Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 32PW9523/32 zmiany w geometrii obrazu - norma?

castor_troy 26 Cze 2007 21:16 971 4
  • #1 26 Cze 2007 21:16
    castor_troy
    Poziom 12  

Witam
    W telewizorze tym góra wyświetlanego obrazu jest zagięta do środka ekranu. W ustawieniach serwisowych nie można tego wyregulować.

Zauważyłem też, że podczas oglądania np. filmu a zwłaszcza dynamicznych scen przy ciemnym obrazie obraz lekko "maleje w stronę środka ekranu i gdy nagle pojawi się jaśniejsza scena obraz sie rozszerza. Widać to jak przyglądam się np. znaczkowi TVP 1 w górnym prawym rogu ekranu. Nie wiem czy tak ma być czy jest to jakaś usterka.
    Dzięki za wypowiedzi
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 26 Cze 2007 21:22
    Mirek Z.
    Moderator

Takie są produkowane współcześnie telewizory - zaniżanie kosztów produkcji, kiepska jakość wykonania (również kineskopów).

0
  • #3 26 Cze 2007 21:35
    castor_troy
    Poziom 12  

Czyli mam rozumieć, że te dwie niby usterki to norma i mam sie do tego przyzwyczaić tak ?

0
  • #4 27 Cze 2007 02:01
    Mirek Z.
    Moderator

Norma dokładnie w tym znaczeniu, jak napisałem wyżej. Kiedyś robili inaczej, dziś każdy serwis autoryzowany stwierdzi, że parametry obrazu są zgodne z ich normą :( którą oczywiście sami wymyślili.
    W twoim modelu możesz w trybie serwisowym sprawdzić, czy pozycja East/West Top compensation ma wpływ bezpośrednio na kształt obrazu czy może na kompensację wpływu prądu kineskopu (jasny/ciemny) na jego wielkość. Niestety tego nie pamiętam. O ile masz chassis MG2.1 - do tego celu służy parametr EHT compensation - typowa wartość 0.

0
  • #5 30 Cze 2007 20:54
    castor_troy
    Poziom 12  

Mam chassis MG 2.25 . W moim przypadku wartość ast/West Top compensation ma wartość 29 i na ten drugi parametr, który podałeś. Zmieniałem jego wartość ale nie zauważyłem żadnej różnicy.

0