Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzaje Biosu

27 Cze 2007 18:28 6342 6
  • Poziom 10  
    Witam. Chciałbym uzyskać trochu informacji od specjalistów. Mam zamiar zająć się programowaniem biosów (zewnętrznie).
    1. Czy mógłby ktoś opisać rodzaje kości biosów(chyba mamy ich 3 rodzaje jak się nie mylę).
    2. Jaki sprzęt będzie mi potrzebny do programowania(myślałem o programatorze Willem ale nie wiem dokładnie który oraz jakie przejściówki lub adaptery powinienem zakupić, bo z tego co się orientuje jest to zależne od rodzaju kości biosu).

Z góry dziękuje. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Mi nie chodzi o to żeby było taniej. Hot-swap spoko ale podobno nie wszystko sie da zaprogramować. A ja potrzebuje pewnej metody.
    Zastanawiam sie w czy w dobrej kategorii zamieściłem ten post, jeśli nie proszę o przeniesienie do innej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Więc czy mógłbyś opisać ta metodę dokładniej. Zapewne będę potrzebował jakiś przejściówek. I czy dzięki tej metodzie będę mógł programować najnowsze biosy to są chyba te 2,5v?
  • Spec od komputerów
    Chyba jednak prosciej i wygodniej jest uzywac programatora niz kupowac pare plyt glownych, procesorow itd i pozniej sie z tym bawic.
    Willem na allegro kosztuje okolo 250zl.
  • Poziom 11  
    Kolobos napisał:
    Chyba jednak prosciej i wygodniej jest uzywac programatora niz kupowac pare plyt glownych, procesorow itd i pozniej sie z tym bawic.
    Willem na allegro kosztuje okolo 250zl.

Przyłączam się do opinii kolegi Kolobos-a. Willem obsługuje dzisiaj naprawdę masę kości i nie ma z nim problemów. Ponadto jeżeli masz trochę doświadczenia w lutowaniu i odpowiedni sprzęt, możesz sam sobie złożyć taki programator - taniej i do tego można się czegoś nauczyć.