Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop C1-112A - jak sprawdzić?

26 Jun 2007 12:03 4286 9
  • Level 9  
    Mam taki oscyloskop:

http://images25.fotosik.pl/8/7fd003c2736b92df.gif

Jak sprawdzić czy jest on sprawny sposobem domowym? Po włączeniu wygląda dokładnie jak na zdjęciu. Nie widze tu pokręteł które ustawiają linie w poziomie/pionie? Ile taki oscyloskop może być w ogóle warty? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Level 13  
    Pokrętła masz na przęłącznikach, są wyrażnie oznaczone.
  • Level 26  
    Człowieku ten oscyloskop to wartość sentymentalna.
    J jak chcesz sprawdzić czy działa to weź jakiś transformatorek o małym napięciu na wtórnym i podłącz na wejście oscyloskopu.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    dexter_86 - ten oscyloskop to całkiem niezły sprzęt i wcale nie taki stary.

Sprawdzić go można podłaczając generator lub prościej używając np. karty dźwiękowej + program a-la generator jako źródło sygnału.
  • Level 26  
    Przepraszam bardzo ale ja nie powiedziałem że to złom. Chyba mnie źle zrozumiałeś. Pracowałem na tym sprzęcie na szkolnej pracowni i był lepszy od nowszego modelu.
  • Helpful post
    Level 23  
    Gałka wremia/dieł (piszę polskimi literami) jest podwójna, dolne pokrętło przełącza podstawę czasu, górne, przesuwa obraz lewo-prawo.
    Gałka V/dieł - dolna przełącza czułość, górna przsuw góra-dól.
    Gałka urowień to pokrętło synchronizacji, a gałki pod ekranem to jasność i ostrość.
    Przełącznik oszczyl/V,kΩ to przełącznik oscyloskop-miernik cyfrowy.Obok po prawej to przełącznik napięcie stałe-zmienne.
    Przełączniki po prawej stronie oscyloskopu ustawiają synchronizację różnymi impulsami, a przełączniki po lewej stronie oscyloskopu (pionowo) przełączają zakresy miernika cyfrowego.
    Możesz dokonać kalibracji - przełączyć dolną gałkę V/dieł w lewe skrajne położenie.
    Powinieneś mieć przebieg prostokątny wysokości 5 działek.
    Oscyloskop jest bardzo dobry, trzyma parametry do 10 MHz, a sinusoidę pokazuje nawet do 25 MHz.
    Miernik cyfrowy też jest dobry, ale mało wygodny.
    Jak coś jeszcze to pytaj.
    Pozdrawiam.
  • Level 38  
    A pytałeś jeszcze oi cenę! W zależności od stanu 50 - 100 zł - nówka. Podobne, dwustrumieniowe kosztują ok. 200zł.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    -PRESKALER - za taką cenę to zamawiam 10 sztuk C1-112 i 10 sztuk dwustrumieniowych

-ten oscyloskop jest więcej wart niż 100 zł ;-)
  • Level 38  
    Taki dwu strumieniowy sprzedałem (prawie nówka) za 175 zł. a kupujący sprzedał go za 600zł (C1 93). Widziałem też na "Allegro" podobne w tej, podanej przeze mnie cenie. Było to 2 lata temu. Może teraz cena poszła w górę jako antyku? :D
  • Level 14  
    Zupełnie dobry sprzęt, przez kilka lat pracowałem z nim w serwisie RTV. Obecnie służy mi do naprawy sprzętu medycznego, poza multimetrem podstawowe urządzenie.