Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwortnica pytanie o impedancje

Radeon88 27 Cze 2007 13:18 1215 9
  • #1 27 Cze 2007 13:18
    Radeon88
    Poziom 13  

Witam nie wiem czy tak powinno być zrobiłem kolumny do tego zwrotnice kolumna gra pod technisc su-v65a sygnał jest z sound blaster audigy SE 24 bit przy głośniej słuchaniu występuje typowe syczenie w głośnikach, jednak przy sprawdzeniu głośnika wysokotonowego miernikiem rezytancji bez włączonej muzyka pokazywał 1.2 ohm tak jak średniak jedynie głośnik niskotonowy miał swoje 8 ohm sprawdziłęm dokładnie zwortnice nie ma żadnych przebić zwarć wszystko według schematu głośnik wysokotonowy to sc10n a średni to tonsil gdm 12/60. Czytałem że sekcje niskotonowa głównie ustala impedancje zestawu ale żeby reszta głośników miała po 1 ohm ? Wiem tez że co innego rezytancja a co innego impedancja ale sie poprostu martwie czy dobrze jest i czy to normalne. Mam nadzieje że ktoś mnie uspokoi i powie jak powinno być.

0 9
  • Katalog Megger
  • #2 27 Cze 2007 13:34
    Pawel S.
    Poziom 39  

podaj schemat zwrotnicy jaki podlaczyles. mozliwe ze cos masz zle podlaczone

0
  • Katalog Megger
  • #3 03 Lip 2007 12:30
    Radeon88
    Poziom 13  

Czyli jeżeli jest taka rezytancja (bo impedancji nie zmierze) to jest źle ? postaram sie dzisiaj dac schemat zwortnicy bo mam problemy z netem i teraz nie mam jak dac schemat

0
  • #4 03 Lip 2007 13:07
    thebeast
    Poziom 16  

Rezystancja (nie impedancja) u mnie mierzona omomierzem wynosi 8,4 ohm. Głosniki znamionowo 8 wszystkie, konstrukcja trójdrozna. Poszukaj przyczyny. Może jakieś zwarcie gdzieś masz... Sprawdź miernik, wymień w nim baterie.

0
  • #5 08 Lip 2007 18:25
    Radeon88
    Poziom 13  

baterie wymieniłem, zwarć nie ma dokładnie to jest tak ze rezytancja mam 8.2 ohm ale przy wylaczonym wzmacniaczu dopiero po wlaczeniu wzmacniacza spada do 5.2 ohm wtedy średniak i wysoki maja po 1 ohm a doł 8 ohm sprawdzałem jak to jest w kolumnach tonsil scherzo 200 tam po włączeniu wzmacniacza rezystancja z 8.2 podnosi sie do 18 ohm bez włączonej muzyki wiem miałem zamieścić schemat zwortnicy ale nie znam żadnego programu do rysowania schematów a w paincie troche kiepsko mi wychodzi rysowanie ale jak będzie trzeba ... dzięki za wszystkie odpowiedzi

0
  • #6 08 Lip 2007 23:41
    Pawel S.
    Poziom 39  

a mierzyles bez podlaczonego wzmaka?? z sygnalem wartosc bedzie zmienna...

schemat mozesz ladnie zrobic w speaker workshop (darmowy)

0
  • #7 11 Lip 2007 13:25
    Radeon88
    Poziom 13  

tylko jeszcze napisz gdzie szukać tej opcji bo znaleść nie moge

0
  • #8 11 Lip 2007 20:08
    irek2
    Poziom 40  

A kto o zdrowych zmyslach mierzy impedancje glosnikow przy podlaczonej zwrotnicy i wlaczonym wzmacniaczu!?

Czlowieku zastanow sie co Ty wogule robisz?? Jestes chyba typowym przykladem czlowieka ktory wlaczylby rownolegle amperomierz do sieci zeby zmierzyc prad. Rece opadaja.

0
  • #9 11 Lip 2007 22:26
    Radeon88
    Poziom 13  

A po co te nerwy i porównywanie mnie ja Ciebie do nikogo nie porównuje więc Ty nie porównuj mnie prosze. W pierwszym poście napisałem co zrobiłem z ciekawości i tylko zapytałem sie czy to ma sens i czy takie zachowanie jest normalne dziwił mnie fakt że przy włączonym wzmacniacz bez muzyki na różnych kolumnach jest rózna rezystancja nie można zapytać na forum kogoś, żeby takie zjawisko wytłumaczył. To że znasz sie lepiej nie znaczy że możesz mnie obrażać przez takie odpowiedzi początkujący nie chca pisać postów bo sie boją o zbluzganie, mogłeś wytłumaczyć czemu tak sie nie sprawdza i czy to normalne zjawisko wole sie upewnic niż podłączyć pod wzmaka od 8 ohm a później denerwować sie że nie zapytałem kogoś o porade ale rozumiem gorszy dzień można mieć

0
  • #10 12 Lip 2007 21:30
    irek2
    Poziom 40  

W filtrze gornoprzepustowym 2rzedu z glosnikiem wlaczona jest rownolegle cewka ktora ma mala rezystancje dla pradu stalego. Dlatego mierzac glosnik bez odlaczania go mierzysz rezystancje wypadkowego polaczenia cewki glosnika i cewki filtru. Dodatkowo pomiar zakluca pewne napiecie przedostajace sie ze wzmacniacza.

Zeby okreslic w prosty sposob impedancje kolumny mierzy sie omomierzem rezystancje na jej wyprowadzeniach i zaokragla w gore do typowej wartosci 2,4,8om. Najpierw trzeba zobaczyc jaki opor zwarciowy pokazuje sam miernik i odjac go od pomiaru.

Wiekszosc obecnie produkowancyh kolumn jest 4omowa a pisze na nich 8om i jakos z tego powodu nikt nie wyladowal w sadzie z zepsutym wzmakiem.

0