Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wysyłaniem załączników; Outlook; gmail.com

26 Cze 2007 16:11 7405 13
  • Poziom 9  
    Witam! Ostatnio założyłem sobie konto pocztowe w Gmail'u. Mam problem z wysyłaniem załączników. Gdy próbuję wysłać wiadomość z załącznikiem, po pewnym czasie w okienku 'Postęp wysyłania/odbierania w programie Outlook' pokazuje mi się błąd o następującej treści:

Zadanie "[mój login]@gmail.com - Wysyłanie i odbieranie" zgłosiło błąd (0x8004210B: "Operacja przekroczyła limit czasu w trakcie oczekiwania na odpowiedź serwera wysyłającego (SMTP). W razie kontynuacji odbierania tej wiadomości, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP).".

Na początku był problem z konfiguracją konta, gdyż Gmail podaje zły adres serwerów POP3 i SMTP. Nie mogłem ani wysyłać, ani odbierać wiadomości. Na szczęście znalazłem gdzieś w sieci prawidłowe adresy. Teraz mogę wysyłać wiadomości bez załączników oraz odbierać wiadomości bez jak i z załącznikami. Oczywiście ustawienia na stronie Gmail'a pozwalające na odbieranie poczty poprzez program są włączone.

W razie wątpliwości załączę jeszcze screen obrazujący moje aktualne ustawienia konfiguracyjne konta Gmail w Outlook'u.
    Problem z wysyłaniem załączników; Outlook; gmail.com
    Proszę nie proponować mi zmiany programu pocztowego.
    Lubię Outlook'a, przyzwyczaiłem się do niego i wszystko już w nim ustawiłem do własnych potrzeb. :D
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 38  
    Spróbuj rozwiązac swój problem w sposób opisany tutaj. Napisz czy i jaki to przyniosło skutek. :)
  • Poziom 9  
    A czy instalacja Outlook'a 2007 przyniosłaby rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 38  
    Całkiem możiwe że uwzględnili to w nowej wersji. Na stronie masz info Ostatnia weryfikacja: 24 maja 2006 więc już wtedy wiedzieli o tych błędach. Niestety pewności nie mam czy to coś zmieni, wszystko zależy do powiązań z innymi bibliotekami.
  • Poziom 16  
    Witam

Nie używam wprawdzie OE ale wg Twich infomacji to masz nieprawidłowe porty serwera.

Poczta wychodząca (SMTP) --->wpisz 25
    Poczta przychodząca (POP-3)-->wpisz 995

W nazwie konta wpisz pełny adres e-mail
    Uwierzytelnienie oczywiście ustawione poprawnie.

W ten sposó skonfigurowałem OE (tak z ciekawości) i nie ma żadnych problemów z odbiorem ani wysyłanie poczty z załącznikami.
  • Poziom 9  
    Driver- napisał:
    Spróbuj rozwiązac swój problem w sposób opisany tutaj. Napisz czy i jaki to przyniosło skutek. :)

Zainstalowałem ten dodatek, wpisałem to coś do rejestru. Outlook chodzi u mnie cały czas. Zobaczyłem, że wysłał on mail'a z załącznikiem (mp3, 6MB), który do tej pory leżał w skrzynce nadawczej i nie udawało się go wysłać. Komputer miałem włączony od około 10, a wysłał go równo o 13:00. Spróbowałem wysłać kolejny plik (zip, 11MB). Jak narazie to staje na 76% i stoi.

Lecho napisał:
    Witam

Nie używam wprawdzie OE ale wg Twich infomacji to masz nieprawidłowe porty serwera.

Poczta wychodząca (SMTP) --->wpisz 25
    Poczta przychodząca (POP-3)-->wpisz 995

W nazwie konta wpisz pełny adres e-mail
    Uwierzytelnienie oczywiście ustawione poprawnie.

W ten sposó skonfigurowałem OE (tak z ciekawości) i nie ma żadnych problemów z odbiorem ani wysyłanie poczty z załącznikami.

Informacje o portach brałem z sieci (gmail.com również) i tam było SMTP - 465 i POP3 - 995. Zmieniłem na Twoje liczby. Bez zmian. W nazwie konta jest pełen adres e-mail. Zresztą to chyba nie ma nic do rzeczy...

*mondzio* napisał:
    Masz coś nie tak z konfiguracją.
    Zobacz tu jak skonfigurować klienta poczty
    http://mail.google.com/support/bin/answer.py?ctx=%67mail&hl=pl&answer=12103

Jak już wcześniej pisałem, na ustawieniach podanych przez gmail.com poczta w ogóle nie chodzi (nic nie odbiera i nic nie wysyła). A tak wysyła przynajmniej bez załączników.
  • Poziom 30  
    do outlooka wpisz w gmailu taki serwer przychodzący
    pop.googlemail.com
    i wychodzącej
    smtp.googlemail.com
    bo może masz inny wpisany
  • Poziom 38  
    Czyli teraz wysyła, tylko wolno idzie. Napisz jakiego masz dostawcie internetowego. Zmierz prędkość łącza może to poprostu wina łącza lub serwera gmail, albo admin ogranicza transfer na porcie 465, to niekoniecznie wina Outlooka.
    Code:
    smtp 25/tcp mail

smtp 25/udp mail
    pop3 110/tcp pop-3 # POP version 3
    pop3 110/udp pop-3
    smtps 465/tcp # SMTP over SSL (TLS)
    pop3s 995/tcp # POP-3 over SSL
    pop3s 995/udp # POP-3 over SSL

Porty SMTP 25, POP3 110 ustawia się standardowo dla połączeń nieszyfrowanych, dla szyfrowanych odpowiednio 465 i 995. Więc w zależności od tego ustawiasz porty.
    :arrow: *mondzio* można również wisać pop.gmail.com i smtp.gmail.com i idzie jak burza.
    Może wpisz z takimi adresami serwerów POP i SMTP.
  • Poziom 9  
    *mondzio* napisał:
    do outlooka wpisz w gmailu taki serwer przychodzący
    pop.googlemail.com
    i wychodzącej
    smtp.googlemail.com
    bo może masz inny wpisany

Właśnie takie są wpisane. Odsyłam do załączonego pliku.

Driver- napisał:
    Czyli teraz wysyła, tylko wolno idzie. Napisz jakiego masz dostawcie internetowego. Zmierz prędkość łącza może to poprostu wina łącza lub serwera gmail, albo admin ogranicza transfer na porcie 465, to niekoniecznie wina Outlooka.
    Code:
    smtp 25/tcp mail

smtp 25/udp mail
    pop3 110/tcp pop-3 # POP version 3
    pop3 110/udp pop-3
    smtps 465/tcp # SMTP over SSL (TLS)
    pop3s 995/tcp # POP-3 over SSL
    pop3s 995/udp # POP-3 over SSL

Porty SMTP 25, POP3 110 ustawia się standardowo dla połączeń nieszyfrowanych, dla szyfrowanych odpowiednio 465 i 995. Więc w zależności od tego ustawiasz porty.
    :arrow: *mondzio* można również wisać pop.gmail.com i smtp.gmail.com i idzie jak burza.
    Może wpisz z takimi adresami serwerów POP i SMTP.

Jak już pisałem, na pop.gmail.com i smtp.gmail.com Outlook w ogóle nie chciał działać z serwerami. Co do łącza to wątpię, gdyż test pokazał, że prędkość wynosi 3084 kbps.
  • Poziom 38  
    U mnie chodzi na obu adresach, zarówno na gmail.com jak i na googlemail.com. Może admin sieci poblokował porty SSL, domeny albo ograniczył transfer, firewall nie blokuje czasem. Masz jakieś inne konto czy ono też ma trudności z wysyłaniem, czy tylko na gmali tak się dzieje. Poczta na o2.pl też ma SSL, załóż na próbę konto na o2.pl i sprawdź wysyłając coś do siebie. W poczcie o2.pl można wyłączyć SSL i sprawdzić czy bez SSL też tak wolno będzie szło wysyłanie. W ten sposób może uda się wyczaić czy to Outlook, czy coś innego hamuje transfer przy wysyłaniu.
  • Poziom 9  
    Driver- napisał:
    U mnie chodzi na obu adresach, zarówno na gmail.com jak i na googlemail.com. Może admin sieci poblokował porty SSL, domeny albo ograniczył transfer, firewall nie blokuje czasem. Masz jakieś inne konto czy ono też ma trudności z wysyłaniem, czy tylko na gmali tak się dzieje. Poczta na o2.pl też ma SSL, załóż na próbę konto na o2.pl i sprawdź wysyłając coś do siebie. W poczcie o2.pl można wyłączyć SSL i sprawdzić czy bez SSL też tak wolno będzie szło wysyłanie. W ten sposób może uda się wyczaić czy to Outlook, czy coś innego hamuje transfer przy wysyłaniu.

Firewall'a nie mam. Co do administratora to wątpię, gdyż to mała, osiedlowa sieć i nie wydaje mi się, by robił takie cuda. Jeśli to ważne to dodam, że przez WWW wielokrotnie zaznaczałem opcję bezpiecznego połączenia. Mam również konto w Onecie. Wysyła załączniki bez problemu. Właśnie utworzyłem konto na o2, skonfigurowałem i wysłałem plik JPG 2 MB na konto Gmail. Poszło.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeśli po SSL z konta na o2.pl poszło ładnie, czyli to nie sieć, ani Outlook, tylko konfiguracja konta ma jakeś porombane ustawienia. Spróbuj usunąć konto, zamknij Outlook'a, dodaj konto ponownie, może nadpisze stare ustawienia i zacznie chodzić. Dzisiaj specjalnie sprawdzałem wysyłąjąc plik 4MB poszedł bez problemu. Wszystko jest na ustawieniach jak w przykładach gmail.
  • Poziom 9  
    Driver- napisał:
    Jeśli po SSL z konta na o2.pl poszło ładnie, czyli to nie sieć, ani Outlook, tylko konfiguracja konta ma jakeś porombane ustawienia. Spróbuj usunąć konto, zamknij Outlook'a, dodaj konto ponownie, może nadpisze stare ustawienia i zacznie chodzić. Dzisiaj specjalnie sprawdzałem wysyłąjąc plik 4MB poszedł bez problemu. Wszystko jest na ustawieniach jak w przykładach gmail.

Właśnie zainstalowałem Outlook'a 2007. Plik 2 MB poszedł niczym burza. Kolejnym był 12MB. Niewiele dłużej. :D
    Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołączyli się do dyskusji. Szczególne podziękowania dla użytkownika Driver- (Już niedługo jubileusz - stówka ;) ). Myślę, że teraz wszystko będzie chodzić bezproblemowo. ;)