Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

paczka ampega bse410he a koncowka mocy

liteq 23 Jun 2007 16:34 674 0
    liteq
    Level 2  
    Witam
    jestem posiadaczem ampega 410he 200W przy 8ohm, ampeg jeszcze ze starym logiem , glosniki wydaja sie bardzo skuteczne, paczka glosniejsza od innych 200W lub troche wiecej jakie slyszalem.
    Potrzebuje do niej koncowki. Zestaw uzupelnia jeszcze pod xt live jako preamp (ta paczka jest jakby stworzona pod poda:] przenosi wszystko) i taki uklad mi bardzo pasuje, na razie uzywam domorobki koncowki 2x120W 4ohm. paczka to jest starszy rocznik czegos takiego http://www.ampeg.com/products/b/b410he/index.html

Potrzebuje zdecydowanie mocniejszej,zeby wykozystac mozliwosci paczki w miare dla niej zdrowo nie lapiac przestera. Oraz aby w przyszlosci pociagnela takze dodaktowa paczke. Fundusze mam bardzo ograniczone teraz, potrzebuje czegos na kilka miesiecy (potem jak splace inne kredyty pomysle o jakims konkretnym sprzecie:]) . oczywiscie zakladam ze bede uzytkowal to z glowa i mocniejsze koncowki od glosnikow wchodza w gre.

znalazlem cos takiego np http://allegro.pl/item207668219_koncowka_mocy_200w.html . pojdzie za ok 300zl, 8ohm , tyle wat co paczka niby, nowe lampy , mi sie wydaje ciekawe.

Zastanawiam sie takze nad IMG Stage Line STA-700, uzywana ok 500zl.

Jeszcze jedno pytanie. ogolnie to zdaje sobie sprawe ze najlepiej byloby laczyc paczki o tej samej impedancji , jednak czy byloby mozliwe zdobycie koncowki wzglednie tanio ,ktora polaciagnela by ladnie zestaw ampeg410he 8ohm z ampegiem bxt15 4ohm ? laczac je rownolegle potrzebowalbym czegos co zadziala od 2ohm w gore prawda?

natomiast szeregowo wychodzi 12ohm, jak to sie je?
    Moze to i troche dziwne polaczenie ale slyszalem ten zestaw w akcji i gralo to pieknie, i zachowane zostalo calo piekno tej mojej 410 a dostalo wielkiego selektywnego kopa basowego, gralo duzo glosniej....bylo jednak podlaczone pod jakiegos potwora svr , na ktorego mnie z pewnoscia nie stac:|

Rozpisalem sie ale chcialem w miare mozliwosci najblizej przedstawic moj problem:] Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.