Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze zrzucaniem obrazy panoramicznego na komputer

jakub08 25 Cze 2007 08:05 794 2
  • #1 25 Cze 2007 08:05
    jakub08
    Poziom 10  

Witam.

Posiadam kamerkę Samsung-a VP-D371W. Kamerka nagrywa obraz panoramiczny (16:9). W komputerze mam program pinnacle studio 10 PLUS z patchem (studio 10,5) W ustawieniach przechwytywania jest możliwość przechwycenia panoramy jednak jest ona niedostępna (nic nie można wybrać a standardowo nie jest wybrana panorama. Jestem pewien że program ma to dostępne bo jak zmienię na przechwytywanie z kamerki internetowej to już mam tą funkcję dostępną. Może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Z góry dziękuje za pomoc.

0 2
  • #2 25 Cze 2007 09:21
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    a jak jest w setupie kamery ? co tam jest ustawione jako format wyjsciowy, ewentualnie w driverze musisz to ustawic. A jeszcze jedno czy ta kamera napewno nagrywa w 16:9 moze nagrywa 4:3 a potem programowo tnie to do 16:9. Taka sama opcje ma ten program, zgrywasz do 4:3 a potem konwertujesz do 16:9 ale zgrywaj jak DV jezeli to dalej przycinasz.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Cze 2007 10:52
    jakub08
    Poziom 10  

Tak ta kamera na pewno obsługuje 16:9. A co do programu to przed chwilą zauważyłem że program coś źle się załadował z początku załadował bo zgrywał obraz 4:3 a jak uruchomiłem go ponownie i jak już po raz drugi zacząłem zgrywać film na kompa to już na podglądzie widziałem że zaczął zgrywać panoramę. Nie wiem czemu tak się stało najwyraźniej coś się źle załadowała przy starcie ale wielkie dzięki za pomoc.

0