Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Okipage 14ex - szare pasy

miro 11 25 Jun 2007 16:05 2060 9
 • #1
  miro 11
  Level 11  
  Na wydruku pojawiają się poziome szare paski o szerokości 1,5 cm w równych odstępach ale nie na tych samych częściach strony :-(
  Na tych paskach widoczny jest wcześniejszy wydruk, podczas druku pustej strony mam tylko szare paski :-(
  Czy ktoś wie jak można z tym walczyć ??
 • #2
  piotrek1980
  Level 16  
  Fakt faktem model nie ciekawy i kardridz troszke tez.Posprawdzaj sobie styki na kardridzu i w drukarce.Ja miałem problem kiedys z elektroda ładujaca ,albo moze jest gdzies zwarcie na hv
 • #3
  marek216

  Level 43  
  Na początek podmień moduł z bębnem - jeśli problem nie zniknie to winny jest piec.
 • #4
  Orasiel
  Level 11  
  albo listwa nie zbiera nie potrzebnego toneru lub za dużo sie sypie
 • #5
  miro 11
  Level 11  
  Niestety nie mam nic na podmianę żeby sprawdzić :-(
  Wysypałem toner, przedmuchałem całą kasetę, sprawdziłem styki i połączenia, rolki, listwę zgarniającą, według mnie wszystko dobrze !?!?
  Niestety problem dalej występuje !?!? Ciekawe jest to że po oczyszczeniu kasety pierwsze strony były super, ale od około 4 problem powraca.
  Jak dla mnie wygląda na to że bęben jest lekko naświetlony (pasek w jednym miejscu) i taki jest efekt, tym bardziej że pasy te pasują do obwodu bębna. inne rolki mają mniejszą średnicę. Jeżeli się mylę to proszę o komentarz.
  Szkoda kaski na tą drukarkę ale jak bym był pewny że to bęben to wydam 35pln. Czy ktoś zna jakąś metodę domową na sprawdzenie bębna ???
  Dzięki za wszelkie sugestie :-)
 • #6
  horse667
  Photocopiers specialist
  Sprawdż, czy bęben nie ma na końcach wytarć do metalu, jeżeli tak to na pewno jego wina, ewentualnie można sprawdzić to zawijając na końce taśmę klejącą, izolującą owe przetarcia. Problem spotykany w innych cyfrowych maszynach i drukarkach.
  Pozdrawiam horse
 • #7
  Calculus
  Level 25  
  Sprawdź, czy paski wychodzą co obwód bębna, o ile pamiętam bęben ma średnicę d=30 mm, obwód l=3,14d l=94,2mm Jeżeli to ta odległość, to bęben. Sprawdź jeszcze styki masy bębna.
 • #8
  miro 11
  Level 11  
  niestety to jest dokładnie ta odległość 94mm pomiędzy pasami, zastanawia mnie tylko fakt występowania treści wydruku na tych pasach. Wcześniejsza treść wydruku pojawia się jako odbicie na kolejnym pasie ??
  Styki są ok, sprawdzałem już dwa razy. Pomyślę o zakupie bębna. Czy ktoś wie gdzie kupić taki bęben do 40 PLN, ja narazie znalazłem za 80 i więcej trochę zadużo niestety.
 • #9
  Calculus
  Level 25  
  Niestety ja też mam dostępny za około 80 zł i nie znalazłem taniej. Co do pasów, to odbicie pojawia się, ponieważ bęben w tym miejscu pracuje z innymi właściwościami, drukarka nie jest w stanie wyrównać różnic potencjałów na powierzchni bębna i powstaje obraz jeszcze przy następnym obrocie.
 • #10
  miro 11
  Level 11  
  Sprawę uznaję za zamkniętą :-)
  Kupiłem w końcu bęben za 70PLN na ALLEGRO, zmieniłem i wszystko wróciło do normy. Miałem zielony a założyłem niebieski :-)
  Wydruki super, mimo moich obaw co do rolek i innych elementów kasety :-) Jest przy tym trochę zabawy :-) Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie uwagi.