Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki temperatury-potrzebuje porady

finch 25 Cze 2007 23:25 1096 2
  • #1 25 Cze 2007 23:25
    finch
    Poziom 20  

Witam

Tak więc jak w tytule musze zrobić czujniki temperatury genralnie idee takiego urządzenia znam tylko że potrzebuje czegoś dokładnego.

Czujniki będą połączone do przekaźnika programowalnego który może przyjąc sygnał 0-10V i czytać go co 0.1V. POtrzebuje dwóch czujników o zakresi 0°-100°C oraz dwa o zakresie od -50°C do 50°C jeden czujnik będzie pracował na zewnątrz drugi drugi w pomieszczeniu natomiast pozostałe dwa w urządzeniach elektronicznych do pomiaru temperatury w środku. Co możecie mi poradzić w tej materii co można wybrać a jaką koncepcje omijac z daleka odwołuje sie tu do doświadczenia kolegów z większym starzem.

• Fibaro
  • #2 26 Cze 2007 00:05
    submariner
    Poziom 32  

jak wystarcza Ci dokladnosc 2% to mozesz uzyc DS180 lub TMP 100 i mikrokontrolera do obslugi wyswietlaca , ew sa programy na dorosly komputer.

• Fibaro
  • #3 26 Cze 2007 11:27
    finch
    Poziom 20  

submariner napisał:
    jak wystarcza Ci dokladnosc 2% to mozesz uzyc DS180 lub TMP 100 i mikrokontrolera do obslugi wyswietlaca , ew sa programy na dorosly komputer.

submariner dzięki za fatyge ale nie doczytałeś do konca mojego pierwszego postu. Te czujniki mi są potrzebne do przekaźnika programowalnego czyli żadnego uC nie będzie po prostu mają zamieniać stopnie na napięcie z zakresu 0-10V gdzie układ ma zdolność kwantyzacji liniowej co 0.1 V

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME