Dalej mam ci tłumaczyć czy to już wystarczy???.

I nigdy chodzby ta mp3 była w 512kbps zapisana nie będzie tak doskonałej jakości jak ORGINALNIE TŁOCZONA płyta CD bo nawet przegrywane płyty CD na Hi-End sprzęcie tracą na jakości niestety ale to już tak dla audiofilów.

Jedyną wyższość nad CD ma płyta DVD ale to inna bajka.

A do wypowiedzi w stylu:

"rodzaj zapisu... analogowy i cyfrowy... z płyty cd piosenka kopiowana jest do buffera a z karty leci bezpośrednio.... jest tylko jeden sposób na dobra jakośc muzyki z kart pamięci... mp3 musi być w 320 kbps zgrana z oryginalnej płyty... wtedy można porównywać ją z płytą cd"

to już ewidentnie masz brak jakielkolwiek wiedzy .

Piosenka z karty leci pierw przez dekoder mp3 i po przejściu przez procek radia trafia na końcówkę lub na chinche

To masz w ogólnym opisie.....

• #15 19 Lip 2008 23:42
    Bejz
    Poziom 21  

Ja myślę, że jeszcze duża różnica w brzmieniu uzależniona jest jeszcze od marki karty SD tzn im bardziej markowa tym lepsza jakość :lol:
    Tak na poważnie to proste radyjko, grające jak wszystkie tanie Blaupunkty czyli fajnie, jest bardzo lekkie i montuję je do koparek bo to jedyne rozwiązane w tak ekstremalnych warunkach.

• #16 20 Lip 2008 22:51
    Kaool
    Poziom 14  

panie Bejz
    Podaj 3 modele radia które są lepsza od blaupunkta w podobnym przedziale cenowym. Oczywiści takie które jak napisałeś nie są "montowane w koparkach"

• #17 21 Lip 2008 00:56
    Bejz
    Poziom 21  

Kaool nie zrozumiałes mnie. Ja napisałem że to fajne radio bo tak twierdzę. I dobrze gra. I naprawdę montuję je do koparek bo mam umowę z firmą, a to jedyny model którego mi nie są w stanie zajechać w takich warunkach w jakich ten sprzęt pracuje. Piszę to jak najbardziej poważnie.

• #18 09 Sie 2008 22:34
    piters33
    Poziom 10  

no to jak jest z tym radiem???, jest dobry czy nie??, jak dziala te 4x 45w i jakiej pojemnosci czyta karty.
    pozdro.

• #19 09 Sie 2008 23:31
    mskojon
    Poziom 31  

Ja bym nie brał żadnego z nowych blaupunktów z błahego powodu - jakość plastików blaupunkta za nawet 800zł jest gorsza niż byle jakiego pionka czy jvc za 300zł, ogólnie wygląd i obsługa wg. mnie są do kitu, ale to moja osobista opinia.

• #20 11 Sie 2008 18:14
    piters33
    Poziom 10  

no dobra, piszecie ze szajs, a mieliscie kiedys takiego blaupunkta??.
    co do jakosci odtwarzania audio z sd czy pena czy cd jest takie same i nie uwierze ze lepsza jakosc z cd, chyba tylko z oryginalnej tłoczonej jak ktos wspomnial.
    co do plastikow dzisiaj ogladalem dokladnie ten model i wyglada ok, dziala tez dobrze, czyta i zmienia szybko utwory z sd, zalezy jaka sd ma predkosć, ma osobne ustawienia na radiu i na sd wiec mozna dostroic.

ale i tak zastanawiam sie nad modelem sd 48, ma jeszcze usb, i 4x50w.

ogolna jakosc moim zdaniem nie odbiega od np. jvc co posiadam taki starszy model z przed 6lat i wlasnie siada naped, a w zimie wogole nie czyta cd.

wiadomo ze nie ma co porównywac do alpine oczywiscie jakosciowo dla wymagajacych cudów.

• #21 11 Sie 2008 19:33
    mskojon
    Poziom 31  

Nie ma 4x50W tylko jakies 4x20-25w, jakosc nawet skopiowanej płyty jest o niebo lepsza od mp3, ponieważ format mp3 teoretycznie obcina to czego nie slyszy nasze ucho, w praktyce otrzymujemy obcięty kawał górnego pasma które jest na dodatek zniekształcone. Pół biedy jak ścieżka jest zripowana dobrze, nawet przy 128 kbit/s da się jakoś tego słuchać, ale ogromna większość piosenek ściąganych z internetu jest tak marnej jakości że ręce opadają. A zakładam że nie będziesz kupował kompaktów po to żeby je ripować do mp3 i wrzucac na kartę SD.
    Jak chcesz poczuć różnicę to wrzuć kompakt choćby do miniwieży a potem ten sam wrzuć do komputera, zgraj do mp3 i odtwórz na tym samym sprzęcie z komputera, jeśli nie zauważysz różnicy to jesteś osobą niewyczuloną muzycznie i nie wydasz fortuny na sprzęt żeby być zadowolonym.

Powiem krótko - jeśli masz gdzieś takie sprawy jak detaliczność i jakość dźwięku itp. a po prostu chcesz tanim i wygodnym sposobem wrzucić do radia 1gb mp3 to bierz to radio i się nie zastanawiaj.

• #22 11 Sie 2008 20:45
    piters33
    Poziom 10  

no ja wiem ze mp3 jest gorasz jakoscia, ale dlaczego mam ripowac do mp3???, moze lepiej wma??.
    w samochodzie to naprawde nie jes az tak odczuwalna ruznica miedzy cd a wma, jest napewno ale moze na kinie domowym, albo naprawde przy dobrej zabudowie car audio.
    nie wieze ze sluchasz muzy tylko w jakosci oryginalnej cd, chyba ze cie stac na oryginalne cd, a jak wiekszosc sciaga z neta i raczej jest wszystko w wma, mp3.
    a dlaczego ma niby 25W??, wszystkie sprzety maja podane moc max np:
    http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Details&&id_product=1937

a przy sinusoidzie tez bedzie mial 25W.

tak czy inaczej dzieki za pomoc i opinie.
    pozdro.

• #23 11 Sie 2008 22:12
    mskojon
    Poziom 31  

A to radio w ogóle odtwarza wma? Poza tym nie zauważyłem żeby wma miało lepsza jakość niż mp3, ja słucham mp3 bo muszę, ale kiedy tylko mam jakiś kompakt to słucham go do znudzenia. Moc max nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności wzmacniacza

• #24 11 Sie 2008 23:36
    Ache
    Poziom 19  

MP3 i WMA to jest prawie to samo tylko sie inaczej nazywa.. Tu i tu jest obcinane pasmo, nic nie beirze sie z niczego, przeciez cos musi zniknac z zawartosci pliku skoro z 40 MB zostaje 4 MB..

• #25 12 Sie 2008 05:45
    piters33
    Poziom 10  

no nie ze inaczej sie nazywa tylko ma lepsza jakosc jak mp3, nie duzo odbiega od cd:http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=4704&mode=threaded&pid=46861

Dodano po 50 [sekundy]:

ok, temat rzeka, nic ciekawego wiecej sie nie dowiemy.
    pozdro.

• #26 12 Sie 2008 23:26
    Ache
    Poziom 19  

Ja dalej twierdze ze to to samo a Twoj link nic nie wniosl :P I wogole caly ten temat jakis takis dziwny :P

• #27 14 Sie 2008 21:27
    HavocLP
    Poziom 9  

Lepiej po prostu napiszcie czy warto za 180zł brać takie radio :)

I mnie jeszcze jedna sprawa interesuje, czy mają ograniczenia pojemnościowe dla kart? Zacząłem szukać sobie radia i nawet tu padło coś takiego...jak to w końcu jest?

• #28 15 Sie 2008 21:03
    piters33
    Poziom 10  

proponuje dolozyc troszke i zakupic model sd 48.
    no wlasnie przyszedł do mnie wczoraj model sd 48, i nawet spoko gra, plastiki sa ok, jak ktoś wczesnie wspomnial ze sa kijowe, gra calkiem podobnie jak jvc co wczesniej mialem, karte 2gb obsluguje bez problemu i pena tez.
    duzo osob pisze ze mp3 czy wma to zla jakosc, a nie przyznaja sie ze wiekszosc na cd maja tez w mp3, a zawsze mozna zapodac zmieniarke i tak lepiej jak na jednym cd w radiu.

radio dla normalnego uzytkownika jest ok, dla maniaka audio co czepia sie kazdego szczegółu to zawsze bedzie zle.

dla mnie jest ok z skali ocen od 1 do 10, daje 7.

• #29 15 Sie 2008 22:41
    HavocLP
    Poziom 9  

Trochę dołożyć? :] SD27 można za 180zł dorwać a sd48 za 320zł ;) Dla mnie to kupa forsy.

BTW, mógłby ktoś doinformować mnie, bo nigdy nie montowałem i nie oglądałem radia...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5439537#5439537
    Nie wiem czy do mnie będzie można bez problemu każde radio podłączyć? Domyśliłem się już że kosta iso to to u mnie nie jest, tym bardziej że są dwie...

• #30 16 Sie 2008 19:27
    piters33
    Poziom 10  

to załóż iso i po problemie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME