Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-2030 brudzi kartkę

Ptolek 27 Jun 2007 13:36 13034 13
 • #1
  Ptolek
  Level 36  
  Po napełnianiu tonera w punkcie, który się tym zajmuje, przez dłuższy czas wszystko było w porządku, oprócz podejrzanego zapachu przy drukowaniu - na tej podstawie sądzę, że wsypali nieodpowiedni toner.
  Po ok. 600 stronach pojawiły się cienie (w serwisówce określone jako ghost), czyli w odstępie 74 mm po zadrukowanym fragmencie pojawia się to samo, tylko bledsze.
  Po jeszcze dłuższym czasie pojawiły się plamki rozrzucone na powierzchni kartki.
  Gdy drukuję pustą kartkę kilka-kilkanaście razy, robi się szara mimo że niczego nie chciałem drukować. Bardziej szara jest na dole.
  Da się coś z tym zrobić, poza wymianą zespołu bębna i tonera?
  Czyściłem trochę w środku (bęben suchą szmatką, wałek grzejny i dociskowy, wnętrze, na siatce przy elektrodzie (grid) było sporo tonera.
 • #2
  marek216

  Level 43  
  Zanieś ją do punktu regenerującego tonery - niech na swój koszt wyczyszczą drukarke i ew. wymienią to co zepsuli.

  P.S. Właśnie dlatego ja nie regeneruję tonerów i tuszy :D
 • #3
  Łikam
  Level 22  
  To raczej jest wina tonera, do tych drukarek najlepiej oryginały stosować. Takie historie mogą się dziać jak toner był napełniany już kilka razy albo nie został dokładnie wyczyszczony z resztek tonera przed zasypaniem świeżym.
 • #4
  Ptolek
  Level 36  
  Czyli muszę pogadać z pracownikami tego punktu. Ale jeśli nie dogadam się z nimi, to co mogę zrobić sam? Kupić nową drukarkę? Cena nowego bębna jest odstraszająca... Na same plamki pewnie może pomóc czyszczenie wszystkiego, ale na te cienie i podszarzałe tło to już nie wiem co poradzić.
  --------------------
  Niestety, reklamacja nie wchodzi w grę, ponieważ okazało się, że nie mam nawet żadnego kwitu na usługę uzupełnienia tonera. Czyściłem wszystko od nowa i nic to nie zmieniło. Załączam skan wydruku (prostokątne czarno-białe zdjęcie). Pytanie brzmi, co może być przyczyną takiego zjawiska? Bo nie wiem co teraz z tym zrobić, może wystarczy zmienić sam toner?
  Brother HL-2030 brudzi kartkę
 • Helpful post
  #5
  gandalf.s
  Photocopiers specialist
  Zacznij od wymiany tonera.
  Później wyczyść urządzenie w środku. Następnie rozkręć układ grzewczy i dokładnie wyczyść go z tonera. Po wydruku nic nie wskazuje na uszkodzenie warstwy OPC bębna. Napisz o efektach. Czyszczenie powinno pomóc :D

  Pozdrawiam
 • #6
  Ptolek
  Level 36  
  Właśnie chcę się upewnić, czy wymiana tonera pomoże. Wszystko w środku czyściłem (już przed poprzednim postem), bęben, układ grzewczy (na wałku grzejnym był taki mały placek przyklejony? widocznie ten toner sie lepi do grzałki czy co?).
  Czyli ryzykować i kupić nowy toner? Dodam, że bęben wygląda prawie ładnie tylko bliżej brzegów są jakieś ślady i na całym delikatne smugi jakieś.
 • #7
  gandalf.s
  Photocopiers specialist
  Ptolek wrote:
  Właśnie chcę się upewnić, czy wymiana tonera pomoże. Wszystko w środku czyściłem (już przed poprzednim postem), bęben, układ grzewczy (na wałku grzejnym był taki mały placek przyklejony? widocznie ten toner sie lepi do grzałki czy co?).
  Czyli ryzykować i kupić nowy toner? Dodam, że bęben wygląda prawie ładnie tylko bliżej brzegów są jakieś ślady i na całym delikatne smugi jakieś.


  Te "placki" i inne podobne "kleksy" są od niewłaściwie użytego tonera do regeneracji (przesypuje się przez listwę, brudzi bęben i teflon). Do danego typu urządzenia jest dany typ tonera, sprawdź tutaj:
  www.agawa.pl
  Te odbarwione lub starte ślady na warstwie OPC prawdopodobnie są po za szerokością kartki - przyłóż kartkę i będziesz wiedział.

  Pozdrawiam
 • #8
  Ptolek
  Level 36  
  Jeszcze jedna rzecz mnie dziwi, że mimo zasypania prawdopodobnie złym proszkiem, przez ok. 500 stron drukowała zupełnie poprawnie. Dopiero potem stopniowo coraz gorzej. Nie umiem sobie wyjaśnić tego zjawiska.
  To teraz mam takie opcje do wyboru:
  1. Kupić proszek do zasypania, wyczyścić wszystko i zasypać. Cena ok. 90zł
  2. Kupić nowy oryginalny toner - cena ok. 205zł
  3. Kupić nową drukarkę - cena ok. 330zł, gdybym kupował taką samą.
  Dziwi mnie również to, że wszyscy piszą, że do tonera startowego trzeba dokupić reseter - taki trybik, dzięki któremu drukarka rozpoznaje poziom tonera. A ja już wydrukowałem 1000 stron po regeneracji tonera startowego, w czasie której nie założono tego trybika. Nie ma go. Czy to był błąd w sztuce czy nie jest potrzebny? Fakt faktem że jakieś 100 stron temu zaczęła świecić dioda "Toner".
 • #10
  Ptolek
  Level 36  
  HP bym kupował już kiedyś zamiast tej Brother, tylko że HP jest za wysoka i nie mieści mi się na półce pod biurkiem :D.
  Zasypka do Brothera kosztuje 50zł na 2500 stron...
  Brother ma większą rozdzielczość. No to jestem w kropce, może poczekam na więcej opinii :D
 • #11
  arde
  Level 1  
  to brudzenie to nie wina zasypki.
  przed zasyapaniem nalezało dokładnie wyczyscić kasete z pozostałosci po starym tonerze..
  ja zasypuje swoje brothery w biurze i nie ma kłopotu. ale pamietam ze za pierwszym razem miałem dokładnie tak samo.
  mimo tego ze wsypałem "dedykowany" proszek.
  co do kupna hp - wole zdecydowanie brothera...
  pozdr.
 • #12
  byl
  Level 12  
  :D Wszyscy mają rację to toner ,ale akurat to brudzenie nie jest wynikiem złego proszku ,ale zużyciem wałków developera .
  Nawet nie regenerowane potrafią tak robić.
 • #13
  scalak77
  Level 13  
  Witam
  ja mam problem podobny tym że byłem w serwisie i okazało się że mam zabrudzenie na jednym z wałków znajdujący się w wyjmowalnym module co dołącza się do niego moduł z tonerem, jedynie co to zapomniałem się zapytać czym to można wyczyścić, drukarka jest już po gwarancji więc z otwarciem nie będzie problemu.
  Pytanie do was czym wyczyścić aby nie uszkodzić, jaka szmatka do tego jakaś specjalna czy zwykła i czy spirytus (ten spożywczy) można zastosować czy jakieś inne preparaty, jeślli są jakieś wymagania to prosiłbym o napisane co by było potrzebne
  Pozdrawiam
 • #14
  Ptolek
  Level 36  
  Kupno renomowanego zamiennika tonera rozwiązało problem, ale zaczernienie niestety już nie było takie samo, jak przy oryginalnym.