Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralko-suszarka : czy jest efektywna?

dorota2 24 Mar 2009 23:13 82092 34
    azatunia
    Poziom 11  
    Jan świetnie to rozpisałeś. Ale powiedz, jak to jest skoro tyle pozytywnych komentarzy ludzie dają na forach, że sprawdza im się w domu pralko suszarka?
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Nie widziałem tych komentarzy. Jest przeciwnie. Większość twierdzi, że nie zamierza już więcej kupować pralkosuszarki, tylko suszarkę.
    Argumenty kosztowe przedstawiłem.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Jan_Werbinski napisał:
    Jeden cykl suszenia pełnego wsadu 2,5 kg pralkosuszarki zużywa więcej prądu niż suszarka oraz dodatkowo około 200 litrów wody.
    Jeden cykl suszarki suszy 5-8 kg bielizny i zużywa podobną ilość prądu, co pralkosuszarka.
    Suszarka nie zużywa wody tylko prąd.
    Wysuszenie 8 kg w pralkosuszarce (trzy cykle po 2 godziny = 6 godzin): 10 kWh + 3x200 litrów wody do chłodzenia (10x0,50+0,6x7= 9,20 zł)*
    Wysuszenie 8 kg w suszarce w 2 godziny: 5 kWh - 2,50 zł. *
    Cztery razy taniej i trzy razy szybciej.
    Pralkosuszarki mają problem z przesuszaniem i okropnym gnieceniem ciuchów. Suszą za bardzo co skutkuje trudnymi do wyprasowania zagnieceniami.
    Suszarki mają czujniki wilgoci i susza tak, że spodnie i większość koszul nie wymagają prasowania. Można ustawić czy ma być lekko wilgotne do odprasowania, czy mocno do szafy.
    * 1kWh 0,50 zł, Taryfa G11
    1000 litrów 7 zł wraz ze ściekami

Co do ogółu to się zgodzę - szuszarka lepsza jest od pralko-szuszarki i lepiej kupić osobno niż w 2w1 z powodów, które opisał Janek. Ale należy się kilka sprostowań: są już pralko-suszarki które mają 6 kg prania i 4 suszenia i które nie pobierają aż 200, a 105-115 litrów w cyklu łączonym (pranie+suszenie), z czego około 49 litrów wciąga cykl prania, więc nie wygląda to już tak przerażająco. Z resztą wypada się zgodzić, czyli zagniecenia itd. Pozdrawiam.
    eeban
    Specjalista AGD
    azatunia napisał:
    Jan świetnie to rozpisałeś. Ale powiedz, jak to jest skoro tyle pozytywnych komentarzy ludzie dają na forach, że sprawdza im się w domu pralko suszarka?

kup tą pralko-suszarkę jest dobra ,kolega Jan na tym forum nie zachwalił żadnego sprzętu i nikomu nie pomógł >>pod jego avatarem brak wpisów pomógł >>a jest to wskaźnik fachowości danej osoby .
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Myślę, że w takim razie należy postąpić odwrotnie do mojej rady i kupić pralkosuszarkę. Jeżeli pod moim nickiem nie ma żadnych wpisów o pomocy, to na pewno nikomu nie pomogłem.
    :-)