Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Dolphin i otwieranie bagażnika w Audi A4 (B5) Sedan

cea 26 Cze 2007 11:07 2419 2
  • #1 26 Cze 2007 11:07
    cea
    Poziom 13  

Witam,

jestem już po instalacji powyższego alarmu. Wszystko pracuje jak należy, jedynie mam problem z kanałem dodatkowym, który chciałem użyć do otwierania bagażnika. Przewód kanału dodatkowego dołączyłem do wyjścia przełącznika zamku bagażnika przy centralnym zamku. Efekt jest taki, że po naciśnięciu na pilocie przycisku od otwarcia bagażnika, otwierają się wszystkie drzwi, tak jak przy normalnym otwarciu. Czy można w ogóle wysterować zamek centralny, by otwierał jedynie bagażnik? Z pobieżnych oględzin pneumatyki wygląda, że indywidualnie może być sterowany jedynie zamek kierowcy (opcja "Selective Locking" w VAG-COM). Czy ktoś może w jakiś sensowny sposób wykorzystał kanał dodatkowy w tym modelu auta?

Pozdrawiam.
    Tomek.

0 2
  • #2 26 Cze 2007 20:37
    autoel
    Poziom 25  

Jeżeli koniecznie chcesz sterowac osobno bagażnik odłącz oryginalny siłownik i zastąp go uniwersalnym a ten zasteruj z centralki poprzez przekaźnik i masz co chcesz.

0
  • #3 27 Cze 2007 22:52
    cea
    Poziom 13  

autoel napisał:
    Jeżeli koniecznie chcesz sterowac osobno bagażnik odłącz oryginalny siłownik i zastąp go uniwersalnym a ten zasteruj z centralki poprzez przekaźnik i masz co chcesz.

Czyli tak jak myślałem...
    Aż tak nie chce mi się ingerować w auto :-).

Właśnie wymyśliłem sobie, że skoro można ustawiać płynny czas trwania impulsu na kanale dodatkowym, to może wykorzystać go do całkowitego otwarcia okien (comfort) - lepsze to niż nic... ;-)

0