Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer funkcja alarm

gulgot 26 Paź 2003 16:33 1722 3
  • #1 26 Paź 2003 16:33
    gulgot
    Poziom 12  

Do czego służy funkcja alarm w keh -p7800? (w podobnych też jest) Gdy ją włącze pod panelem miga czerwona led. Czy ta funkcja ma coś wspólnego z przewodem "door switch" wyprowadzonym z tyłu?

0 3
  • #2 26 Paź 2003 17:35
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Przy pomocy tej funkcji można zrobić z radia prosty alarm samochodowy.
    Konkretny przykład to KEH-P 8600R :Wejście z włącznika drzwiowego,wyjście na przekażnik do sygnału,dodatkowe we czujnika sterowanego masą i wejście do centralzamka załączające czuwanie gdy zamkniesz samochód.
    mam konkretny opis instalacji do 8600,jeżeli potrzeba to podam.
    Niewiem czy kolorki przewodow w twoim będą takie same.

0
  • #3 26 Paź 2003 22:49
    gulgot
    Poziom 12  

Fajnie by było. Bo skoro juz jest taka funkcja to warto cos wiecej o niej wiedziec. Z gory dzieki.

0
  • #4 27 Paź 2003 20:03
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Przewód biały:do włącznika drzwiowego.Jeśli łączy do masy,wybierasz w menu RFP-Alarm opcję DOOR-L:CLS.
    Jeśli łączy plusem to wybierasz DOOR-H:CLS

Przewód brązowy: wyjście alarmowe sterujące przekażnikiem.
    Przewód podłączasz do wejścia cewki przekażnika a wyjście cewki do masy.Stykiem przekażnika zasilasz syrenę lub klakson.
    Jeżeli używasz syreny to w menu ustawiasz wyjście alarmu stałe, a jeżeli klaksonu to ustawiasz pulsujące.

Przewód biało-czerwony: wejście na dodatkową czujkę,np.wstrząsówkę
    lub stłuczeniowy.Czujnik musi wyzwalać do masy.

Przewód biało-pomarańczowy:włącza i wyłącza funkcje alarmu:
    należy go podłaczyć do przewodu w centralzamku który otwiera drzwi.
    W menu należy wybrać typ sterowania,plusem lub masą.

W menu są jeszcze dodatkowe opcje ustawień funcji RFP-ąlarm,jak np. deaktywacja,jeżeli radio jest załączane przez kluczyk a panel został w domu.

Instalacja którą Tobie opisałem jest od KEH-P8600 R ,nie wiem jak to działa w praktyce,ponieważ nigdy jej u siebie nie podłączałem.
    Pozdrawiam Andrzej Ł

0