Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Microcom ad 2656 - konfiguracja

25 Cze 2007 16:36 4705 1
  • Poziom 12  
    Przejrzałem forum i w nie znalazlem odpowiedzi dla siebie, stad moj post. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze....
    Problem przedstawia sie nastepujaco. Mam siec zlozona z 2 komputerow, w.w. routera i lacze sie z internetem przez usluge Neostrada 512. Nim zakupilem router moglem poprzez modem neostrady przegladac stronki www i w tle chodzil mi emule z niewielkim transferem.
    Po zainstalowaniu routera nie jestem w stanie przegladac stron www gdy dziala mi jakies p2p.
    Dodatkowo mam problem z gg. Ludzie mi pisza, ze nie odpowiadam na ich wiadomosci, ze pojawiam sie i znikam.

Co zrobilem zeby sobie poradzic z problemem.

1. Poszukalem instrukcji obslugi do routera:
    http://www.microcom.cz/download.php?doid=682
    Niby jest obszerna, ale za cholere nie wiem jak skonfigurowac firewalla, jak poustawiac wirtualne porty itd.

2. Przeszukalem siec, zainstalowalem sobie cfosspeeda i troche sie poprawilo sie, ale tylko troche. Byc moze byloby lepiej gdyby router pozwalal na wyslanie pinga, a nie pozwala. Gdy wklepie w oknie cmd polecenie tracert www.elektroda.pl w wyniku otrzymuje same gwiazdki.

Poszukuje nastepujacej pomocy:
    1. Jak skonfigurowac router, aby wypuszczal pingi
    2. Jak ustawic router/gg aby komunikator dzialal normalnie?

Bede wdzieczny za kazda pomoc, strasznie sie frustruje, ze wywalilem kase na badziewny sprzet. Byc moze przyjdzie zbierac kase na jakis 3com?
    Pozdrawiam forumowiczow
  • Poziom 13  
    Dla neostrady powinny byc takie wartosci:
    VPI-0 ale sprubuj tez na 8
    VCI-35
    MULTIPLEX-VC
    PPPoA lub PPPoE.
    A jak odpowiednio skonfigurujesz router to komunikator bedzie Ci normalnie chodzil.

Pozdr