Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 2,0 z klima , szukam bezpiecznika ...

24 Cze 2007 21:49 3931 10
  • Poziom 25  
    Witam
    mam Vectre A 94 rok, silnik C20NE z klimą ,
    dmuchawa chodziła na 3 i 4 biegu ale pewnego dnia zaniemogła, wymieniłem rezystor dmuchawy na nowy , profilaktycznie włącznik ten 4 biegowy , silnik jest sprawny , szukam bezpiecznika ?
    powinien byś w skrzynce oznaczony jako F4 - 30 A ale u mnie nawet nie ma tych blaszek co wpina się bezpiecznik , zgodnie ze schematem elektrycznym jeśli ma się klimę to jest bezpiecznik oznaczony jako F47 - 30A niestety nie potrafię go znależc , rozebrałem pół desko szukałem po kablach
    niestety nie znalazłem nigdzie ,

czy ktoś jest w stanie mi pomóc
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    oznaczony F3 w komorze silnika
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 25  
    kolega jest pewien że to na pewno ten bezpiecznik, siedzi u mnie taki większy niż standardowy 30A ale akurat ten bezpiecznik jest sprawny ???
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    pewny to ja nie jestem bo nie sposób wszystko spamiętać więc mówie co widzę w opisie
  • Poziom 25  
    mam jeszcze pytanie czy w calibrze z roku 93 tez występuję w tym samym miejscu , to już pytam tak z ciekawośći bo kolega podjechał calibra i tez nie wystepuje u niego bezpiecznik w skrzynce koło kierownicy ?

mimo wszystko dziękuję że ktoś zechciał mi pomóc , jutro rano sprawdzę

dziękuje i pozdrawiam marniu
    dla calibry
  • Poziom 25  
    mam jeszcze jedno pytanko do pana skoro jest pan w temacie ,
    otóż dziś vectra zaczęła mi gasnąć na benzynie jak i gazie , po wyjęciu kluczyka ze stacyjki usłyszałem dziwne chrobotanie dochodzące z prawej strony w nogach pasażera przy drzwiach , dokładnie tam gdzie jest sterownik centralnego zamka KIEKERT za nim wisiał na kablu przekażnik i to on wydawał dżwięki tak jak by było zwarcie , odkręciłem klemę i wyciągłem ten nieszczęsny przekażnik , rozebrałem okazało się że dostała się tam woda i trochę ścieżki się utleniły , od czego jest ten przekażnik nr GM 12 38 966 , co prawda udało mi się naprawić te ścieżki ale chciałbym wiedzieć od czego on jest i czy na długo się zda ta naprawa czy może kupić nowy ...

pozdrawiam marniu
    jeżeli wisiał na kablach to raczej nie jest to oryginalna część instalacji.
    Co do naprawy lub jego wymiany to zapewne jest to zwykły typowy przekaźnik o stykach 30, 85, 86, 87 więc bez problemu dostępny za kwotę kilku złotych
  • Poziom 25  
    nie jest dokładany tylko tak napisałem że wisiał na kablach jest tam na niego miejsce , instalacja jest oryginalna dalej sprawdzałem i wiązka kabli idzie razem z innymi kablami ,
    przekażnik ma następujące styki 86 , 85 , 30 , 87b , 87 , 85b

mistrzem rysunku to nie jestem ale przedstawiam jak sa rozmieszczone styki przekażnika , na rysunki widać większe i mniejsze linie styków tak jest w przekażniku

tak jak wcześniej napisałem oryginał GM 12 38 966
    poniżej oznaczenie 32W93 pewnie to panu nie wiele mówi ... zauważyłem również że przy braku tego przekażnika i przekręceniu na zapłon nie zapala się kontrolka CHECK symbol silnika ,
    ten przekaźnik podaje zasilanie do pompy paliwa, ECM (wtryski, regulator prędkości biegu jałowego)
    pisząc prościej to tak jak dwa przekaźniki w jednej obudowie (da radę to podłączyć na zwykłych-tylko po co?)
  • Poziom 25  
    pytałem tak z ciekawości , bezpiecznik wymieniłem ten F3 był jednak spalony i dmuchawa ruszyła ,
    przekażnik już podłączyłem i autko pali i jeżdzi ,

pozdrawiam marniu