Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tachograf w domu - jak podłączyć?

bibi666 24 Cze 2007 09:54 3553 4
  • #1 24 Cze 2007 09:54
    bibi666
    Poziom 9  

Potrzebuje podłączyć tachograf analogowy w domu, musi on rejestrować skoki prędkości, przystanki itd. Prosiłbym o podanie jak to wszystko podłączyć aby działało z góry dziękuje.

0 4
  • #2 24 Cze 2007 12:18
    rezystors
    Poziom 12  

osobiście jeżeli coś na krótką metę to impulsator do jakiegoś silnika z regulowaną prędkością obr. a całość do zasilacza, schemat połączenia impulsatora i zasilania do tachografu powinien być na obudowie. kiedyś były nawet takie gotowe przystawki, dziś przynajmniej u nas podpina się specjalnie zaprogramowany generator i można porównać dane z tachografu z zadanymi

0
  • #3 24 Cze 2007 14:32
    bibi666
    Poziom 9  

a dało by się go podłączyć tak aby szybciej rysował tarczki

0
  • #4 08 Lip 2007 06:53
    rezystors
    Poziom 12  

to raczej niemożliwe (no dość trudne) tarczka obraca się zgodnie z zegarkiem nie wiadomo jak będzie z rysikiem jego ruchy w takim przypadku również powinny być szybsze aby wykres miał ręce i nogi
    wytrzymałość mechaniczna też może mieć znaczenie

0
  • #5 27 Mar 2012 23:46
    Decade
    Poziom 8  

Podbijam temat. Czy takie cos da sie wykonac na AVR? (Jestem informatykiem, programowanie AVRa jest na moje mozliwosci, jakies bardziej zlozone uklady elektroniczne - raczej nie, w razie czego wezme do pomocy kolegow elektrotechników). + wzmacniacz do 24 V tego sygnalu pochodzacego z AVR. Wyobrazalem to sobie jako generator impulsów na przerwaniach czy czymkolwiek innym pozwalajacym sterowac gęstoscią impulsów + funkcja generujaca losowe dane. czy tachografy nie sa jakos zabezpieczone przed tego typu manipulacjami? Jak sprawa wyglada z cyfrowymi tacho - czy komunikują sie jakos z modułem samochodu czy po prostu zgrywaja wszystkie impulsy z impulsatora ktorego zrodlo jest np w skrzyni biegow i liczy obroty kół?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo