Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO - biegi, skrzynia półautomat

26 Cze 2007 16:07 7664 11
  • Poziom 17  
    Interesuje mnie wszystko dotyczące elektroniki że zięcia, zainstalowana jest w autobusie IVECO (półautomat).
    Szczególnie schematy, opis wyświetlanych kodów błędów i sposobu ich skasowania itp.
    Obecnie po dłuższym rozpoznawaniu się wszystkie biegi zaczęły wchodzić jak należy ale nadal są błąd 71, nie wiem czy nie coś z obciążeniem bo czasami redukuje do jedynki a posłowałaby dwójka.

Za wszelkie informację dziękuje.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    kod 71 - sygnał z ECU E-GAS niski (zwarcie do masy) stopka centralki 13
  • Poziom 17  
    Dziękuje bardzo za zainteresowanie.
    Ale jeśli można mam jeszcze kilka pytań.
    Gdzie konkretnie leci pin 13 ?
    Czy może to być stary błąd ? (Było trochę grzebane bo nie było wcale biegów)
    Czy da się błędy usunąć bez oprogramowania? (A może nie aktywne same są usuwane)?
    Czy dałoby radę dostać pełną listę kodów, ewentualnie więcej dokumentacji, ja też postaram się odwdzięczyć.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Spotkałem się z tego typu skrzynią w MAN-ie ( ZF ze sterowaniem AVS) niestety w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić typu sterownika, bo pojazd cały czas jeździ.
    Posiadam również schemat elektryki skrzyni, który udało nam się dostać od MAN-a.
    Według niego pin-13 daje sygnał do sterownika ABS-u
    Jeżeli nie znalazłeś innej dokumentacji, a ta by mogła w czymś ci pomóc podaj swój adres to ci podeśle

Pozdrawiam

jeszcze jedno odnośnie pytań:błędy kasują się automatyczne
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    a dokładniej jaka to skrzynia eaton czy zf as1800/ 2200
    Błędy tylko stałe się kasują po przejściu na chwilowe są cały czas dostępne po podłączeniu testera.

Dodano po 11 [minuty]:

Błędy tylko stałe się kasują po przejściu na chwilowe są cały czas dostępne po podłączeniu testera.
  • Poziom 13  
    Może źle się wyraziłem odnośnie kasowania błędów.
    chodziło mi o to że po ponownym włączniu i przetestowaniu nie sygnalizuje awarii. Jeżeli została ona usunięta.
  • Poziom 17  
    Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
    Oczywiście nadal interesuje mnie wszelkie materiały, jeśli można to proszę podesłać na adres kgflanela(malpa)o2.pl
    Jeśli chodzi o konkretny rodzaj skrzyni to nie znam ale jak autko zjedzie (jakiś tydzień )to postaram się odpowiedzieć.
  • Poziom 17  
    Skrzynia to ZF typ 8 s 180.
    Na pinie 13 nie ma zwarcia do masy a nadal jest błąd 71.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    a czy siłownik sprzęgła wraca do końca?
    może masz uszkodzony wysprzęglnik ( chyba tak nazywa się ten zawór popychający łapke łożyska oporowego