Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką ładowarke kupić i akumulatorki?

Gilotyn@ 25 Cze 2007 23:27 4682 13
  • #1 25 Cze 2007 23:27
    Gilotyn@
    Poziom 30  

Witam
    Temat może prosty, ale mam dylemat. Poszukuje ładowarki i akumulatorków do mojego aparatu cyfrowego. Mam na ładowarkę 50zł. I co byście do tej kwoty zaproponowali.

Powiem tak od kolegi jakiś czas temu pożyczyłem ładowarkę i akumulatorki firmy GP coś takiego: http://allegro.pl/item205500775_pb20_ladowarka_gp_powerbank_4_4x2300_nowosc.html

I powiem że byłem z niej zadowolony starczały na dość długo. Podałem to
    jako taki odnośnik. Co proponujecie lepszego od tego produktu co podałem wyżej.

Głównie zależy mi:
    -Akumulatorki mają trzymać jak najdłużej
    -Ma być to trwałe i niezawodne i ma starczyć na dość długi okres

Na boczne tory schodzą takie atuty jak
    -czasz ładowania jest dla mnie obojętne może i 12h ładować je ;)
    -rożnego typu bajery wyświetlacze itd mnie nie obchodzą, ale jak będą to nie zaszkodzi. Po prostu nie jest to główny priorytet.

Czekam na wasze propozycje i sugestie.

pozdrawiam

• #2 25 Cze 2007 23:49
    polp
    Poziom 10  

witam, ja mam duracell od prawie 2 lat w komplecie miałem 4 aku po 2000mA każdy ipowiem szczerze do cyfrówki hp (bateriożerna) starcz 2 sztuki na ok 70 zdjęć i umiarkowaną zabawę z aparatem( kasowanie ,przeglądanie). Dwa lata temu kosztowała ok 90 złotycz teraz może być dużo tańsza- podaję model duracell quickCharger AA/AAA CEF 12E. AHA 4 baterie ładuje ok 6 h i ma diodę która zapala sie po naładowaniu. GP nie polecam (starszy model) bo spaliła mi sie po 3 m-cach i przy okazji zepsuła jej firmowe akumulatorki.

• #3 26 Cze 2007 00:02
    bodzio18
    Poziom 15  

najlepsze akumlatorki są o jak największej pojemności ale też zwróć uwagę na firmę najlepiej kup znaną firmę (znana firma nie może sobie raczej pozwolić na dziadostwo).

• #5 26 Cze 2007 08:45
    Stuku
    Poziom 20  

Ładowarka : MW 8168. Smiało moge polecić. Bardzo dobra jakość wykonania jak i bardzo dobrze ładuje akumulatorki AA i AAA. Więc jeśli posiadasz odtwarzacz mp3 korzystający z AAA masz jednoczesnie 2 w 1. Z plusów jeszcze można zaliczyć możliwość formatowania akumulatorków co w znacznym stopniu wydłuża ich żywotność oraz pojemność. Czas ładowania - zadawalający - mi GP 2500 do "pełna" ładuje około 4-5h. Z akumulatorków najbardziej polecam GP albo Energizer. Im wyższa pojemność tym lepiej :)

• #6 26 Cze 2007 09:09
    marekpenther
    Poziom 12  

GP jest najlepszą firmą jeżeli chodzi o accu. Dowodem tego jest to że to jedyna firma, która posiada swoją własną fabrykę (jak również ośrodek badań i rozwoju technologii) i nie dzieli się nią z nikim. Na świecie istnieją tylko trzy fabryki gdzie się produkuje accu. Dwie pozostałe to raczej mały śmietniczek, bo korzysta z nich cała reszta firm produkujących accu. Ja mam accu GP 1000mAh AAA i nie zawiodłem się na nich. A jak masz już ładowarkę która nie będzie przekraczać jednej dziesiątej pojemności accu to GP możesz ładować ciągle nawet przez rok - nie uszkodzą się i nic nie stracą ze swojej pojemności i niezawodności. GP nawet poleca taki sposób ładowania.

Dodano po 4 [minuty]:

Energizer'a omijaj szerokim łukiem, bo jest nie pewny mi accu wysiadło po 15 ładowaniach i już się da go naładować. Ma mocno obniżone napięcie a pojemność prawie zerową.
    Acha takie ładowanie jak napisałem odnosi się tylko i wyłącznie do GP. Inne firmy nie zalecają jej, a nawet odradzają - może to uszkodzić accu w przypadku innych firm.

• #7 26 Cze 2007 10:34
    Gilotyn@
    Poziom 30  

Dziekuje za konkretne odpowiedzi
    marekpenther- to co napisałeś to szczerze powiem że nie wiedziałem ;-)

Dobra wybór padł na
    http://allegro.pl/item208769251_zestaw_4_x_gp_2500_aa_ladowarka_8168_najtaniej_.html

Teraz mam pytanie
    Do czego służy ten suwak który zmienia napięcia z 2,4V na 4,8V?
    Czy może do tego jak chce ładować baterie AA to 4,8V a jak chce AAA to 2,4V? Jak ktoś może niech jeszcze to wytłumaczy.
    I Jak to jest z tym rozładowywanie baterii? co to ma na celu. I w jakich celach kiedy to się stosuje

• #8 26 Cze 2007 12:10
    Stuku
    Poziom 20  

2,4V jak ładujesz 2 sztuki akumulatorków 4,8V jak 4. Wszystko będziesz miał opisane w instrukcji. Funkcja rozładowywania służy do formatowania nowo zakupionych akumulatorków. Potem jak będziesz miał już na wyczerpaniu polecam używanie tej funkcji. Zwiększa to żywotność ogniw. Np w jednym komplecie akumulatorków o takiej samej pojemności kiedyś nie stosowałem tej funkcji ich żywotność jest zdecydowanie mniejsza.

Ogólnie bardzo dobry zakup :D

• #9 26 Cze 2007 13:52
    Gilotyn@
    Poziom 30  

ok. Czyli dostaje to i wkładam 4 akumulatorki do formatowania potem do ładowania i wszystko gra( sam start początki). Następnie jak chce naładować akumulatorki ( normalne dalsze funkcjonowanie) bo są u kresu to tak samo do formatowania i naładowania i tak za każdym razem? Dobrze to pojąłem. Wiem że w instrukcji to pisze, ale wole się spytać użytkowników jak to jest w praktyce.

Dał bym wam punkt za pomoc bo przyznam że nie liczyłem na tak konkretną. Tylko w tym dziale chyba się nie da ;-(

dobra zamówienie poszło teraz tylko czekać na towar. Jak przyjdzie to wstępnie powiem wam czy warto było czy nie :-D

• #10 27 Cze 2007 20:57
    marek 29
    Poziom 9  

Proponuję poczytać-sam mam ten sprzęt i jest to naprawdę jedyna sensowna ładowarka na rynku:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic610103.html

• #11 27 Cze 2007 22:03
    Stuku
    Poziom 20  

Gilotyn@ - najpierw je sformatuj na podobnej zasadzie jak to się robi z telefonami komórkowymi :) Następnie po całym procesie jak akumulatorki będa już na wyczerpaniu to wsadzasz to ładowarki, właczasz rozładowywanie i czekasz aż się naładują.

• #12 28 Cze 2007 06:20
    wojtas11111
    Poziom 1  

Aku. tylko GP sam jadę na GP 1800 i są o niebo lepsze od sanio 2400 które zakupiłem jako dodatkowe po 5 dniach sanio samo sie rozładowuje GP trzyma spokojnie miesiąc nie używane.Co do ładowarki to jednak polecam ładowarkę procesorową 4 kanałową.Każde ogniwo ładowane jest osobno i bardzo dokładnie.

• #13 28 Cze 2007 09:48
    warka2119
    Poziom 19  

Witam. Ja mam ładowarkę z Varty i jestem z niej bardzo zadowolony. W komplecie były w niej dwa akumulatorki AAA 800mA i w moim baterio żernym mp3 playerze wytrzymywały nawet 10godzin ( gdy kupiłem baterie z Duracela lub Energizera to wytrzymywały do 5-6godzin. Kosztowało rok temu 40zł ładuje trochę długo ale jak naładuje to naprawdę akumulatorki trzymają naprawdę długo. Były tez komplety z Akumulatorkami AA lub z dwoma AAA i dwoma AA były chyba droższe o 20zł ale naprawde polecam Warte.

Miałem kiedyś do czynienie z ładowarka GP i akumulatorkami AA które miały podajże 2500mA i w jego aparacie wytrzymywały niecała godzinę a po naładowanie do pełna w mojej ładowarce wytrzymywały do 5goidzin. Więc swiadczy to o tym ze ładowarka z Warty lepiej je naładowała.

Pozdrawiam
    warka2119

P.S Podaje model mojej ładowarki:
    Easy Energy Pocket Charger type 57062

a to link do niej:
    http://www.varta-consumer.dk/content.php?path...1138806374.html&&domain=www.varta-consumer.dk

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME