Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik pojemności KT-7115 DCM - problem z pomiarami

26 Cze 2007 15:12 3017 3
 • Poziom 10  
  Witam
  Jestem amatorem i na swoje potrzeby kupiłem miernik pojemności KT-7115 DCM. Mam mały problem z prawidłowymi pomiarami. Dotyczą one głównie kondensatorów montowanych na płytach głównych (Low ESR). Dla przykładu weźmy kondensator 2200uF / 6.3V. Przy nowym kondensatorze otrzymuje wskazanie około 2050uF - czy tak jest dobrze ?? I kolejna rzecz - część kondensatorów - głównie tych wylutowanych z płyt głównych - wskazywane jest jako 3000-3500uF (nadal mierze kondensatory oznaczone jako 2200uF). Jak mam interpretować ten wynik ? Oznacza on, że dany kondensator jest uszkodzony, czy może kondensator jest dobry ale błędnie została podana jego pojemność ?
  Proszę o pomoc w w/w temacie.
 • Poziom 25  
  Przy pomiarach kondensatorów nie wystarczy znać tylko jeden z parametrów kondensatora: pojemność.Ważne są także straty (parametr ESR) oraz częstotliwość pomiaru lub metoda pomiarowa.Wzależności od tego jaką metodę pomiaru się stosuje otrzymujemy różne wyniki .Dobrze jest , gdy nasz miernik wskazuje coś więcej niż tylko pojemność .Ja używam mostka RLC ESCORT ELC-3131D i można ufać pomiarom tego przyrządu (tylko cena:cry:).Niektóre metody pomiarowe nie uwzględniają parametrów pasożytniczych w kondensatorach , dlatego wyniki pomiarów często różnią się od wartości podanych na obudowie mierzonego kondensatora.
 • Poziom 15  
  hkuhn masz może instrukcję do mostka ELC-3131D?
  Szukałem i nawet po angielsku nie znalazłem, czasem uda mi się coś zmierzyć i porównując z innym przyrządem wyniki są nawet poprawne ale nigdy nie pamiętam jak go znowu ustawić.

  Nie wiem czy jest uszkodzony bo czasem w trybie AUTO wyświetla FUSE, przy ręcznych zmianach zakresów jest ok.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Moderowany przez rubens:

  Wykopaliska zamykam.