Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rotor i łączenie w trójkąt albo gwiazdę.

25 Cze 2007 19:02 3772 10
 • Poziom 9  
  Witam Pytałem już o to ale nie dostałem jednej odpowiedzi tylko pytania dodatkowe ale teraz już dodam zdjęcie.... Więc mam taki problem robię rotor do elektrowni i za Chiny nie wiem jak połączyć cewki w trójkąt albo gwiazdę. poniżej zdjęcie jak mam zrobione cewki tylko prosze napiszcie albo dajcie jakiś obrazek czy rysunek jak to połączyć. Bo podobno nie jest to trudne ale nikt z moich znajomych nie wie. Ale tu są eksperci :D rotor i łączenie w trójkąt albo gwiazdę.[/img]
 • Poziom 43  
  Witam,
  przy takiej "ilości informacji" to i żaden Chińczyk (nawet ten najbieglejszy w tej dziedzinie wiedzy) Tobie nie odpowie... :cry:
  Co to za maszyna elektryczna?
  Domyślam się, iż jest to prądnica trójfazowa z magneśnicą na stojanie (kuriozalne rozwiązanie), jakie bieguny magneśnicy (jawne, utajone), ile par biegunów, ile żłobków na obwodzie rotora?
  Jak odpowiesz na wszystkie powyższe pytania, to być może, jeśli będą one spójne, będą i odpowiedzi...

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  jest to rotor do elektrowni ale pomijamy WSZYSTKO nie ważne ile magnesów itp itd. po prostu możecie mi powiedzieć jak łączy sie 12 cewek w gwiazdę?[/u]
 • Pomocny dla użytkowników
  Gwiazda ma jeden punkt wspólny a cewki łączysz szeregowo w zestawie po 4 (wybierz sobie, która jest 1) - koniec poprzedniej z początkiem następnej ...

  1,4,7,10
  2,5,8,11
  3,6,9,12

  może coś z tego wyjdzie

  w układzie trójkąta, łączysz po prostu końce tych czwórek ze sobą i wyprowadzasz jako 3 fazy ..

  co ci mozna więcej powiedzieć na podstawie tak skąpych informacji
 • Poziom 43  
  atrob napisał:
  jest to rotor do elektrowni ale pomijamy WSZYSTKO nie ważne ile magnesów itp itd. po prostu możecie mi powiedzieć jak łączy sie 12 cewek w gwiazdę?[/u]

  Na takie "dictum" to tylko do wróżki... oraz po nauki podstawowe z elektrotechniki, ponieważ o logicznym myśleniu (i samodzielnym) oraz o minimalnej wiedzy z geometrii już nie wspomnę... :cry:

  Quarz
 • Poziom 9  
  ale weź mi kolego odpowiedź czy wiesz jak połączyć cewki w gwiazdę czy nie? bo jeśli nie wiesz to nie odpowiadaj. zadałem proste pytanie i oczekuje równie prostej odpowiedzi. zauważ że temat jest jako POCZĄTKUJĄCY....
 • Poziom 43  
  atrob napisał:
  ale weź mi kolego odpowiedź czy wiesz jak połączyć cewki w gwiazdę czy nie? bo jeśli nie wiesz to nie odpowiadaj. zadałem proste pytanie i oczekuje równie prostej odpowiedzi. zauważ że temat jest jako POCZĄTKUJĄCY....

  Taaaa... oczywiście, pytanie proste, ale odpowiem Tobie pytaniem na pytanie:
  ta Twoja "elektrownia" ma prawidłowo działać, czy tylko ma być atrapą?
  W przypadku pierwszym odpowiedzi ode mnie nie otrzymasz bez uzupełnienia informacji o której napisałem w pierwszej mojej odpowiedzi.
  W przypadku drugim już odpowiedź otrzymałeś...

  Poza tym, zalecam Tobie więcej pokory, zamiast pokazanej w powyższym Twoim poście buty (ale przy kompletnym braku wiedzy).
  Skoro pytam, to chyba istnieją jakieś przesłanki, iż jest to (przynajmniej dla mnie) informacja istotna.

  Quarz
 • Poziom 9  
  no ok. co ja mam tu dużo mówić. znalazłem gdzieś kiedyś w necie "schemat" aby zrobić prądnice: potrzeba 12 magnesów neodymowych , 12 cewek później mostek gretza aby był prąd stały, później ewentualnie przetwornice 12/220V. tylko nie jest tam napisane jak połączyć te cewki w gwiazdę. przecież nie połączę ich równolegle...
 • Poziom 27  
  Quarz - popieram
  Pytanie z gatunku jestem chory,
  jakie lekarstwo mam zażyć?
 • Poziom 30  
  Ja tak może trochę nie na temat, ale po co jechać z Gdyni(tutaj jestem ja) do Kołobrzegu (tam jesteś ty) przez Przemyśl, jeżeli możno przez Słupsk i Koszalin (kilka razy bliżej).
  A teraz do rzeczy. Jeżeli potrzebujesz jak piszesz prąd stały to po jaką cholerę generować prąd 3-fazowy, a potem prostować? Czy nie prościej od razu generować prąd stały?
  A sprawa następna. Piszesz że masz mieć 12V. Czy zadałeś sobie trud policzenia jaki strumień powinny mieć magnesy neodymowe i z jaką prędkością trzeba będzie kręcić wirnikiem, aby takie napięcie otrzymać?
  I czy w tym co ściągnąeś z netu jest rozwiązane jak te twoje trzy fazy z wirnika odebrać? Może powinieneś odwrócić układ i magnesy zamontować na wirniku, a cewki na stojanie (taki jest normalny model pracy prądnicy).

  A odpowiedź, jak połączyć w gwiazdę juz otrzymałes od jednego z moich przedmówców i chyba nie zrozumiałeś tak prostej sprawy, bo dalej się o to dopominasz przy okazji próbując obrazić innego użytkownika forum.

  Jeżeli nie rozumiesz tak prostego opisu (to co napisał Paweł Es.), to może daj sobie spokój z całą sprawą i nie brnij dalej narażając się na niezbyt przyjemne potraktowanie przez innych.

  Pozdrawiam wszystkich

  jjanek
 • Poziom 9  
  Wiem bardzo dziękuje Pawłowi Es ! Jest to jedyna Osoba, która odpowiedziała na moje pytanie tak jak chciałem. a z użytkownikiem Quarz po prostu hmmm dyskutowłem :) dziękuje bardzo za wypowiedzi. temat uważam za zamknięty.
  Dziękuje wam i Pozdrawiam Pawła Es.

  atrob