Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Estradowe Q1536

25 Cze 2007 21:45 3791 29
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem to coś pokroju OMNITRONIC. Skuteczność 92dB. I chyba jeszcze gwizdek piezo. To mówi samo za siebie. To sie nie nadaje na estrade. Dozbieraj i kup coś naprawdę pożądnego.

---EDIT---
    dj-MatyAS mnie ubiegł. O kilka sekund:D
  • Poziom 23  
    A jakie ma być zastosowanie dla tych "cudownych paczek"?
    Jak jakieś poważniejsze nagłośnienia to od razu sobie odpuść, ale jak ma być na nieduże imprezki i ogólnie na amatorską robote to może sie nada.
    (trzeba by sie dowiedzieć od sprzedającego na jakich głośnikach to poskładane i jak cięte)
  • Poziom 36  
    w poprzednim temacie pytałeś o omnitroniki, to jest porównywalna jakość. albo jeszcze gorzej -> tania 15+piezo? Toż brzmienie musi być naprawdę "z innego świata". tylko proszę nie zakładaj 3-ciego tematu o tym samym. Dobre firmy zostały ci polecone w poprzednim temacie.
  • Poziom 9  
    Szukam czegoś taniego w miarę przyzwoitego dla znajomego. On nie chce na razie wydawać więcej kasy, bo nie ma pewności czy będzie miał w tym sezonie letnim dużo imprez i czy mu się ta inwestycja szybko zwróci - stąd te moje pytania o kolumny z tej półki
  • Poziom 36  
    W przypadku takich kolumn może mu sie wogóle nie zwrócić ze względu na prawdopodobieństwo awarii, a jesli jeśli by miał zamiar wymieniać sprzęt w przyszłym roku, to sporo by stracił na odsprzedaży i w rozliczeniu by wyszło że gra nie warta świeczki.

no i te kolumny nie zasługują na miano "przyzwoitych"...

W przypadku kupowania na allegro trzeba jeszcze doliczyć transport i ryzyko uszkodzenia paczki. Moim zdaniem najlepiej odsłuchać kolumny, ja bym nie kupował w ciemno (chyba że firma renomowana). Odsłuch szybki i w amatorskich warunkach nie daje co prawda pełnego obrazu kolumn, ale jeśli to totalny szajs, to można się zorientować i nie wtopić kasy. A w tym wypadku jak napisali poprzednicy, odsłuchiwać nie trzeba, wystarczy zobaczyć hehe

Czy znajomy ma jakieś kolumny, czy dopiero zaczyna?
  • Poziom 9  
    Znajomy gra na super sprzęcie kolegi. Chce zacząć działac więcej na własną rękę i nie wie jak mu się robota rozkręci, dlatego podchodzi do tematu póki co ostrożnie. Nie problem kupić super kolumny Eminence'a lub Electro-Voice to można w każdej chwili i na pewno sprzęt będzie dobry, ale zarobić na tym i żeby się szybko zwróciło to już troche trudniej ;-)
  • Poziom 14  
    Kolego, ja bym tych paczek nawet za darmo nie chciał. Poszukaj sobie coś pokroju ldm'a, wharfedale pro, czy elestra. Szukaj , i słuchaj. Nie kupuj (znaczy, niech kolega nie kupuje...) żadnych "no name" - przeważnie z jakimiś piezakami, i o zgrozo, "wooferami" na "mientkich, ładnie wyglądających " zawieszeniach(w tym przypadku piszą, że na sztywnych, uhmm) . Najlepiej w tym przedziale cenowym podwoić kwotę razy dwa, i masz spokój.Nawet, jeśli Ci się nie zwróci w jeden sezon -
    tak naprawdę rzadko komu się zwraca - To przynajmniej spokojnie je powinieneś odsprzedać. Jeszcze raz proponuję : żadnych "no name " !!! Ldm, elestra, wharfedale pro, das audio , lub podobne.

p.s.1 Te kolumny z allegro jak przenoszą od 30-2000 hz, to ja jestem Tina Turner, hehe.

p.s.2 A co to za super sprzęt kolegi? Może coś więcej ? To może być również jakiś punkt odniesienia do propozycji bądź opinii, które możemy przedstawić ?
  • Poziom 9  
    Kolega ma kilka zestawów: m.in. HAND BOX, JBL, elektro-voice sam też kupował głośniki i składał. Chcemy rozszerzyć działalność i mieć tyle sprzętu aby jednocześnie obstawiac kilka imprez. Przede wszystkim dwa wielkie plenerowe festyny lub zabawy na 2000 osób
  • Poziom 22  
    Na plener ?? 2000 tyś osób?? z paczkami pokróju Omnictronic i niżej??
    Wydaje mi się, że twoje podejście jest co najmniej dziwne. Dobra firma nie dokupuje mieszanych paczek na zasadzie: robię małe imprezy to jak dokupie trochę wiecej paczek to będę robił duże imprezy". Jeśli jest innaczej to mnie popraw...
    Na takie imprezy to trzeba mieć przemyślany zestaw pokroju np. 2x Polaudio po 2 x SAT212 (krótka tuba ) i 4 x TP118.
  • Poziom 9  
    czasami są potrzebne marne kolumny i na imprezy do postawówki lub gimnazjum, wtedy wystarczy tani sprzęt, którego nie szkoda nawet zostawić tam na kilka dni z obawą że coś się stanie.
  • Poziom 32  
    To sa DIBEISI . Skrzynki sa solidne ale glosniki kiszka. 92dB? Watpie i w to bo slyszalem.
  • Poziom 14  
    Kolego, nie obraź się, ale uważam że podejście Twoje (Wasze) do plenerów
    jest, uhmmm, wg powiedzenia : z motyką na księżyc .Zresztą można wywnioskować, że nie tylko do plenerów, ale do ogółu istoty rzeczy. Nie piszę tego, żeby Was (Ciebie)obrazić, ale temat nagłośnień profesjonalnych nie jest Twoją (Waszą) najlepszą stroną. Swoje (Wasze) podejście właśnie zaprezentowałeś Swoimi postami powyżej.

p.s. Wiem, że nikt nie mówi głośno, ile zarabia, ale trzeba się cenić. A Ty kolego wraz ze swoim znajomym przy okazji pewnie zaniżacie stawki, bo nie wierzę, że godnie podchodzicie do interesu.Poza tym jeszcze jedna rzecz -chłopie! - sprzęt nie zwraca się NIGDY w przeciągu roku.To jest kilka lat.Nooooo, chyba że się kupuje badziewne wynalazki, lub samemu je się klepie...Nasze podejście do tego aspektu jest wciąż śmieszne - jak nie "wyciągniesz" z interesu 100 % marży w miesiąc to kiepski interes.Chyba tylko Polacy tak mają. Kuźwa mać!

p.s.2 Przy okazji jeszcze jedna rzecz - to, że spora część widzów nie potrafi do tej pory rozróżnić dobrej jakości dźwięku od złej nie upoważnia Was moim zdaniem do robienia publicznej chały.Bo jak sądzę, już chyba nie raz takową odwaliliście.

p.s.3 Jeśli mi któryś z moderatorów zechce dać jakieś uprzedzenie, czy coś innego - proszę bardzo. Ale zawsze będę tępił podobne postawy i zachowania.Człowiek nie po to za....... , żeby potem wyczytywać takie rzeczy...I zastanawiać się, po jaką cholerę ja to ciągnę ?!....

Pozdrawiam !
  • Poziom 9  
    Typowe podejście przeciętnego Polaka - najmądrzejszy i wchechwiedzący, a wszyscy inni to głupcy. Skoro zadaję tutaj pytania, to proszę o życzliwą i przyjacielską dpowiedź. Powiedz mi w takim razie jaki Ty masz sprzęt, ile kolumn w życiu przetestowałeś, ile imprez zagrałeś, ile osób było na tych imprezach? Ile lat jesteś na estradzie i co to za "estrada"? Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Cytat:
    Kolega ma kilka zestawów: m.in. HAND BOX, JBL, elektro-voice sam też kupował głośniki i składał. Chcemy rozszerzyć działalność i mieć tyle sprzętu aby jednocześnie obstawiac kilka imprez. Przede wszystkim dwa wielkie plenerowe festyny lub zabawy na 2000 osób

to ja już nie wiem, te paczki są ci potrzebne do zabaw w szkole czy do czego, bo już nie wiem? Do niczego innego się raczej nie nadają o ile do czegokolwiek.

co doradzał ten kolega w takim razie? bo raczej nie tego typu kolumny (już mniejsza o marki, bo tego typu badziewie jest pod mnogością nazw). A ten znajomy z którym chcesz rozkręcić interes, jeśli gra już jakiś czas, to takie podstawowe pojęcie również powinien mieć, chociaż różnie bywa.
  • Poziom 25  
    Widzę że trzeba zrobić porównane jak krowie na rowie bo kolega robertoxxx tylko "widział jak szwagier nagłaśniał":
    Jak porównać te kolumny do np samochodu to dla mnie są na poziomie starej WSK'i, bo to nawet nie stary maluch. Zresztą, kup, porównaj choćby z tymi handboxami o których pisałeś. Sam zobaczysz po co na forum niektórych krew zalewa jak słyszą o paczce mega 15"bass+5piezo. I powodzenia z takim sprzętem na imprezach "do 2000 osób". Bedzie Ci potrzebne.
  • Poziom 36  
    no i co tu dużo mówić, para dobrych nawet kolumn o takiej konfiguracji, na 2000 osób na pewno nie starczy, a na jakieś 200 (albo i mniej, w zależnosci od typu imprezy).
  • Poziom 17  
    robertoxxx napisał:
    Typowe podejście przeciętnego Polaka - najmądrzejszy i wchechwiedzący, a wszyscy inni to głupcy. Skoro zadaję tutaj pytania, to proszę o życzliwą i przyjacielską dpowiedź. Powiedz mi w takim razie jaki Ty masz sprzęt, ile kolumn w życiu przetestowałeś, ile imprez zagrałeś, ile osób było na tych imprezach? Ile lat jesteś na estradzie i co to za "estrada"? Pozdrawiam

kolo powiedzial ci prawde i tyle co do kolumn to mozesz je kupic bo same paczki wygladaja ladnie a te gary to tak jakby gratis ... mozesz go wziac ale nie musisz ;p
  • Poziom 28  
    to że paczka wygląda ładnie nie znaczy że gra dobrze jak sadzę to wirówka a wiurówka nie gra najwspanialej takie kolumny kupuje się na dyskotekę napina sie dużo większą końcówkę gra sie cały czas na przesterze(nie robi różnicy w tych kolumnach) i na koniec imprezy robi im się krzyżyk i odkręca końcówkę na maxa
    później kupuje sie następne badziewne głośniki do tej paczki i robi sie następne show

kolego za 1200 zł masz komplet LDM do którego na pewno te kolumny się nie przystawią
    a poza tym kto ci każe sprzęt nowy kupować
    kup kolumny od zespołu który gra po weselach takie kolumny nie są zmęczone życiem bo nie są odkręcane bo zaraz jakaś starsza pni sie rzuca że jej za głośno na weselu
  • Poziom 36  
    Jak za obudowy, to mimo wszystko odrobinę za drogo :D

wiórówka nie gra zbyt ładnie, a co gra dużo lepiej sklejka? to akurat chyba najmniejszy problem w tych kolumnach. Chociaż jest prawdopodobne że np. po niedługim czasie zaczyna odchodzić materiał bo użyty klej jest kiepski, narożniki mogą łatwo pęknąć. hm...
  • Poziom 28  
    tak sklejka bo jest twarda i elastyczna a nie krucha jak wirówka
    a poza tym kto jest pewien czy ta kolumna była chociaż liczna
    może jaka stolarzowi wyszła taka jest
    ja bym nawet na tą aukcje nie patrzył
  • Poziom 17  
    Ky$sio napisał:
    robertoxxx napisał:

kolo powiedzial ci prawde i tyle co do kolumn to mozesz je kupic bo same paczki wygladaja ladnie a te gary to tak jakby gratis ... mozesz go wziac ale nie musisz ;p

nie bijcie to byl taki joke! (sarkazm) głównie chodzilo mi o to ze najdrozsza rzeczą w tych kolumnach jest obudowa ... bo glosniki pewnie sprowadzaja po 30zl/szt a piezo gratis hehe

pzdr
  • Poziom 36  
    ale pamiętam niedawno na forum były na poważnie rozważania czy warto kupować dla samych obudów (i wstawiać dobre głośniki) gdy ktoś nie ma możliwości lub chęci ich zrobienia w domu.

Ale ja stoję na stanowisku że to się raczej nie opłaca bo ciężko cokolwiek "odzyskać" z odsprzedaży oryginalnych głośników, i wychodzi po wymianie nie taniej niż komplet ze sklepu :)
  • Poziom 28  
    ja ci dobrze radze nie kupuj tego
  • Poziom 16  
    Witam
    Jeżeli te kolumny mają po 700 watt mocy - to rozumiem w piku, czyli 350 muzycznej, a więc 175 rms to tak na mój "chłopski rozum".
    Kolego zadałeś pytanie, to odpowiem krótko - nie znam tych kolumn, ale kup je i przekonasz się sam że wszyscy mieli rację że kupno ich odradzali.
    Mała informacja, gram po "chałturkach" już 35 lat.
    pozdrawiam
    Klezmer
  • Poziom 22  
    Jak na gości, któzy już nie jedną impreze zagrali, nie jedne kolumny testowali, i Bóg wie co jeszcze, to nadal wasze pojęcie w tym temacie jest nieduże. Jeżeli koniecznie musi to być budżetowo, to może przejżyj temat założony przeze mnie, a dowiesz sie, jakie możesz kupić tanie kolumny, któe zagrają dość dobrze https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic781558.html - temat już troszke nei aktualny, ale warto zobaczyć, co w cenie do 1000zł za sztuke jest warte zakupu.
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów ponieważ to mój pierwszy post :)
    Chciałem na wstępie przeprosić że wrzucam się do dyskusji z moim pytaniem ale nie chce zakładać nowego tematu a moje pytanie jest mocno zbliżone do tego które zadał autor tematu a mianowicie:
    Jestem początkującym muzykiem na razie gram sam ale jest już drugi do zespołu gram na klawiszach i śpiewam na razie małe imprezki i szukam dobrego nagłośnienia w przystępnej cenie.
    Aktualnie posiadam wzmacniacz LDM SKM-7 i do tego dwie kolumienki 240W lecz nie ukrywajmy jest to za mało na imprezy typu "18", "50" już o graniu w plenerze nie wspomnę typu bary lub mniejsze imprezki plenerowe. Miałem ostatnie okazje grać festyn taki mniejszy na ok. 200 osób lecz kolega mi pomógł pożyczył mi swoje 2x700W POL Audio z domu kultury bo jest tam dyrektorem ale nie będę bez przerwy na łasce innych więc szukam czegoś dla siebie na początek (nie nowego) i moje pytanie. Mogę liczyć na waszą pomoc. Powiedzmy że na raie końcówkę mocy pożyczał bym od kumpla QSC 1300 USA ponieważ lerzy mu i się kurzy w domu kultury a sprzedać jej nie morze bo nie jest fizycznie jego. Więc chce kupić coś uniwersalnego w miarę w przystępnej cenie i co by sobie dobrze radziło nawet na większych zamkniętych imprzach 100os. lub w plenerze 150-200os.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam Abdulw ;)
  • Poziom 16  
    witam
    Kolego , zaraz zaczną się pytania : ile masz kasy, gdzie grasz ile wejść itp,itd. Na forum jest BARDZO DUżO odpowiedzi na Twoje pytanie, dlatego radzę abyś usiadł wygodnie i spokojnie przeglądał posty, a na 100% znajdziesz w krótkim czasie wszystko o co chciałbyś zapytać. Tyle mogę szczerze Tobie doradzić.
    pozdrawiam
    Klezmer
  • Poziom 36  
    Dopiero co poprzedni użytkownik dał linka a pytanie znowu to samo. hm...