Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring - obudowa zewnętrzna, termostat + ogrzewanie?

adam88sjz 25 Jun 2007 09:42 1961 5
 • Helpful post
  #2
  Mariusz Ch.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.


  Układ zasilany jest z 230V AC. L - "faza" - brązowy lub czarny ; N - neutralny "zero" - niebieski . Trzeci zacisk - ochronny - żółto-zielony.


  Grzałka jest na przewodach. Termostat to KSD. Pamiętaj o założeniu konektorów od obudowy.
  Pzdr.
 • #3
  adam88sjz
  Level 16  
  Nie bardzo rozumiem jak to mam w dalszym ciągu podłączyć. A konektory mają byc podłączone do teog układu tak??
 • Helpful post
  #4
  Mariusz Ch.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.


  Trzeba położyć dodatkowy przewód z zasilaniem 230V AC. Podłączyć do bloku ARK ( te zaciski z wkrętem) w odpowiedniej kolejności (opisane poprzednio z zachowaniem kolorów izolacji żył) . Metalowe elementy obudowy mają przymocowane przewody w kolorze żółto-zielonym, zakończone złączem wsuwanym (konektor taki jak w instalacji samochodowej). Te złącza trzeba wsunąć na bagnety znajdujące się z prawej strony płytki i oznaczone symbolem uziemiena. Drugi koniec dodatkowego przewodu należy podłączyć do instalacji elektrycznej poprzez wyłącznik nadmiarowoprądowy np. 6A (lub 10) charakterystyka typu B. Jeśli instalacja jest trójprzewodowa zalecany jest wyłącznik różnicowoprądowy o prądzie zadziałania 30mA. Może być wyposażony w człon nadmiarowoprądowy. np. P 312 B6 (lub 10) 30mA .


  Jeśli poprzedni opis nie pomógł -> zaleca się wezwanie elektryka z odpowiednimi uprawnieniami :D

  Pzdr.
 • #5
  adam88sjz
  Level 16  
  Acha teraz juz rozumiem :) Jeszcze jedno zapytanko. Czy kamera musi byc na grzałce?? Jaka temperatura jest z tej grzałki??
 • #6
  Mariusz Ch.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.

  Grzałkę należy ułożyć tak, aby nie dotykała bezpośrednio kamery. Termostat (KSD) utrzymuje wewnątrz obudowy około 15°C. Moc grzałki szacowana na 50W.

  Dla wygody obwód antymrozowy można wyposażyć w regulator temperatury , który automatycznie załączy obwód w przypadku spadku temperatury otoczenia. Wtedy z tego obwodu nie możemy zasilać nic innego.


  Pzdr.