Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wyświetlacza Samsung E250

26 Cze 2007 14:50 7065 18
  • Poziom 17  
    Witam mam do wymiany LCD rozebrałem telefon i stoję w miejscu gdyż zobaczyłem, że złącze jest przylutowane do płytki. Nigdy nie wymieniałem wyświetlacza który był przylutowany więc nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc. pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Najlepiej odlutować za pomocą lutownicy HOT AIR, chyba, że uda ci się nabyć wyświetlacz razem z płytką (ta zielona, do której jest przyklejony wyświetlacz).

Jeśli nie masz takiej lutownicy i doświadczenia, odradzam wymianę we własnym zakresie
  • Poziom 25  
    A ja wprost przeciwnie polecalbym odlutowac zwykla lutownica :) Ja daje duzo topnika lutownica grzeje kilka padow na raz i wyswietlacz lekko podnosze z 1 strony. O ile nie bedziesz ciagnal jak szalony to ladnie odejdzie.
  • Poziom 28  
    Ja identycznie zmieniam jak kolega wyzej.Tak zmienilem 1 w zyciu lutowany i tak mi zostalo ale hotem tez sie da bez problemu.
  • Poziom 18  
    Oczywiście potwierdzam co to piszą koledzy wyżej, ja osobiście preferuję Hota, natomiast dostawałem juz, ciekawostka, e250 po próbie wymiany LCD bez uzycia lutowania.. nowy LCD był przyklejony taśmą:) oczywiście efektów takiego połączenia można się domyśleć..

Zakładam, że nie masz lepszych narzędzi do tego.
    Jeżeli nawet zwykłą lutownicą zechcesz to odlutować i zdarzyłoby się że pin nie odejdzie razem z folią czy folia się urwie to nie ma się co przejmować- schodzi wtedy jeszcze łatwiej jak dobrze podgrzejesz luty (oczywiście pod warunkiem że nie powyrywasz pól lutowniczych z płyty).
    Można też podważać żyletką złącze po złączu, kolejno nagrzewając następne co znacznie ułatwia sprawę.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Dziekuje panowie ale od momentu kiedy napisałem posta już zrobiłem ten LCD.Grzałem HOT AIR pięknie stary LCD zszedł bez uszkodzenia padów. Nowy LCD przylutowałem przy pomocy solder paste i wszystko działa :). Tylko mam jeszcze kilka uwag. Mianowicie telefon troszke był nagrzany w okolicach baterii po wymianie LCD podczas zwykłej pracy. Klient nie przychodzi z reklamacją więc jest ok. Z kolei ostatnio dostałem E250 z niebieską płytką gdzie lcd był wyrwany a styki od taśmy LCD pozostały na polach lutowniczych a więc nie oczyszczając padów przylutowałem klientowi przyniesiony przez niego (allegro produkt) no i LCD wyświetla na biało telefon uruchamia się i działa. Połączenia po sprawdzeniu miernikiem są ok.Jakieś wskazówki?
  • Poziom 23  
    Jest kilka opcji:
    -uszkodzony lcd, lub płytka wyświetlacza,
    -uszkodzona taśma,
    -popraw dokładnie lutownicą pin po pinie,
    -możliwa usterka na płycie głównej.
  • Poziom 17  
    Będzie uszkodzony LCD bo z allegro pewnie. Płytka,taśma i płyta główna są w pełni sprawne.
  • Poziom 15  
    LCD od E250 nie pasują do E250D. A jeżeli napisałeś że niepieska płytka to masz E250D. :) Sprawdź jaki masz wyświetlacz, do którego modelu. Ale jeżeli świeci na biało to jeszcze taśma do wymiany ;) i też dla modelu E250D :)
  • Poziom 17  
    Benek masz całkowitą racje to jest na pewno E250D bo niebieska płytka, co ja wcześniej się namęczyłem, żeby do innej już naprawy naszukać się taśmy w końcu musiałem kupić oryginalną do E250D a więc LCD musi być od E250D i wszystko będzie działało.
  • Poziom 15  
    Teoretycznie tak, praktycznie różnie bywa ;)
  • Poziom 17  
    Ok a więc jest rozwiązanie jak zastosuje w praktyce to opiszę co z tego wyszło :)
  • Poziom 20  
    a mam pytanko do tematu

jesli wstawie tasme od e250 zwyklego to mam bialy ekran

załaczam fotki
    niebieska plytka
    a na plycie glownej jest przylutowany ekran tak dla informacji

• Poziom 28  
    Kurcze ale ja nie widze twojego pytania.Jezeli chodzi o tasmy to nie ma zadnegomyku zeby wlozyc od e250 do e250d
  • Poziom 22  
    Nosek1 napisał:
    LCD moze byc zwykly od e250ale trzeba go przerobic delikatnie usuwajac 2 elementy jak n foto: http://img120.imageshack.us/my.php?image=hakan22ey3.jpg testowane i dziala na 100%.Jak wlozysz zwykly wyswietlacz od e250 to nie bedzie dzialal aparat po przerobce smiga bez problemu.

Włożyłem ten od E250, usunąłem te dwa elementy i niestety. Film można kręcić, ale zdjęcia zrobić się nie da. Są może jakieś jeszcze patenty na tę przypadłość ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mam pytanie: Jesli kupie wyświetlacz z płytką do e250d to czy da sie go zamontować do e250? Bo nigdzie nie mogę kupić wyświetlacza z płytką do e250.
  • Poziom 21  
    pancer7 napisał:
    Mam pytanie: Jesli kupie wyświetlacz z płytką do e250d to czy da sie go zamontować do e250? Bo nigdzie nie mogę kupić wyświetlacza z płytką do e250.

Nie da się.