Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 97 jak wymontować wentylator wewnętrzny?

gadziuWLKP 24 Cze 2007 21:19 1007 2
  • #1 24 Cze 2007 21:19
    gadziuWLKP
    Poziom 11  

Witam, ponieważ po przeczytaniu wielu postów nie natrafiłem na podpowiedź, proszę o nią w tym poście. Oczywiście usterka jak najbardziej standardowa, jak udało mnie się przeczytać. Objaw, brak biegu 1,2,3 na wentylatorze. Powód? Padł rezystor, upaliła się kostka, rezystor wymieniłem, przewody podlutowałem bezpośrednio, ale temat nie jest zamknięty z powodu przytartego wentylatora, który za chwile pewnie spowoduje ponowne uszkodzenie rezystora. Fitr kabinowy wymieniłem, sprawdzając przy okazji jak kręci sie wentylator - szału ni ma :)

Moje pytanie - jak wyciągnąć wentylator bez rozbierania połowy deski? Jak już zauważyłem, można go wymontować spod schowka pasażera, jest jedna śruba 8, są jeszcze zaczepy metalowe do otwarcia pudła z wentylatorem. Ogólnie co widziałem z przodu odpiąłem, odkręciłem tą jedną srube, ale nadal trzyma, dokładnie nie wiem gdzie, napewno trzyma kanał powietrzny, którego za bardzo nie wiem jak zdjąć. Zależy mi na czasie, ponieważ mogę poświęcić na tą zabawe max 3 godziny w ciągu jednego dnia, pozdrawiam, dziękuje za info.

0 2
  • #2 24 Cze 2007 21:31
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

obracasz cały wentylator o 30° z ruchem wsakzówek zegara (przynajmniej tak w fordowskim TISie piszą)

0
  • #3 24 Cze 2007 23:34
    gadziuWLKP
    Poziom 11  

:) hm, ciekawe, dobry knyf, sprawdze jutro, podziękował

0