Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cichy wiatrak do zasilacza Chieftec GPS400-101AA

25 Cze 2007 12:45 3873 4
  • Poziom 23  
    Jakis czas temu wiatrak w moim zasilaczu zrobil sie koszmarnie glosny. Smarowalem 2 razy i znow problem powracal, w koncu poirytowany kupilem nowy. Kupilem w elektronicznym wiatrak Sunon, za 50 zl, ktory mialbyc super-swietny. Moze i jest wydajny, ale GLOSNY! Jak komp nic nie robi to jeszcze jest ok, tyle ze ja czesto na noc puszczam kompilacje duzych programow, a jak wiadomo to obciaza procka i w efekcie zasilacz. Prosze o jakies nakierowanie mnie, moze linki do allegro, na cichy wiatrak ktory bedzie dobry do tego zasilacza (Chieftec GPS400-101AA). Dodam ze ten ktory byl zamontowany oryginalnie byl wystarczajaco cichy.
  • Poziom 37  
    Popatrz też na Actic Cooling.

A może wymiana zasilacza? Ja korzystam z Xilence Power 480 W - przy maksymalnym obciążeniu jest praktycznie niesłyszalny z odległości 30 cm od obudowy.
  • Poziom 19  
    Może trochę niedokładnie na temat, ale myślę że warto o tym wspomnieć.
    Otóż mój znajomy miał podobny problem z tymże zasilaczem i też wpadł na pomysł wymiany wiatraka na cichszy, zasilacz rzeczywiście mniej hałasował, ale za to zaczął się strasznie grzać, doprowadziło to po 3 tygodniach do jego uszkodzenia.
    Więc niech kolega uważnie obserwuje co się będzie działo po tej wymianie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Dziekuje za odpowiedzi, zakupie jeden z wymienionych wiatrakow. Tak jak napisalem - nie wymagam niewiadomo czego, fabryczny wentylator byl wystarczajaco cichy...