Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta sieciowa w laptopie Acer po burzy :(

23 Cze 2007 18:12 3780 15
  • Poziom 14  
    Witam!

Dzisiaj po południu troszke popadało u mnie, troszke pogrzmiało i jak wróciłem do domu to juz karta sieciowa w laptopie nie działała.
    Laptop był ciągle podłączony, bo jak burza była to nie było mnie w domu i nikt go nie odłączył
    Mam przewieszkę kabla LAN przez ogród tak zrobioną, że w skrętce "idzie" 4kabelki do jednej koncówki zarobionej i 4 kabelki do drugiej końcówki.
    I na drugim komputerze (który podczas burzy był wyłączony) mam neta a na swoim lapie nie mam wogóle karty sieciowej wykrytej przez Windows

Czy mogła ulec zniszczeniu?
    Czy jeżeli sie spaliła, to czy uszkodzeniu mógł ulec jakis inny podzespół w lapropie?
    Czy kwalifikuje się to na gwarancję?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
    Pozdrawiam!
  • Spec od komputerów
    Raczej karta uszkodzona (komputer jej nie wykrywa,zaindukował się impuls w kablu.W tej burzowej porze trzeba niestety ale wszystko odłączać od komputera jak wychodzi się z domu.
  • Poziom 28  
    Można spróbowac jeżeli jest na gwarancji oczywiście nic nie wspominając o burzy jeżeli nie ma widocznych śladów przepięcia to może się udac a jak nie to zostaje karta sieciowa na pcmcia
  • Poziom 35  
    Jeżeli masz go jeszcze na gwarancji to warto oddać.

Jeżeli nie to będziesz musiał kupić kartę sieciową na PCMCIA lub USB.
  • Poziom 33  
    Prawdpodobnie przeszedł impuls elektryczny po kablu i spalił Ci sieciówkę. Jeśli laptop oprócz tego działa normalnie to prawdopodobnie ten element uległ tylko uszkodzeniu. Jeśli masz gwarancję, oczywiście skorzystaj z niej.
  • Poziom 14  
    Zastanawia mnie tylko czy uznaja mi to i czy wymienią?
    Z drugiej strony czy nie lepiej byłoby kupić za 20zł karte na USB i mieć spokój, bo jak elektronicy wezma się za lutowanie na płycie głównej laptopa, to nie wiem czy on wyjdzie z tego cało...
    I czy nie doczepią się, ze z systemem operacyjnym jest coś nie tak ;)...
  • Poziom 16  
    Jeśli myślisz że ktoś coś będzie wymieniał na płycie głównej to grubo się mylisz. Raczej prawdopodobne jest jeśli uznają ci reklamację sprzętu, wymiana całej płyty, czy nawet laptopa, nikt nie będzie tam niczego przelutowywał ani wymieniał.
    Spróbować zawsze można, a czy uznają reklamację, to już inna sprawa.

Niemniej jednak życzę udanej reklamacji !
  • Poziom 20  
    Acer ma gwaranta poza granicami Polski...
    Jeśli poślesz laptopa na gwarancje, a twój system jest nie taki jak na fakturze zakupowej, to go stracisz razem z danymi z komputera, bo zostanie przywrócony do systemu oryginalnego - zatem zgraj najpierw dane (albo zrób kopie całości Ghostem). Jeśli miałeś oryginalnie linuxa to go dostaniesz na nowo. Jeśli był golas - wróci bez systemu...

Co do reklamacji karty sieciowej - możesz zapomnieć, że gwarant uzna ci reklamacje. Układ jest uszkodzony na skutek przepięcia po niezabezpieczonym LAN'ie. Jeśli to wykryją - zostaniesz obciążony kosztami ekspertyzy, nawet jeśli nie będziesz go naprawiał, ale muszą cie o tym wcześniej uprzedzić...

Od kiedy posiadasz tego Acerka ?
    Jeśli jest "młody" powiedz, że taki do ciebie już trafił - może się uda...
  • Poziom 14  
    Mam go gdzies od października, więc troszke długo.
    Nie wiem czy by łykneli, takie coś, że nigdy nie korzystałem z jego karty sieciowej i nagle mi się zachciało.
    Własnie wiem, że może nie przejść motyw z tym że karta nie działa.
    Najgorzej że sie mam wątpliwości, co uzna serwis, bo u kolegi który tez ma Acera pojawiał się motyw że mu ekran gaśnie i laptop był juz kilka razy w serwisie i zamiast mu dac nowego to go ciągle męczą i nie chca dać nowego sprzętu.
    A jezeli wykryją, że karta uległa zniszczeniu po przepięciu, to bedę musiał pokryc koszty?
    Przeciez mogłem nie wiedziec, że to przez to...
  • Poziom 20  
    Ten acer ma WiFi, mogłeś mieć sieć bezprzewodową w domu, a kabel wsadziłeś dopiero na urlopie .... i nie zadziałał.
    Koszty ekspertyzy to w zależności od cennika 180 zł netto. Ja się właśnie procesuje z CSS Beskidy o laptopa bo mnie chcą obciążyć a nie zostałem poinformowany. A proces będą mieli o przetrzymywanie sprzętu.

Jeśli koledze naprawiali już taśme 3x to za 4 może zarządać zwrotu gotówki, byle wysyłał do serwisu poprzez sklep i były wbite naprawy gwarancyjne do karty...
  • Poziom 24  
    A ja tez mam takie pytanko co do karty siecowej w laptopie. Mam uzywanego acera i wszytko jest ok, jestem zadowlony. Tylko wlasnie wczoraj (nie bylo w tym momencie burzy) przełaczałem ze 3 razy na zmiane kabel sieciowy z karta sieciowa w starym PC i laptopie(2 koniec byl podłaczony do mojego nowego PC). I w pewnym momencie nie wykryło mi połaczenia sieciowego w starym PC - tak jakby nie było kabla(sprawdzalem na pare sposobow napewno poszla karta) ale na laptopie dalej działał. I teraz sie troszkę boję o karte w laptopie. Chodzi mi nie o to że ma to być na stałe tak podłączone i chcem stosowac zabezpiecznie przeciw skutkom burzy a o to że jak gdzies pojde do kolego lub nawet podłacze u siebie na chwile zeby przeniesc dane .... zeby jakos sie zabezpieczyc przed strata karty bo to dosc obnizy wartosc laptopa.
    I jeszcze takie jedno pytanko na temat burzy i elektroniki. W moj blok walnał piorun jakis miesiac temu. Jedyne straty to upalony kabel w puszcze od oswietlenia na złaczu, 3 swietlowki, i LCD na LPT do PC i teraz jaka szansa jest ze port jest w przadku , a jesli nie jest czy warto sie bawic w gwarancje mimo tego ze sklep w ktorym kupowalem plyte skasowano ?
  • Poziom 14  
    Nie chce się sądzic z nimi bo to szkoda czasu i pieniędzy a i tak pewnie nic mi nie powiedza i nic nie wywalcze a jeszcze mam wiele danych na kompie i zanim to przeniosę to będa wieki trwały.
    Wole kupic karte na USB za 20zł i miec wszystko gdzieś.

A kolega przez rzeczników dochodzi swoich praw i niestety nic nie pomaga :(

Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Tylko ze karta na usb obciaza system, dodaje zawsze pare ms do pinga, i wystaje. Jak to koledze nie przeszkadz to ok jesli tak to PCMCIA polecam ale tez ma swoje wady ... poprostu nie ma jak to wbudowana :D
    Kto powiedział ze masz sie odrazu sadzic ? Wystarczy ze sporobojesz na gwarancji i tyle. Firmy zadko kiedy robia ekspertyze przynajmniej w wypadku czesci do zwyklego PC. A co do danych to nie wierze ze nikt z kolegow nie znajdzie te 40gb na twoje filmy i muzyke. Dokumenty wystarczy zegrac na cd albo dvd i juz.
  • Poziom 14  
    w sumie to masz rację, że nie ma jak wbudowana, ale nie spotkałem się jeszcze z czyms takim, żeby sklep wymienił karte sieciowa lub wymienił laptopa bo zepsuta jest karta sieciowa :(
  • Poziom 20  
    Laptop ma konstrukcję "zwartą", zatem jeśli ci nie działa np port USB, LPT czy LAN jest to podstawa do reklamacji. To nie jest komputer stacjonarny w którym możesz podmienić uszkodzony element.

Zatem jeżeli chcesz go reklamować - to nikt ci łaski robił nie będzie.
    Pozostaje jeszcze kwestia jakości wykonanej naprawy, ale to już odrębny temat. (patrz przypadek kolegi).
    Ja sam reklamowałem jedno takie austriackie (chińskie) g...o jak GERICOM 4-ro krotnie na migotanie matrycy i powolną pracę (przegrzewanie). Dopiero płatna naprawa odniosła skutek.
  • Użytkownik usunął konto