Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-32PS12p nie włącza sie pulsuje dioda

andrzej drozdowski 23 Cze 2007 20:16 4262 5
  • #1 23 Cze 2007 20:16
    andrzej drozdowski
    Poziom 15  

Witam.Mam panasonica tx-32ps12p ,po włączeniu włącznikiem sieciowym tylko pulsuje czerwona dioda ,po odpięciu +B od transformatora i obciążeniu żarówką zasilacz pracuje poprawnie czyżby trafo impulsy h na tranzystorze ok ,tv dopiero co po gwarancji, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem i coś podpowie .W tej chwili nie mam testera żeby sprawdzić trafo .Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dzięki pozdrawiam.

Regulamin forum mówi:

11. W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji. W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu).

[_P_]

0 5
  • #2 23 Cze 2007 20:23
    rafalbecht
    Poziom 28  

Witam kondensatory w kolektorze hota sprawdzone i czy na pewno hot jest dobry radzę podstawic drugi bo właśnie dzisiaj sie naciąłem w takim 3 letnim panasonicu 29 cali pod napięciem świrował a jak wszystko ok to będzie trafo.

0
  • #3 23 Cze 2007 20:33
    pankracy 2
    Spec od TV

Witaj!
    Niekoniecznie trafopowielacz od razu , choć nie wykluczone , może coś go obciąża do sprawdzenia diody,może zwarta i daje taki efekt , najlepiej odłączać po kolei obciążenia.

0
  • #4 23 Cze 2007 20:49
    andrzej drozdowski
    Poziom 15  

Witam. Jednak to trafo po wyjęciu widać pod spodem pęknięcie i jakby coś brązowego wychodzące z pęknięcia .

0
  • #5 23 Cze 2007 21:01
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

1. Rękojmia!
    2. Trafo do wymiany!

PS.Popraw temat postu bo trafi on do kosza!

0
  • #6 29 Cze 2007 20:40
    andrzej drozdowski
    Poziom 15  

Witam.Wymiana trafa iregulacje wtrybie serwisowym przywracają tv do sprawności .Dziękuję wszystkim za pomoc temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.

0